کاهش 30 درصدی ورودی سدهای تهران در مقایسه با سال گذشته

به گزارش تیم علمی، تهران (پانا) - مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران، از کاهش 30 درصدی ورودی سدهای پنج گانه تهران در مقایسه با سال گذشته اطلاع داد.

کاهش 30 درصدی ورودی سدهای تهران در مقایسه با سال گذشته

به گزارش صدا و سیما، محمد شهریاری با اشاره به اینکه ورودی سدهای تهران در سال گذشته 573 میلیون مترمکعب بود، اظهار کرد: این در حالی است که از ابتدای سال آبی جاری تا 14 فروردین، تا به امروز ورودی سدهای تهران 409 میلیون مترمکعب بوده که این رقم نشان دهنده کاهش 30 درصدی ورودی های سدهای تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون حجم ذخیره شده در مخازن سدهای تهران 403 میلیون مترمکعب است، گفت: این رقم در فروردین سال گذشته 669 میلیون مترمکعب بوده که هم اکنون با کاهش 266 میلیون مترمکعبی ذخیره آب در مخازن سدهای تهران روبرو هستیم.

مدیر دفتر بهره برداری از تأسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران توضیح داد: ثبت 155 میلی متر بارش از ابتدای سال آبی تا کنون در تهران ثبت شده که این رقم در مقایسه با میانه بلند مدت که 204 میلی متر بارش بوده با 24 درصد کاهش روبرو است.

شهریاری گفت: اندازه بارش ها در بازه زمانی 14 روز فرورودین ماه، در میانه بلند مدت 19.66 میلی متر ثبت شده است. این رقم سال جاری 5.1 میلی متر بوده که تفاوت حجم بارش نشان دهنده 74 درصد کاهش بارندگی در فرورودین سال جاری نسبت به مدت میانه بلند مدت است.

وی ادامه داد: کاهش 74 درصدی بارش های فرورودین ماه سال جاری نسبت به سال گذشته، ورودی سدهای تهران را کاهش داده است به نحوی که در فروردین سال جاری 62 میلیون مترمکعب ورودی روان آب به سدهای تهران داشتیم در حالی که در مدت مشابه سال گذشته این رقم 120 میلیون مترمکعب بوده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2105

به "کاهش 30 درصدی ورودی سدهای تهران در مقایسه با سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 30 درصدی ورودی سدهای تهران در مقایسه با سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید