هوآوی با 5G به مبارزه با کرونا می رود؛ متخصصان فناوری در کنار پزشکان

به گزارش تیم علمی، هوآوی پشتیبانی فنی در پروژه بیمارستان Vulcan Mountain که جهت مبارزه با بیماری کرونا احداث شده را به عهده گرفته، این بیمارستان با الگوبرداری از مدل بیمارستان Xiaotangshan که در پایتخت چین و تنها در مدت 7 روز ساخته شده بود، به بهره برداری رسیده است.

هوآوی با 5G به مبارزه با کرونا می رود؛ متخصصان فناوری در کنار پزشکان

هوآوی تیمی 150 نفر را برای یاری به پروژه مقابله با ویروس کرونا تشکیل داده و اقدامات خود شامل دریافت هشدارها از مراکز اضطراری کنترل در شهر ووهان تا بهره برداری از ایستگاه های شبکه نسل پنجم (5G)، مراحل احداث ایستگاه ها از برنامه ریزی شبکه، جمع آوری اطلاعات، طراحی و ساخت تا اجرای بسترهای ارتباطی و بهره برداری نهایی را تنها در سه روز انجام داده است.

در حال حاضر سه اپراتور اصلی شبکه 5G در نزدیکی بیمارستان یادشده، به بهره برداری رسیده و این شبکه به برقراری ارتباط فوق سریع بیمارستان یاری می نماید و دسترسی سریع به داده ها، جمع آوری اطلاعات، گفتگو با مراکز دیگر، پایش از راه دور و دیگر سرویس ها ممکن خواهد شد.

کنار پشتیبانی کامل از ساخت شبکه 5G، هوآوی تیم حفاظتی ویژه ای را هم در نقاط لازم، مستقر نموده و این تیم، وظایفی مانند آنالیز و نظارت جهت اطمینان از عملکرد صحیح سیستم ویدئو کنفرانس کمیسیون بهداشت و درمان شهر را به عهده دارد. این سیستم، از پلتفرم های مشاوره ای مهم برای کمیسیون یادشده به شمار می آید.

مسئولان هوآوی به طور رسمی اعلام کردند برگزاری عظیم ترین کنفرانس سالیانه توسعه دهندگان این شرکت HDC.Cloud به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در ووهان که البته سراسر چین و حتی دیگر کشورهای دنیا را درگیر نموده، به تعویق خواهد افتاد.

بر اساس آنچه در وب سایت HDC.Cloud 2020 اعلام شده است این کنفرانس در ابتدا قرار بود در تاریخ 11 و 12 فوریه 2020 میلادی در شنزن برگزار گردد؛ اما برگزاری آن به اواخر ماه مارس موکول شده است. این رویداد عظیم و مهم، با تاخیر بیش از یک ماه برگزار خواهد شد و البته پوشش زنده آن همچنان در دستورکار است.

HDC.Cloud به عنوان عظیم ترین رویداد سالیانه توسعه دهندگان هوآوی، رونمایی های ویژه ای را در دل خود دارد. هدف از برگزاری این کنفرانس، ایجاد فرصت و پلتفرمی دنیای برای ارتباطات هرچه بیشتر بوده و در 30 سال گذشته، به میعادگاهی برای توسعه دهندگان خارجی و فعالان حوزه ارتباطات و اطلاعات تبدیل شده است.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1400

به "هوآوی با 5G به مبارزه با کرونا می رود؛ متخصصان فناوری در کنار پزشکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوآوی با 5G به مبارزه با کرونا می رود؛ متخصصان فناوری در کنار پزشکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید