آمادگی ایران و چین برای گسترش همکاری های رسانه ای و دیپلماسی عمومی

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران: سفیر کشورمان در پکن و وزیر اطلاع رسانی دولت چین طی دیدار بر ضرورت گسترش همکاری های رسانه ای و دیپلماسی عمومی بین دو کشور تأکید کردند.

آمادگی ایران و چین برای گسترش همکاری های رسانه ای و دیپلماسی عمومی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی تیم علمی به نقل از بخش رسانه ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، طی دیدار عصر آدینه (21 آذر)علی اصغر خاجی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن با سای مینگزو وزیر اطلاع رسانی چین، طرفین بر گسترش همکاری های رسانه ای و دیپلماسی عمومی دو کشور تأکید کردند.

سفیر کشورمان در این ملاقات با اشاره به روابط سطح بالای دوکشور در عرصه های سیاسی و مالی، خاطر نشان کرد: ضرورت دارد مناسبات رسانه ای و فرهنگی ایران و چین نیز همپای سایر جنبه های روابط دو جانبه گسترش یابد. وی با یادآوری کمبود شناخت کافی میان نخبگان و مردم ایران و چین از یکدیگر، همکاریهای بیشتر رسانه ای بویژه ارتباط مستقیم کاری میان رسانه های این دو کشور را یک اولویت خواند و گفت: فعال شدن ظرفیتهای رسانه ای و دیپلماسی عمومی میان تهران و پکن علاوه بر آشنایی نخبگان و مردم ایران و چین، می تواند زمینه ساز فعال شدن ظرفیتهای بیشتری از روابط دو جانبه شود.

سای مینگزو نیز با ضمن بازگو کردن پیشینه تاریخی روشن آشنایی مردم دو کشور صاحب تمدن ایران و چین و نقش جاده ابریشم در این میان، گفت: ظرفیت بالقوه بسیار بالای ایران و چین در روابط فرهنگی و رسانه ای موضوعی است که احتیاج دارد مسئولین مربوطه دو کشور با اهتمام بیشتری بدان بپردازند. وی که مسئول عالیترین مرجع سیاستگزاری در امور رسانه ای و دیپلماسی عمومی دولت چین است در ادامه سخنانش بر آمادگی دولت متبوعش جهت همکاری با دولت ایران برای ایجاد ارتباط منظم و سازمان یافته میان رسانه های مهم ایران و چین در یک سازوکار ثابت تأکید کرد.

این گزارش حاکیست دو طرف ضمن تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی مستقیم رسانه های ایران و چین از کشورهای یکدیگر، بر تدوین سند همکاری های رسانه ای در قالب یادداشت تفاهم دو جانبه توافق کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 611

به "آمادگی ایران و چین برای گسترش همکاری های رسانه ای و دیپلماسی عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ایران و چین برای گسترش همکاری های رسانه ای و دیپلماسی عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید