طولانی ترین قطار مسافربری دنیا ، منظره ها خیره کننده کوه های آلپ سوئیس را ببینید

به گزارش تیم علمی، طولانی ترین قطار مسافربری دنیا با 100 واگن متصل به ابعاد نزدیک به دو کیلومتر از منظره ها خیره کننده کوه های آلپ سوئیس عبور کرد.

طولانی ترین قطار مسافربری دنیا ، منظره ها خیره کننده کوه های آلپ سوئیس را ببینید

به گزارش خبرنگاران، راه آهن راتین شرکت راه آهن سوئیسی با سفر در یکی از دیدنی ترین جهتهای رشته کوه های آلپ، رکورد طولانی ترین قطار مسافری دنیا را در روز شنبه ثبت کرد. طولانی ترین قطار مسافربری دنیا با 100 واگن در روز شنبه از میان کوه های آلپ سوئیس عبور و بیش از یک و نیم کیلومتر حرکت کرد.

این قطار 1910 متری که از 25 قطار چند واحدی تشکیل شده بود و 150 مسافر را حمل می کرد، به وسیله کوه های آلپ در کانتون گراوبوندن در شرق سوئیس حرکت کرد.

سخنگوی راه آهن راتین گفت که این قطار بزرگ چند صد متر طولانی تر از قطار بلژیکی بود که رکورد دنیای در دهه 90 را داشت.

راه آهن راتین خاطرنشان کرد که رکورد دنیای طولانی ترین قطار مسافربری را در رویدادی به مناسبت صدوهفتادوپنجمین سالگرد تاسیس راه آهن سوئیس شکسته است.

قطار کروز آلپاین جهت مارپیچ از پردا تا آلوانئو را در حدود یک ساعت طی کرد. این جهت در سال 2008 به عنوان میراث دنیای یونسکو ثبت شد و به وسیله 22 تونل به هم متصل است و 48 پل دارد.

شایان ذکر است که قطارهای باری با طولی بیش از سه کیلومتر بزرگتر هستند، اما این قطار طولانی ترین قطار مسافربری است که تا به حال حرکت نموده است.

بعلاوه آمارها نشان می دهد که 3000 نفر این رویداد تاریخی را روی یک صفحه نمایش غول پیکر که در نیمه راه در نزدیکی برگون نصب شده بود دیدن کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 آبان 1401 بروزرسانی: 8 آبان 1401 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2214

به "طولانی ترین قطار مسافربری دنیا ، منظره ها خیره کننده کوه های آلپ سوئیس را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طولانی ترین قطار مسافربری دنیا ، منظره ها خیره کننده کوه های آلپ سوئیس را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید