اتحادیه اروپا خواستار اعزام کشتی های جنگی برای توقف ارسال تسلیحات به لیبی است

به گزارش تیم علمی، مسؤولان اتحادیه اروپا به دنبال اتخاذ اقدامات نظامی برای تضمین اجرای قطعنامه ممنوعیت سلاح به لیبی هستند.

اتحادیه اروپا خواستار اعزام کشتی های جنگی برای توقف ارسال تسلیحات به لیبی است

با ما سفر کنید و با تور چک از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای پراگ را ببینید.

به گزارش تیم علمی، خبرگزاری آسوشیتدپرس بیان کرد: پیشنهادی که اداره امور خارجه اروپا ارائه نموده بر گسترش عملیات صوفیا که در سال 2015 با هدف مبارزه با قاچاق مهاجران به قاره شروع شد تکیه دارد که اکنون تقریبا در حالت رکود کامل واقع شده است و اسمش به عملیات نظارت فعال اتحادیه اروپا تغییر یافته است.

در یادداشت محرمانه مورخه 12 فوریه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته شده گزارش بدهند که آیا جمع آوری اطلاعات و حمایت از ممنوعیت تسلیحات بین المللی باید هدف اساسی هیئت دریایی اروپا باشد یا نه در حالیکه نظارت بر قاچاق انسان مأموریت اضافی خواهد شد که از هوا انجام می گردد.

در این پیشنهاد بر استقرار یگان های دریایی نظامی اروپا در مناطق بااهمیت تر برای اجرای ممنوعیت ارسال سلاح تأکید شده و آمده است: صحبت درباره بخش شرقی منطقه عملیات و حداقل در 100 کیلومتری سواحل لیبی است؛ جایی که فرصت های عملیات نجات کمتر است.

از سوی دیگر، ساکنان بنغازی تظاهراتی را علیه مداخله مستمر ترکیه در امور داخلی این کشور و در حمایت از ارتش ملی لیبی برگزار کردند.

تظاهرنمایندگان شعار تروریسم باید متوقف گردد سر داده و خواستار توقف تجاوزات ترکیه به لیبی و حمایت جامعه جهانی برای توقف اعزام تروریست ها از سوریه به لیبی شدند.

ترکیه می گوید مستشارانی در لیبی دارد اما ارتش شرق لیبی به رهبری خلیفه حفتر تأکید می نماید این افسران درگیری ها را اداره می نمایند و بر مزدوران سوری نظارت دارند که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه آن ها را به لیبی سوق داده است.

منابع سوری می گویند ترکیه همچنان به اعزام مزدوران به لیبی به وسیله هواپیما ادامه می دهد. این درحالی است که اخیرا ارتش شرق لیبی و دولت توافق ملی به آتش بس دست یافتند هرچند که دو طرف آن را نقض می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 841

به "اتحادیه اروپا خواستار اعزام کشتی های جنگی برای توقف ارسال تسلیحات به لیبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا خواستار اعزام کشتی های جنگی برای توقف ارسال تسلیحات به لیبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید