سکوت محض اسکی ایران در فاصله 100 روز تا المپیک زمستانی

به گزارش تیم علمی، بازی های المپیک زمستانی 2022 در حالی از 100 روز دیگر شروع می گردد که هنوز هیچ خبری از برگزاری اردو برای ملی پوشان ایران نیست.

سکوت محض اسکی ایران در فاصله 100 روز تا المپیک زمستانی

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، بیست و چهارمین دوره بازی های المپیک زمستانی 2022 طی روزهای 15 بهمن تا اول اسفند ماه امسال (4 تا 20 فوریه 2022) به میزبانی شهر پکن در کشور چین برگزار خواهد شد و از ایران نیز 3 اسکی باز در این رویداد شرکت خواهند کرد؛ این در حالی است که در دوره قبلی 4 اسکی باز کشورمان در بازی ها حضور داشتند.

از امروز تا زمان شروع بازی ها 100 روز زمان به جای مانده است. قطعاً این تعداد روز، زمان کمی برای انتخاب و آماده سازی ملی پوشان است و حتی یک روز نیز نباید از دست برود، اما ظاهراً مسئولان فدراسیون اسکی اعتقادی به این موضوع ندارند و به همین علت هم تا به امروز اقدامی انجام نداده اند.

قرار بود چند ورزشکار برای برگزاری اردو با هزینه شخصی به کمپ تمرینی اتریش بروند، اما به علت تزریق واکسن سینوفارم و اینکه این واکسن مورد تایید مسئولان کمپ نبود، این اعزام صورت نگرفت.

در شرایطی که این اردو لغو شده، فدراسیون هنوز برنامه دیگری را جایگزین نکرده است و ملی پوشان اسکی که قطعاً از بین آنها نفرات اعزامی به المپیک زمستانی معین خواهند شد، هنوز بلاتکلیف هستند.

نکته مهم در این میان، مقایسه با شرایط اسکی بازان اعزام در دوره گذشته بازی های المپیک زمستانی است. چهار سال قبل ورزشکاران کشورمان از فاصله سه، چهار ماه تا شروع بازی ها، اردوهای خود را در اروپا و بعلاوه کشور ترکیه و داخل ایران برگزار کردند. با این وجود نتایج خوبی بدست نیامد. حال اینکه همان زمان نیز انتقاداتی نسبت به برنامه ریزی دیرتر از موعد فدراسیون مطرح شد. حالا با شرایطی که وجود دارد، باید دید عملکرد ورزشکاران ایرانی در این بازی ها چه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1920

به "سکوت محض اسکی ایران در فاصله 100 روز تا المپیک زمستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکوت محض اسکی ایران در فاصله 100 روز تا المپیک زمستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید