طالبان: کشورهای همسایه اجازه ایجاد پایگاه به آمریکا ندهند

به گزارش تیم علمی، گروه طالبان در واکنش به بعضی گزارش ها از احتمال ایجاد پایگاه نیروهای خارجی در منطقه اعلام نمود که کشورهای همسایه افغانستان اجازه ایجاد پایگاه به آمریکا ندهند. در مقابل اعمال نادرست ما خاموش نخواهیم نشست.

طالبان: کشورهای همسایه اجازه ایجاد پایگاه به آمریکا ندهند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، رسانه ها در هفته های اخیر از احتمال ایجاد پایگاه نظامیان آمریکایی در کشورهای همسایه افغانستان خبر دادند. گروه طالبان در واکنش به آنها اظهار داشت که کشورهای همسایه به آمریکا اجازه ایجاد پایگاه ندهند.

بر اساس بیانیه طالبان، آمریکا می خواهد پس از خروج از افغانستان و به هدف انجام عملیات در کشورهای همسایه ما مستقر گردد، امارت اسلامی به سبب حساسیت این موضوع می خواهد مواضع خود را روشن کند.

در بیانیه طالبان آمده است که نیروهای بیگانه در منطقه دلیل اصلی ناامنی ها و جنگ ها و فاجعه عظیم بیست سال گذشته هستند، به ویژه ملت رنجدیده افغانستان بیش از همه رنج دیده است و هنوز هم رنج می برد.

این گروه با تاکید بر عدم اجازه همسایگان افغانستان به آمریکا برای ایجاد پایگاه، اظهارداشت که اگر چنین گام هایی برداشته گردد، این اشتباه و بدنامی عظیم تاریخی است و مردم مسلمان و مجاهد افغانستان در برابر اینگونه اعمال نادرست و تحریک آمیز خاموش نمی نشیند.

طالبان گفت که به دیگران بارها اطمینان دادیم که از خاک افغانستان علیه امنیت کشوری استفاده نمی گرددن بنابراین از دیگران هم می خواهیم که از خاک آن ها علیه کشور ما استفاده نگردد.

گروه طالبان ادامه داد که اگر چنین گامی برداشته گردد، مسئولیت هرگونه عواقب و مسائل آن به عهده کسی است که مرتکب چنین اشتباهاتی می گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1746

به "طالبان: کشورهای همسایه اجازه ایجاد پایگاه به آمریکا ندهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: کشورهای همسایه اجازه ایجاد پایگاه به آمریکا ندهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید