کتاب های مقابله با کرونا را در ایام نوروز بخوانیم

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران - معصومه یزدانی: رمان تابستان من با خرس سیاه و شعر نو نوشته مهسا تکاپومنش است. داستان در تابستانی اتفاق می افتد که پدر و مادر سام برای واکسیناسیون بچه ها به آفریقای جنوبی می فرایند. او بعد از سال ها به خانه عمه اش در رودان (استان هرمزگان) بازمی گردد. وقتی شب اول تعطیلاتش، توله خرسی را در مرغدانی می بیند، تصمیم می گیرد خرس را نجات دهد. غافل از این که شوهرعمه اش نقشه دیگری برای خرس دارد. این کتاب را کتاب های نردبان برای نوجوانان چاپ کرده و حال و هوای بومی آن در کنار یک داستان جذاب و کاملا امروزی می تواند برای خواننده ها جالب باشد.

کتاب های مقابله با کرونا را در ایام نوروز بخوانیم

رییس باغ مادام خلچه

رئیس باغ مادام خلچه نوشته زهرا شاهی و با تصاویری زیبا از غزاله بیگدلو است. در این کتاب با داستان طنز جذابی درباره یک پسربچه و گربه اش روبرو می شویم. پسربچه ای که از یک هلفدونی یک گربه پیدا کرده و تصمیم گرفته مراقبش باشد. او برای مراقبت از گربه اش روشی دارد؛ اما گربه هم شگردهای خودش را دارد. این کتاب را کتاب های زرافه، دپارتمان کودک انتشارات سیمای شرق، چاپ کرده است.

چه کسی اژدها را کور کرد؟

نویسنده کتاب تصویری چه کسی اژدها را کور کرد؟ فریدون عموزاده خلیلی و تصویرگر آن غزاله بیگدلو است. کتاب با نگاهی به فلسفه اشراق و افکار سهروردی نوشته شده است. داستان درباره اژدهایی است که کور شده؛ اما خودش نمی داند. خفاش ها می خواهند از تاریکی جهانی اژدها به نفع خودشان استفاده کنند؛ اما اژدها دوستانی دارد و راهنمایی که تنهایش نمی گذارند. این کتاب را نشر ثالث به چاپ رسانده است.

مجموعه فه فه زرافه

مجموعه هشت جلدی فه فه زرافه با نویسندگی لاله جعفری و تصویرگری غزاله بیگدلو، مجموعه کتاب شیرین و جذابی برای خردسالان است که مهارت های اولیه زندگی را در داستانی ساده و صمیمی به آن ها آموزش می دهد. شخصیت فه فه زرافه نمونه کاملی از کودکی نوپاست که همه چیز جهان اطرافش برایش تازگی دارد. این کتاب را نشر پی نما به بازار کتاب عرضه کرده است.

مجموعه کتاب های مقابله با کرونا

کتاب های دست شستن نوشته شهرام شفیعی و تصویرگری سام سلماسی، عروس و داماد ماسکی سروده زهرا موسوی و تصویرگری میثم موسوی، کتاب گرگه به خونه اش نرسید سروده زهرا موسوی و تصویرگری فاطمه زمانه رو و مواظب باشید کوویجتان نوزده نشود نوشته نسترن فتحی و تصویرگری میثم موسوی مجموعه کتاب هایی هستند که از طریق ادبیات و طنز سعی کرده اند استرس کرونا را برای مخاطبان کودک خود کمتر کرده و رفتار صحیح را بدون ایجاد اضطراب به آنها بیاموزند. ارزش این کتاب ها در ارائه به موقع و هماهنگ با نیاز جامعه است. کتاب های زرافه دپارتمان کودک انتشارت سیمای شرق تابستان 99 این کتاب ها را به بازار کتاب کودک عرضه کرده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1604

به "کتاب های مقابله با کرونا را در ایام نوروز بخوانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب های مقابله با کرونا را در ایام نوروز بخوانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید