نصرتی: فدراسیون فوتبال در پنج سال اخیر فرایند نزولی داشت

به گزارش تیم علمی، یک پیشکسوت فوتبال می گوید فدراسیون فوتبال با مدیریت کجدار و مریز فرایند نزولی را طی نموده است.

نصرتی: فدراسیون فوتبال در پنج سال اخیر فرایند نزولی داشت

محمد نصرتی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره اعلام فهرست نهایی نامزدهای فدراسیون فوتبال گفت: چهار نامزد مورد تایید و وثوق اهالی ورزش هستند. هاشمی، آجرلو، عزیزی خادم و علی کریمی از افراد شناخته شده در ورزش هستند. به نظرم هر چهار نامزد انرژی و انگیزه خوبی دارند برای فعالیت دارند و به جز علی کریمی، سه نامزد دیگر در برهه ای نامزد انتخابات فوتبال بوده اند.

او گفت: البته در مقطع کنونی انگیزه اکتفا نمی کند. تخصص بسیار مهم است و از طرفی باید پای صحبت نامزدها نشست و به برنامه های آن ها گوش داد. این چهار نامزد برای من عزیز هستند و سابقه همکاری هم با بعضی از آن ها دارم. روی صحبت بنده مجمع فدراسیون فوتبال است که تصمیم نهایی را می گیرند. به نظرم اگر به علی کریمی رای دهند، این اتفاق نقطه عطفی در فوتبال ما خواهد بود.

بازیکن سابق تیم ملی ایران با اشاره به دلایل انتخاب علی کریمی اظهار کرد: من از نزدیک او را می شناسم. نه احتیاج اقتصادی دارد و نه دنبال شهرت است. او هیچ چشم داشتی به منابع اقتصادی ندارد. کریمی با توجه به سالیان طولانی حضور در فوتبال، به دنبال رفع مسائل است. از وقتی که فوتبال را در زمین های خاکی مارلیک کرج آغاز کردد و در اوج فوتبالش به بایرن مونیخ رفت، مسائل را ارزیابی نموده است و قصد اجرای برنامه هایش را دارد. او در کنار خود مهدی مهدوی کیا و سعید دقیقی را هم دارد که هر کدام در حوزه فوتبال آکادمیک و زیرساخت ها توانمند هستند. قطعا او از مشاوران خوبی استفاده خواهد نمود. کما اینکه قبل از ورود به این عرصه با دکتر دادکان مشورت نموده است.

نصرتی درباره فضای حاکم بر مجمع فدراسیون فوتبال گفت: بخش اعظمی از اعضای مجمع افراد وابسته به نهادهای مختلف هستند. اساسنامه فدراسیون فوتبال اصلاحاتی داشته اما همچنان مسائلی موجود است. امیدوارم اعضای مجمع انتخابی نمایند که به فوتبال ایران یاری کند و دنبال منافع شخصی نباشند. علی کریمی فرزند مملکت است. البته قصد جسارت به سایر نامزدهای دیگر را ندارم. من با آقای آجرلو هم کار کردم. آقای هاشمی طبا هم سال ها در عرصه های مهم مانند کمیته ملی المپیک فعالیت نموده است. امیدوارم اعضای مجمع سیاست را کنار بگذارند و دنبال منافع ملی باشند.

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه مسائل کنونی فوتبال ایران ظرف یکی ، دو سال آینده رفع نخواهد شد گفت: شرایط کنونی احتیاج به حدود 10 سال زمان دارد. تیم مدیریتی فدراسیون فوتبال باید یک چشم انداز را ترسیم نمایند و با ایجاد ساختار مناسب، با رفتن افراد شرایط فدراسیون آشفته نشود.

نصرتی با اشاره به نبود زیرساخت های لازم برای برگزاری مسابقات فوتبال اظهار کرد: ما چه احتیاجی داریم که ورزشگاه جدید بسازیم؟ در خارج از ایران و در اروپا هم ورزشگاه های قدیمی خود را به خوبی نگهداری می نمایند و در صورت احتیاج، عملیات بازسازی را انجام می دهند. در ایران هم ورزشگاه های قدیمی و با ریشه وجود دارد که به حال خود رها شده اند. امیدوارم روزی را ببینم که ورزشگاهی داشته باشیم با چمن طبیعی مناسب، سرویس بهداشتی و رستوران های خوب که برای زمان تفریح خانواده ها مناسب باشد. آرزویم این است چند ورزشگاه در حد ورزشگاه های کشورهای حوزه خلیج فارس داشته باشیم.

وی با اشاره به عملکرد فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه در پنج سال گذشته گفت: من قصد ورود به جزییات را ندارم اما شرایط تیم ملی گواهی بر عملکرد مسئولان است. این تیم الان در گروهش شرایط خوبی ندارد و کارمان برای حضور در جام جهانی سخت است. قراردادهای بد و از دست دادن میزبانی ها در ایران از دیگر مسائلی است که باعث شده فوتبال ایران رو به عقب حرکت کند. ما با این مدیریت کجدار و مریز فرایند نزولی را طی کردیم. اینکه مسائل قراردادهای خارجی را با ممنوعیت ورود خارجی ها مرتفع کنیم، صورت مسئله را پاک نموده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1533

به "نصرتی: فدراسیون فوتبال در پنج سال اخیر فرایند نزولی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصرتی: فدراسیون فوتبال در پنج سال اخیر فرایند نزولی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید