اخبار سیاسی

وام ودیعه مسکن مستأجران : سیر تا پیاز شرایط تا مقدار و زمان واریز

با بدتر شدن روز به روز شرایط مالی، اجاره بها در شهرهای مختلف به ویژه کلان شهرهایی مانند تهران، رو به افزایش گذاشت. دولت هم با ارائه طرح هایی همچون گذاشتن محدودیت در افزایش اجاره بها و همچنین اعطای وام ودیعه مستاجرین سعی نموده است که تا حدودی بار مسائل...

14 مرداد 1399

3 کشته و زخمی در پی تیراندازی در شیکاگو

بر اساس گزارش پلیس شهر شیکاگو تیر اندازی روز گذشته در شهر انگلوود این ایالت، یک کشته و دو زخمی به جا گذاشت.

13 مرداد 1399

اجلاس جی 7 به تعویق افتاد

رئیس جمهور ایالات متحده ضمن ابراز علاقه نسبت به پیوستن روسیه، کره جنوبی، استرالیا و هند به جمع کشورهای عضو جی 7، از به تعویق افتادن نشست گروه جی 7 تا حداکثر ماه سپتامبر اطلاع داد.

13 مرداد 1399

سردار شکارچی: دولت آمریکا پایه های دموکراسی دروغین خود را متزلزل کرده ، صدای شکستن استخوان های ایالات متحده به گوش می رسد

سخنگوی ارشد نیرو های مسلح گفت: دولت استکباری آمریکا بر خلاف شعار های دروغین حقوق بشری، این روز ها چهره زشت و غیر انسانی خود را در مواجهه با اعتراضات مردمی به نمایش گذاشته است.

13 مرداد 1399

فرایند صلح افغانستان به خوبی پیش می رود

رئیس شورای عالی صلح افغانستان در این باره گفت که اعلام آتش بس و کاهش خشونت در روزهای گذشته و تسریع فرایند آزادی زندانیان طالبان و دولت علامتی خوب در مورد فرایند صلح افغانستان به شمار می آید.

12 مرداد 1399

اهدای نشان درجه یک هنری به بهروز رضوی در مراسم تقدیر از او

مراسم بزرگداشت بهروز رضوی، پیشکسوت رادیو، صبح یکشنبه (11 خردادماه) با حضور حمید شاه آبادی، معاون صدا و اهالی رادیو در سالن اجتماعات معاونت صدا برگزار گردید.

12 مرداد 1399

اسلامی: 600 هزار خانوار واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن، واجدین شرایط در سامانه ثبت نام نمایند

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه 600 هزار خانوار واجد شرایط دریافت ودیعه مسکن هستند، گفت: 20 هزار میلیارد تومان از محل منابع تخصیص داده شده برای کسب و کار های آسیب دیده از کرونا برای یاری هزینه اجاره بهای مستاجران در نظر گرفته شده است.

11 مرداد 1399

ابلاغ دستورالعمل آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی، ثبت نام نمونه دولتی ها از شنبه 17 خرداد شروع می گردد

معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش، دستورالعمل آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه سال تحصیلی 1400-1399 را به استان ها ابلاغ کرد.

10 مرداد 1399

خبر مهم وزیر مسکن درباره خانه های خالی

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر بر اساس گزارش مرکز آمار ایران 2 میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد که اگر صاحبان آنها این خانه ها را به پروژه اقدام ملی مسکن تحویل دهند تسهیلات و زمین مرغوب دریافت خواهند کرد.

10 مرداد 1399

آمریکا معافیت های هسته ای ایران را لغو می نماید

وزیر امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد ایران با افزایش فعالیت های هسته ای خود نشان می دهد که می بایست معافیت های تحریمی مربوط به پروژه برجامی و همکاری های صلح آمیز هسته ای ظرف 60 روز آینده خاتمه یابند.

10 مرداد 1399

واکنش توئیتر به تهدیدات ترامپ

توئیتر در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ درباره مجازات شبکه های اجتماعی این اقدام را ارتجاعی و سیاسی کردن یک قانون مهم قلمداد کرد.

10 مرداد 1399

ترامپ به هند و چین چراغ سبز نشان داد

فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا در توییتی نوشت آمادگی دارد در موضوع مناقشه مرزی میان چین و هند به عنوان میانجیگر عمل کند.

9 مرداد 1399

آمریکا: از گفت وگو در لیبی حمایت می کنیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که کشورش از اوضاع لیبی نگران است و از طرف های درگیر می خواهد به جای درگیری مذاکره نمایند.

9 مرداد 1399

سفیر ایران در سنگال: هندسه قدرت جهانی تغییر یافته است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال تاکید کرد: هندسه قدرت جهانی با نفی یکجانبه گرایی و شکست هیمنه آمریکا تغییر یافته است.

8 مرداد 1399

اصلاح قانون فعالیت حرف پزشکی در بافت مسکونی پس از 33 سال

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از آنالیز و اصلاح ماده واحده ای اطلاع داد که به موجب آن پس از چند دهه فعالیت حرف پزشکی در بافت مسکونی مشخص تکلیف می گردد.

8 مرداد 1399

شرایط دریافت وام ودیعه مسکن اعلام شد

خبرنگاران: وزیر راه و شهرسازی گفت: مطابق تصمیم گیری های اجرا شده برای پرداخت تسهیلات، واحد مسکونی که در اختیار مستاجران واقع شده است باید مطابق با الگوی مسکن باشد؛ بدین معنا که حداکثر متراژ واحد مسکونی مستاجران تهرانی برای برخورداری از این...

8 مرداد 1399

مخالفت بازیکنان سری A با برگزاری بازی ها در ساعت 16:30

بازیکنان شاغل در بالاترین سطح فوتبال ایتالیا با ایده برگزاری بازی ها در ساعت 16:30 مخالف هستند.

8 مرداد 1399

فیسبوک و بی اعتنایی به هشدارهای داخلی

مدیران فیسبوک به واسطه گزارشی که دو سال قبل در اختیارشان قرار گرفته به خوبی می دانسته اند که این شبکه اجتماعی و به ویژه موتور پیشنهادات آن باعث تفرقه افکنی و دو قطبی شدن جامعه می شود.

8 مرداد 1399

فراخوان مقاله برای فصلنامه تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران و اسلام

به گزارش خبرنگاران فصلنامه تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران و اسلام دانشگاه خوارزمی از استادان، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت انتشار مقالات در این فصلنامه دعوت به عمل می آورد.

7 مرداد 1399

تعطیلی شبکه خبری سعودی در عراق

کمیسیون ارتباطات و اطلاع رسانی مجلس عراق در بیانیه ای گفت: توهین شبکه سعودی ام بی سی به فرمانده شهید ابومهدی المهندس شدیداً محکوم است.

21 تیر 1399
تعداد: (318)