تور مکزیک: آشنایی با میدان زوکالو در مکزیکوسیتی

به گزارش تیم علمی، در سفر به مکزیکوسیتی، یکی از اولین جاهایی که در گردش هایتان با آن آشنا می شوید، میدان زوکالو خواهد بود. این میدان یکی از بزرگ ترین میادین دنیا و نمادی برای شهر مکزیکو سیتی محسبو می شود.

تور مکزیک: آشنایی با میدان زوکالو در مکزیکوسیتی

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

میدانی که در قلب مکزیکوسیتی واقع شده است، در بین اهالی شهر به زوکالو (Zócalo) معروفیت پیدا کرد که به معنی پایه است. در قرن 19 وقتی پروژه ساخت یک یادمان بزرگ برای استقلال عملی نشد، تنها پایه تندیسی از آن باقی ماند که باعث این نام گذاری شد. میدان زوکالو از شمال به جنوب 220 متر و از شرق به غرب 240 متر طول دارد و از بزرگ ترین میدان های شهری جهان به شمار می آید.

مرکز تشریفاتی تمدن آزتک، به نام تئوکالی (Teocalli) درست در شمال شرق میدان زوکالو واقع شده است. در دهه 1520 کورتس (Cortés) میدان را با سنگ هایی که از ویرانه های این مجموعه استخراج شده بود سنگفرش کردند. در قرن 18، زوکالو تبدیل به هزارتویی از غرفه های بازار شده بود ولی در نهایت به دست ژنرال سانتا آنا (Santa Anna) تمام آن ها برچیده شد. یادمان ناتمامی که پیش تر از آن یاد کردیم از طریق همین ژنرال در میدان قرار گرفت.

امروزه زوکالو محل استقرار قدرت های کشور بوده و در ضلع شرقی آن کاخ ریاست جمهوری واقع شده است. در ضلع شمالی کلیسای جامع متروپولیتانا و در ضلع جنوبی برخی از ادارات دولتی شهر به چشم می خورند. مغازه های جواهرفروشی و هتل های مجللی در گذرگاه طاقی ضلع غربی که به دروازه بازرگانان (Portal de Mercaderes) شناخته می شوند وجود دارند. وقتی به زوکالو نزدیک می شوید ممکن است از دور صدای طبل بشنوید و دسته ای پایکوبینده آزتک را ببینید که روبه روی کلیسای جامع مشغول پایکوبی آئینی هستند. آن ها اغلب لباسی از پوست مار و تاجی پر تزئین از پر دارند و دور قوزکشان پابندی از صدف بسته اند. طی این پایکوبی، افراد به صورت دایره وار حرکت کرده و نوایی را زمزمه می کنند. این حرکات آئینی روزانه در میدان اجرا شده و هدف آن زنده نگه داشتن مراسم مکزیکی های باستان است که در زمان برداشت محصول برگزار می شد. تماشای این اجرای نمایشی می تواند شما را کمی به فرهنگ بومی این منطقه نزدیک کند.

معمولاً از زوکالو به عنوان محلی برای اعتراضات مردمی، کنسرت، پاتیناژ یا شطرنج انسانی استفاده می کنند. پرچم بزرگ مکزیک که در مرکز میدان واقع شده است، ساعت 8 صبح طی تشریفاتی از طریق سربازان ارتش مکزیک برافراشته شده و در ساعت 6 عصر پایین کشیده می شود.

منبع: ایوار
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2040

به "تور مکزیک: آشنایی با میدان زوکالو در مکزیکوسیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مکزیک: آشنایی با میدان زوکالو در مکزیکوسیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید