ویسی: مادرم فکر می کرد کرونا گرفته ام، سرمربیگری ام در استقلال یک بازی رسانه ای بود

به گزارش تیم علمی، سرمربی تیم فوتبال پیکان، مذاکره مدیران باشگاه استقلال برای سرمربیگری تیم فوتبال این باشگاه را یک بازی رسانه ای دانست.

ویسی: مادرم فکر می کرد کرونا گرفته ام، سرمربیگری ام در استقلال یک بازی رسانه ای بود

به گزارش خبرنگاران، عبدالله ویسی درباره تعطیلی لیگ برتر فوتبال به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت: کرونا یک بیماری عالم گیر است و مثل سیل و زلزله نیست که فقط یک نقطه خاص را دربربگیرد. همه سلبریتی ها یاری نمایند که این بیماری از بین برود. لیگ باید زودتر تعطیل می شد. می گفتند مسابقات بدون تماشاگر برگزار گردد، اما مربی، بازیکن، توپ جمع کن های کنار زمین و عوامل مسابقه هم خانواده دارند و ممکن است ناقل باشند یا مبتلا شوند. تعطیلی فوتبال کسی را اذیت نمی کند و کشنده نیست. شاید حال مان گرفته گردد، اما آن بیماری کشنده است و جامعه آسیب می بیند. دست شان درد نکند که تعطیل کردند.

وی درخصوص احتمال انتقال ویروس با سفر توضیح داد: هرچقدر هم نکات ایمنی را رعایت کنید، نمی دانیم قبل از ما چه کسی روی جایگاه نشسته یا میله را لمس نموده است. خداراشکر که به این نتیجه رسیدند که بازی ها را تعطیل نمایند و آسیبی به کسی نرسد. هرچند که ما تمرین می کنیم، بازی محبت آمیز انجام می دهیم و همان اتفاقات می افتد. ما سه روز تعطیل هستیم و دوباره باید تمرین کنیم. نمی توانیم تمرین را تعطیل کنیم.

سرمربی پیکان درخصوص زمان شروع بازی ها و احتمال تأخیر در این زمان اعلام نمود: به ما گفته اند احتمالاً 14 فروردین بازی داریم، اما هنوز چیزی قطعی نیست. اگر یک درصد احتمال انتقال بیماری وجود دارد، بهتر است مسابقات را تعطیل نمایند و این نظر همه کارشناسان است. متأسفانه در مملکت ما، کسانی که صاحب نظر نیستند نظر می دهند و همه چیز را خراب می نمایند. وزیر بهداشت و گروهش واقعاً کوشش می نمایند و زحمت می کشند، اما آدم هایی نظر می دهند که صاحب نظر نیستند و تمرکز آنها را به هم می زنند.

ویسی درخصوص اینکه چرا تیمش را به مدت کمی تعطیل نموده و اینکه آیا کسی از فوتبال کرونا گرفته است یا خیر، گفت: اگر من هم میانه جدول بودم، تیمم را 20 روز تعطیل می کردم. ما انتهای جدول هستیم و من تازه به پیکان آمده ام. مأموریت بسیار ویژه ای داریم که باید انجام بدهیم و فرقی نمی کند 20 روز بعد به تمرین بیاییم یا حالا. ما در تیم مان مورد سرماخوردگی داشتیم، اما مشکوک به کرونا نبوده است. شنیدم برای یکی از مربیان پایه تیم پیکان، مسئله ای پیش آمده است. این اتفاق خیلی ناگوار است و برایش ناراحت هستم.

وی که با برنامه سلام صبح بخیر گفت وگو می کرد، در این باره که گفته شد او کرونا گرفته و اینکه آیا وقتی به داروخانه می رود، به او ماسک می دهند یا خیر، اعلام کرد: فکر می کردند من کرونا گرفتم و تا ساعت 4 صبح به من زنگ می زدند، اما نتوانستم جواب بدهم. من لُر هستم و ماسک نمی خواهم!

سرمربی پیکان در این باره که در شرایط کنونی و با لغو مسابقات ملی و لیگ قهرمانان آسیا، باید چه کنیم، گفت: کسانی که صاحب نظر هستند باید واضح و روشن نظر بدهند. مهم ترین رخداد جامعه ما که جامعه اسلامی داریم، نماز آدینه است و آن را هم تعطیل کردند. وقتی جامعه آسیب می بیند، نباید روی برگزاری بازی ها اصرار کنیم شاید بعضی از بازی کردن ما لذت ببرند، اما کسی داغان نمی گردد. خانواده های ما و همه عوامل نگران هستند. ما که تماشاگر خاصی نداریم و این به نفع ما است. با این حال می گوییم مسابقات تعطیل گردد.

ویسی درخصوص سفرهایش به نقاط مختلف برای کلاس های مربیگری و نیز انتخاب لباس هایش توضیح داد: درباره لباس هایم شما را در تلویزیون می بینم و الگوبرداری می کنم! من از تمرین تیم های برتر جهان نت برداری می کنم. تا به امروز به تمرینات بایرن مونیخ، بارسلونا، اتلتیکو مادرید، بنفیکا پرتغال و اشتورم گراتس اتریش رفته ام.

وی در این خصوص که آیا در سفرهای خارجی، او را با گواردیولا اشتباه گرفته اند یا خیر، اعلام نمود: من به زور به آنجا رفتم، خیلی هم خوب بود و چیزهای زیادی یاد گرفتم. تیپ مربی آنجا خیلی مهم است و یکی از چیزهایی که آموختم، این است که آنجا مربی چاق نمی بینید. یکی از کارهای مهم مربی این است که هم استایل بازیکنان باشد.

سرمربی پیکان درباره ارتباط خوبش با مربیان خارجی و اینکه استراماچونی او را به کلاس مربیگری فرستاد، گفت: با استراماچونی صحبت کردم و می خواستم به تمرینات میلان بروم، اما متأسفانه او از استقلال رفت و من به میلان رفتم. او بعد از آن جواب تلفن مرا نداد.

ویسی درخصوص احتمال سرمربیگری اش در استقلال و اینکه چه کسی با او مذاکره کرد، اعلام کرد: بعد از صبای قم با من تماس گرفتند، اما فکر کنم یک بازی بود. امیدوار رضایی گفت می خواهیم شما سرمربی استقلال شوید، اما یک بازی ژورنالیستی و رسانه ای بود و امیرخان قلعه نویی سرمربی شد.

وی درباره اینکه مرحوم منصور پورحیدری در محله اش برای او جشن گرفته بود، گفت: من از یک روستا آمده بودم و تنها شهرستانی تیم ملی بودم. همه شهرستانی ها حامی من بودند. بچه ها هم لطف داشتند و برای من جشن گرفته بودند. وقتی که خط خوردم، فکر می کنم خیلی معروف شدم و خدا به من لطف کرد. اگر با تیم ملی می رفتم، این اتفاقات برایم نمی افتاد. پس از آن خدا یاری کرد و اتفاقات زیبایی در فوتبال و مربیگری برای من رخ داد.

سرمربی پیکان درخصوص اینکه گفته می شد در تیم ملی باند وجود داشت و اینکه سرخابی ها او را آزار می دادند یا خیر، گفت: قبلاً اینگونه بود. هشت استقلالی و هشت پرسپولیسی و چند بازیکن پاس در تیم ملی بودند، اما شهرستانی در تیم حضور نداشت. من در سپاهان خیلی خوب بودم و نمی توانستند مرا خط بزنند. تا روز آخر که من بی کس بودم و مرا خط زدند. شاید به من محل نمی گذاشتند، اما اذیتم نمی کردند.

ویسی در خصوص درگیری علی دایی و خداداد عزیزی در اردوی تیم ملی توضیح داد: دعوا که نبود. وقتی در یک خانواده هستیم، شاید برادرتان هم اشتباه کند. سر یک شوخی بود که خداداد با راننده اتوبوس کرد و علی آقا به عنوان بزرگتر ناراحت شد، اما دعوا نشد.

وی درباره غش کردنش در تیم سپاهان در بازی با نفت تهران و استقلال خوزستان اعلام نمود: پس از گل دوم به نفت تهران حالم بد شد، اما بعد از بازی با استقلال خوزستان غش نکردم.

سرمربی پیشین استقلال خوزستان درخصوص عملکرد جواد نکونام در تیم فولاد خوزستان اعلام کرد: او یک مربی جوان و باانگیزه است و در خوزستان برای او امکانات فراهم شده است. مدیریت باشگاه، امکانات اقتصادی و رفاهی در فولاد مهیاست و او می تواند پیروز باشد.

ویسی در خصوص فوتبالی بودن مادر او و مصاحبه اش پس از خط خوردن ویسی از تیم ملی گفت: چه ببریم و چه ببازیم، مادرم را در روستا اذیت می نمایند. وقتی می بریم از او شیرینی می خواهند و وقتی شکست می خوریم او را آزار می دهند. با این حال مادرم هوادار پرو پاقرص من است. همین دیشب فکر می کرد من کرونا گرفته ام و امیدوارم الان مرا ببیند که خوب و سالم هستم. پس از خط خوردن از تیم ملی، حال همه بد شد و هنوز مردم یاد اشک هایم می افتند، اما آن اشک ها شوق زیادی داشت و امیدوارم دعای مادران پشت سر فرزندشان باشد.

وی درخصوص رابطه خوبش با کارلوس کی روش و جدال سرمربی پیشین تیم ملی با برانکو ایوانکوویچ گفت: اگر مربی خوب خارجی بیاید و بتواند به منِ مربی ایرانی و فوتبال ما یاری کند، لذت می بریم، اما بعضی اوقات یک مربی خارجی دلال بازی درمی آورد، می رود و به فوتبال مان آسیب می زند. صد درصد چنین مربیانی داشته ایم. یکی مانند کی روش به ساختار فوتبال ما خدمت و بازیکنان جوان و خوبی به فوتبال ما تقدیم کرد. ما دو بار راحت به جام جهانی رفتیم و مردم شاد بودند.

سرمربی پیکان درباره انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران اعلام نمود: شاید انتخاب او به جا و شایسته نبود، اما اکنون دیگر مربی تیم ماست. منِ ایرانی وظیفه دارم با تمام وجود به تیم ملی ایران یاری کنم و برایش آرزوی پیروزیت داشته باشم.

ویسی در خاتمه اعلام کرد: امیدوارم این بیماری کشنده و زشت هرچه سریع تر ریشه کن گردد. مسئولان باید به این موضوع یاری نمایند. این یک مسئله فراگیر است و نمی توانیم بگوییم فقط وزارت بهداشت یاری کند. همه ارگان ها و مسئولان باید یاری نمایند تا بتوانیم ویروس کرونا را ریشه کن کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 886

به "ویسی: مادرم فکر می کرد کرونا گرفته ام، سرمربیگری ام در استقلال یک بازی رسانه ای بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویسی: مادرم فکر می کرد کرونا گرفته ام، سرمربیگری ام در استقلال یک بازی رسانه ای بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید