گل محمدی: بیشتر نام حرفه ای را یدک می کشیم و فوتبال مان شبیه دورهمی است، رقبای ما به جای تلاش بیشتر دنبال قصه و داستان هستند

به گزارش تیم علمی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس فوتبال کشورمان را به یک دورهمی تشبیه کرد و گفت این فوتبال بیشتر نام حرفه ای را یدک می کشد.

گل محمدی: بیشتر نام حرفه ای را یدک می کشیم و فوتبال مان شبیه دورهمی است، رقبای ما به جای تلاش بیشتر دنبال قصه و داستان هستند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ذوب آهن در هفته یازدهم لیگ برتر گفت: هر هفته حساسیت بازی ها بیشتر می شود و فردا هم یک بازی حساس دیگر در پیش داریم. فردا مقابل تیمی بازی داریم که هم باتجربه های خوبی دارد و هم جوانان خوبی در ترکیبش حضور دارند. این تیم از کادر فنی مجرب و خوبی بهره می برد و به مهدی تارتار بابت تیم خوبش تبریک می گویم. البته چیزی که برای ما اهمیت دارد کسب سه امتیاز این مسابقه خانگی و گرفتن امتیاز کامل بازی است و با تمرکز بالا بازی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: فردا مقابل یک تیم سرعتی بازی داریم که می تواند با بازی از عقب زمین هر تیمی را اذیت کند. ما سعی می کنیم فضاها را ببندیم و اجازه ندهیم تیم حریف در زمین ما پاسکاری کند و به موقعیت برسد. هدف اصلی ما کسب سه امتیاز است که جز با تلاش بیشتر و تمرکز بالا به دست نمی آید و اصلاً حق اشتباه کردن در این بازی را نداریم، چون در لیگ جبران آن سخت است. همه تیم ها برنامه دارند و از سازمان دفاعی خوبی برخوردارند. فاصله تیم ها واقعاً کم است و یا اصلاً فاصله ای نیست و باید با کمترین اشتباه و استفاده از فرصت های گلزنی بتوانیم به سه امتیاز دست پیدا کنیم. امیدوارم بازی خوبی انجام دهیم. بازی در زمین ماست و کار برای هر دو تیم سخت است، ولی باید بتوانیم از موقعیت های مان استفاده کنیم تا سه امتیاز را به دست بیاوریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که نظرش درباره احتمال حذف پرسپولیس از آسیا در صورت عدم تأیید مدارک سرخابی ها از طریق AFC چیست، شرح داد: این معضل بزرگی است که متأسفانه در فوتبال ما وجود دارد. چیزی که از آخرین مرنام و یا جلسه ای که تشکیل شد یادم است این بود که همه جشن گرفتند و همدیگر را می بوسیدند و بغل می کردند! به خاطر اینکه مجوز صادر شده بود، همه مسرور بودند. الان نمی دانم چه اتفاقی افتاده و چه خروجی داشته است که می گویند شاید مجوز صادر نشود. این مسائلی که برای پرسپولیس و استقلال است در سال های گذشته هم بوده و نمی دانم چرا کسانی که قبلاً در فدراسیون بودند توانستند مجوز حرفه ای را بگیرند و امسال این اتفاق نیفتاده است. این مسئله جای تعجب دارد.

وی خاطر نشان کرد: در کل باید بگویم به خاطر ساختار مریض فوتبال ایران است که این اتفاقات می افتد. این مسائل قابل پیش بینی است و چیزی نیست که بگوییم الان اتفاق افتاده است. چندین و چند سال است که این مسائل وجود داشته و الان به اوجش رسیده است. ما بیشتر نام فوتبال حرفه ای را یدک می کشیم، ولی واقعیت این است که سیستم و ساختار باشگاه ها و فوتبال ما از آسیا واقعاً عقب است. ما وقتی با تیم های حریف بیرون از خانه و در استادیوم های آنها بازی می کنیم تازه می فهمیم که امکانات و ساختار و تشکیلات چیست. فوتبال در ایران بیشتر شبیه یک دورهمی است! نمی دانم چه بگویم و به عنوان یک عضو کادر فنی و مربی وظیفه خودم را انجام می دهم و مدیران و مسئولان و کسانی که تصمیم گیرنده فوتبال هستند نباید شرایط را طوری فراهم می کردند که این اتفاقات بیفتد. نام پرسپولیس و استقلال آنقدر بزرگ است که به آسیا اعتبار بدهد و اگر این اتفاق بیفتد شاید برای فوتبال ما مهم نباشد، ولی آسیا از نبود پرسپولیس و استقلال ضرر خواهد کرد و اعتبار مسابقات زیر سؤال می رود.

شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال روز گذشته در اصفهان بوده و دیداری با مدیران باشگاه ذوب آهن داشته است. این اتفاق پیش از بازی با صنعت نفت آبادان نیز رخ داد و رئیس فدراسیون در اردوی آبادانی ها حاضر شد، مسابقه ای که در آن اتفاقات عجیبی رخ داد و از داوران مسابقه اشتباهاتی سر زد. آیا نگران نیستید که در بازی با ذوب آهن نیز با مسائلی مشابه روبرو شوید؟، گل محمدی در واکنش به طرح این پرسش گفت: نمی دانم. این سؤال را باید از رئیس فدراسیون بپرسید. ما سعی می کنیم فکر مان را درگیر این مسائل نکنیم ولی شکل کار، قشنگ نیست. در بازی با صنعت نفت یک رخ داد و نمی دانم این موضوع چرا برای دومین بار رقم می خورد. ما فکر مان را روی بازی با ذوب آهن می گذاریم و توجهی به این مسائل نمی کنیم.

وی درباره اینکه پرسپولیس در نیمه اول فرصت های گلزنی را از دست می دهد و در نیمه دوم متحول می شود و به گل می رسد، گفت: اگر آمار دقیقی از بازی ها گرفته باشید، نیمه اول و دوم بازی ها فرق دارد و تعداد گل های کمتری به ثمر می رسد. این به این دلیل است که تیم ها در شروع بازی ها محتاط تر بازی می کنند، ولی در نیمه دوم شرایط عوض می شود. پرسپولیس تیمی است که باید شروع قوی داشته باشد و در گذشته هم تا دقایق 20، 30 گل می زد و حتی بر تعداد گل هایش اضافه می کرد. ما در موقعیت سازی بد نبودیم و در نیمه های اول هم موقعیت های خوبی داشتیم، ولی امیدواریم که در نیمه اول هم بتوانیم بیشتر گل بزنیم.

گل محمدی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرنگاران مبنی بر اینکه نظرش درباره رأی کمیته انضباطی درباره بازیکن گابنی و امتیازاتی که به استقلال و سپاهان رسید چیست، یادآور شد: من وارد جزئیات رأی نمی شوم، ولی هر رأیی که می خواهد صادر شود باید همه جوانب لیگ را در نظر بگیرند. اینطور نباشد که یکی دو بازی اتفاق بیفتد و امتیازات را بخواهند به تیم هایی بدهند که کارشان برای قهرمانی راحت شود و کار برای ما سخت تر. این اتفاق خیلی خوب نیست و قطعاً کارشناسان درباره این موضوع صحبت کردند. رأی باید رأیی باشد که هیچ تیمی ضرر نکند و این اصلی است که باید به آن اهمیت داده شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که پنجره نقل وانتقالاتی باشگاه به تازگی باز شده است، اما با توجه به پرونده هایی که وجود دارد ممکن است مجدداً مسائلی برای باشگاه به وجود بیاید. چه تدبیری اندیشید تا پیش از بسته شدن مجدد پنجره احتیاجهای پرسپولیس برطرف شود؟، شرح داد: الان در حال حاضر کاری نمی توانیم بکنیم و در تعطیلات نیم فصل باید برای تقویت تیم اقدام کنیم و این کار هم براساس احتیاج تیم خواهد بود. امیدوارم تا آن موقع اتفاق خاصی نیفتد. متأسفانه یکی از بازیکنان تاجیک را از دست دادیم و بازیکن دیگر هم که هنوز آی تی سی اش صادر نشده است. شاید از لحاظ قانونی فقط پنجره ما باز شده است، ولی به لحاظ اجرایی هنوز نتوانستیم از بازیکنان مان استفاده کنیم.

وی در واکنش به این موضوع که برخی بازیکنان فیکس تیم از اینکه مطمئن هستند جایگزینی ندارند، کیفیت شان پایین آمده است، گفت: من به این موضوع اعتقاد ندارم. ما یک تیم خوب هستیم که به هم باور و اعتماد خیلی زیادی داریم. نمی گویم از سه چهار سال قبل به این طرف، از همین سال گذشته هفت هشت بازیکن در حد تیم ملی را از دست دادیم. این یک واقعیت است و بازیکنانی که به تیم آمدند همه آنها عاشقانه به پرسپولیس آمدند. بازیکنانی آمدند که ماشین و خانه شان را فروختند تا پول رضایت نامه شان را بدهند و بازیکنان قدیمی هم با مسائل زیادی دست و پنجه نرم کردند تا این تیم سرپا بماند. همه بازیکنان ما می توانند یک الگوی خوب برای بازیکنان دیگر باشند و در هر جلسه ای که با بازیکنانم دارم همیشه از آنها تعریف و تشکر کردم و انصافاً با اینکه پنج قهرمانی متوالی کسب کردند باز هم انگیزه و اشتیاق زیادی برای موفقیت دارند. ما این انگیزه را از هواداران خوب خودمان می گیریم و حضور آنها کنار مان همیشه حس می شود. امیدوارم بتوانیم جواب محبت هواداران را بدهیم. ما یک تیم خوب هستیم که برای موفقیت می جنگیم. اگر امسال هم نتوانیم جامی به دست بیاوریم، ولی با تمام تلاش مان می جنگیم تا بتوانیم موفقیت های مان را ادامه دهیم.

گل محمدی در پاسخ به این سؤال که بزرگترین چالش او در 100 بازی که روی نیمکت پرسپولیس حضور داشته چه بوده است و اینکه حریفان در چند سال گذشته برای پوشاندن ضعف های شان موفقیت ها و قهرمانی سرخپوشان را زیر سوال بردند، گفت: یک افتخار بزرگ برای من بود که بتوانم 100 بازی روی نیمکت پرسپولیس بنشینم. حضور روی نیمکت پرسپولیس حتی برای یک بازی هم اتفاق بزرگی برای هر مربی است و اگر برای صد بار هم رقم بخورد افتخار بزرگ تری است. خیلی مسرورم که در پرسپولیس کنار چنین بازیکنان و هواداران پرشوری هستم و از همه آنها تشکر می کنم. وقتی همیشه قهرمانی به دست بیاورید طبیعی است که تیم هایی که نتوانستند افتخاری کسب کنند سعی کنند حرف هایی بزنند که بخواهند اذهان و افکار عمومی را منحرف کنند و این اتفاق هم افتاده است. آنها به جای اینکه تلاش بیشتر کنند بیشتر حرف می زنند و در پی قصه و داستان هستند. از طرف دیگر هم برای ما ایجاد انگیزه می شود تا بتوانیم تلاش بیشتری کنیم و تمرکز بیشتری در کارمان داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به مطرح شدن اسامی مختلفی مانند درویش و باران چشمه برای مدیرعاملی پرسپولیس و در واکنش به این سؤال که آیا از عملکرد صدری در این مدت راضی بودید؟، گفت: من در جایگاهی نیستم که بخواهم تعیین تکلیف کنم که چه کسی مدیرعامل شود و چه کسی در هیئت مدیره قرار بگیرد. این در حیطه اختیارات من نیست، ولی یک چیزی می دانم و آنهم این است که ما با مسائل زیادی دست و پنجره نرم کردیم. در یک سالی که صدری آمده است واقعاً تلاش زیادی کرده، با اینکه تنها بوده و یک نفری در پی حل تمام مسائل بوده است. من از او تشکر می کنم که کار خیلی سختی انجام داد و تلاش زیادی کرد، هرچند که شاید نتوانست همه مسائل باشگاه را حل نماید، ولی بخش اعظمی از آنها را حل کرد. همه ما می دانیم که باشگاهداری سخت است به ویژه باشگاهی مثل پرسپولیس که احتیاج به تشکیلات خوبی دارد، چیزی که احتیاج هر تیم است و پایه و اساس موفقیت هر تیم را رقم می زند. اتفاقی که برای مجوز حرفه ای افتاده است به خاطر همین مسائل و نبود تشکیلات خوب است.

گل محمدی راجع به طلب باشگاه پدیده و خسارات این باشگاه هم شرح داد: باشگاه پرسپولیس برای انتقال من از پدیده به این تیم، باید یک تعهدی را انجام می داد. فقط هم من نبودم و پنج مربی بودیم که از شهر خودرو به پرسپولیس آمدیم. برای این جابه جایی باشگاه پرسپولیس هم یک مبلغی را تعهد کرد که پرداخت کند و باشگاه شهر خودرو نیز لطف کرد که این انتقال انجام شد، اما متأسفانه این طلب پرداخت نشد. این مبلغ باید پرداخت می شد و یک معامله خوب برای پرسپولیس بود. من کاری به خودم ندارم، ولی حضور همکارانم در پرسپولیس باعث خلق موفقیت های زیادی شد و درآمدهای زیادی برای پرسپولیس به دست آمد، ولی خیلی خوب می شد که همان موقع این مبلغ پرداخت می شد و کار به اینجا کشیده نمی شد. امیدوارم هر چه زودتر این پول پرداخت شود و کار بدتر نشود.

وی درباره فشارهای زیادی که روی حامد لک وجود دارد و کوچک ترین اشتباه او بزرگ می شود، رفت و آمدهای رادوشوویچ و همینطور صحبت با دروازه بان های دیگر که می تواند روی عملکردش تأثیر بگذارد، گفت: همانطور که شما گفتید حامد لک در یکی دو سال گذشته فشار زیادی را تحمل کرده و بازی های سنگینی را پشت سر گذاشته است. حامد لک بازی های سنگینی در آینده دارد و اگر بخواهیم نمره ای به او بدهیم، نمره قبولی بوده است. حامد بازیکن توانمندی است که از لحاظ فکری هم نشان داده که توان بالایی دارد و امیدوارم همین طور در دروازه ما حضور داشته باشد. رفت و آمدهای رادو هم باعث شده است که دروازه بان دیگر تیم تمرکزش از بین برود. هر رفت و آمدی تبعاتی برای تیم دارد و متأسفانه رفتن رادو هم ممکن است اثراتی روی حامد داشته باشد، ولی او خیلی خوب توانسته است خودش را جمع و جور کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1995

به "گل محمدی: بیشتر نام حرفه ای را یدک می کشیم و فوتبال مان شبیه دورهمی است، رقبای ما به جای تلاش بیشتر دنبال قصه و داستان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل محمدی: بیشتر نام حرفه ای را یدک می کشیم و فوتبال مان شبیه دورهمی است، رقبای ما به جای تلاش بیشتر دنبال قصه و داستان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید