10 گیاه رمانتیک آپارتمانی با برگ های قلبی شکل

به گزارش تیم علمی، گیاهانی که برگ هایی به شکل قلب دارند باشکوه و باورنکردنی به نظر می رسند. اگر عشق مثل خون در رگ های شما همیشه جاریست، آنها را به عنوان یک گیاه آپارتمانی در خانه خود پروش دهید.

10 گیاه رمانتیک آپارتمانی با برگ های قلبی شکل
  1. پوتوس

پوتوس یکی از برترین گیاهان رونده کم توقع است که معمولا به عنوان گیاه آپارتمانی در خانه نگهداری می گردد. این گیاه با برگ های قلبی شکل زیبا به راحتی درون گلدان رشد می نماید. اگر این علت برای پروش پوتوس در خانه برای شما کافی نیست، بهتر است بدانید که پوتوس در فهرست گیاهان تسویه نماینده هوا ناسا واقع شده است و هوا را با حذف سمومی مثل فرمالدهید، زایلن و بنزن پاک می نماید.

  1. آنتوریوم

مردم برگ رنگی، روشن و تغییرشکل یافته آنتوریوم را با گل اشتباه می گیرند. این برگ تغییر شکل یافته که در زیر گل قرار گرفته، به طرز چشم گیری قرمز به نظر می رسند و ظاهری به شکل قلب دارد. برترین مکان برای رشد این گیاه عجیب آپارتمانی قرار گرفتن در سایه است. بعلاوه آنتوریوم در طول روز احتیاج به دریافت غیرمستقیم نور خورشید دارد.

  1. سینگونیوم

برگ های این گیاه فوق العاده زیبا کاملا قلبی شکل نیست، اما تا حدی شبیه قلب است. سینگونیوم را درون سبدهای آویزان یا گلدان بکارید. توجه داشته باشید که هرگز آن را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید. همچینی از آبیاری بیش از حد گیاه خوداری کنید.

  1. هویا کریا

این گیاه زینتی برای ولنتاین است؛ آن را به کسی که دوستش دارید هدیه دهید. بعلاوه می توانید برای تزئیین فضای موردنظر خود برای یک روز خاص، از آن بهره ببرید. داشتن برگ های ضخیم باطراوت و قلبی شکل از خصوصیات این گیاه است. هرچند که این حقیقت ندارد که هویاکریا از خانواده استبرق هاست اما آنها احتیاجهای مشابهی دارند.

  1. سیکلامن

سیکلامن یکی دیگر از گیاهان قلبی شکل بسیار زیبا با برگ های سبز و گل های خیره نماینده است. برخی باغبان ها فقط در دوران تعطیلات به آنها سر می زنند و از آنها مراقبت می نمایند، با این حال با داشتن اطلاعات درست و کافی از نحوه نگهداری سیکلامن ها می توان آنها را پرورش داد.

  1. فیلودندرون با برگ های قلبی شکل

فیلودندرون به عنوان یک گیاه آپارتمانی که احتیاج به مراقبت زیادی برای رشد ندارد، شناخته می گردد. این گیاه دوست داشتنی را در خانه یا دفتر کار خود پروش دهید و برای یک سال از تماشای برگ های قلبی شکل آن لذت ببرید. آن را در سایه قرار دهید. اما توجه داشته باشید که فیلودندرون برای چند ساعت در روز احتیاج به دریافت نور خورشید دارد.

  1. سروپژیا

سروپژیا یک گیاه نیمه ساکولنت رونده با برگ های قلبی شکل و ساقه های ارغوانی رنگش که از گلدان سرازیر شده، چشم انداز فوق العاده ای را به نمایش می گذارد. هنگامی که می خواهید یک سروپژیا را پرورش دهید آن را در فضای گرم و سایه روشن قرار دهید.

  1. همیونیتس آریفولیا (سرخس)

اگر به پروش گیاهان قلبی شکل آپارتمانی علاقه مند هستید می توانید همیونیتس آریفولیا را به کلکسیون سرخس های خود اضافه کنید یا از آن در خانه نگهداری کنید. همیونیتس آریفولیا را در فضای سایه روشن قرارداده و خاک آن را کمی مرطوب نگه دارید.

  1. فلفل بتل یا فلفل وحشی

فلفل بتل در واقع بوته است. برگ های آن کاملا به شکل قلب و خوراکی است! می توانید آن را بیرون از خانه، در فضاهایی که سرما وجود ندارد به طور دائم نگه دارید. بعلاوه این گیاه می تواند برای یک سال در منطقه ها سرد رشد کند.

  1. فیلودندرون گلوریوسوم

اگر شما در پی گیاهی با بر گ های قلبی شکل می شد فیلودندرون گلوریوسوم را امتحان کنید. می توانید آن را در فضای باز (بیرون از خانه) رشد داده یا داخل ساختمان در سایه کامل قرار دهید و از آن نگهداری کنید.

منبع: فوت و فن / balconygardenweb.com
انتشار: 20 مرداد 1401 بروزرسانی: 20 مرداد 1401 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2172

به "10 گیاه رمانتیک آپارتمانی با برگ های قلبی شکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 گیاه رمانتیک آپارتمانی با برگ های قلبی شکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید