اتریش هم خواهان آنالیز های دقیق درباره انفجار نفتکش ها در دریای عمان شد

به گزارش تیم علمی، وزیر امور خارجه اتریش هم همسو با بسیاری از همتایان خارجی خود خواهان تحقیقات دقیق درباره انفجار نفتکش ها در دریای عمان شد.

اتریش هم خواهان آنالیز های دقیق درباره انفجار نفتکش ها در دریای عمان شد

با همراهی خرید تور عمان ارزان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل تیم علمی به نقل از روزنامه اتریشی دی پرسه، بعد از انفجار دو نفتکش در دریای عمان که آمریکا ایران را متهم به دست داشتن در این حادثه نموده است هیچ گونه حمایت قاطعی برای اتهاماتی که در این راستا آمریکا به ایران وارد نموده است در اتحادیه اروپا وجود ندارد.

الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش و همتایان وی از آلمان، لوکزامبورگ و هلند امروز (دوشنبه) در نشستی این مسئله را آشکار کردند که آن ها در حال حاضر نمی خواهند هیچ کس را در این باره متهم نمایند.

شالنبرگ در این باره گفت ، این واقعیتی است که ما شرایط را با نگرانی روزافزونی می بینیم. این خطر وجود دارد که در اینجا با آتش بازی شده و در خاتمه تنها بازنده وجود داشته باشد. وی توضیح داد که در این شرایط بسیار خطرناک احتیاج به آنالیز های دقیق وجود دارد.

هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان هم خواستار این شد که در این راستا با دقت اقدام گردد. اتحادیه اروپا نقش مهمی را در این راستا ایفا می نماید.

یوهانس هان، کمیسر گسترش اتحادیه اروپا هم بر این عقیده است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا یک دیدگاه و ارزیابی واضحی را با توجه به بحران ایجاد شده بین ایران و آمریکا خواهند داشت.

جین آزلبورن، وزیر امور خارجه لوکزامبورگ هم با یادآوری اسناد و مدارک اشتباه آمریکا درباره دسترسی عراق به سلاح های کشتار جمعی که مبنای حمله به عراق در سال 2003 شد از دبیر کل سازمان ملل خواست تا یک هیات مستقل را برای آنالیز ماجرا و شناسایی عامل حمله مامور کند.

وی تاکید نمود که وظیفه اصلی وزرای خارجه اتحادیه اروپا جلوگیری از جنگ است و این کاری است که ما باید در جلسه امروز انجام دهیم.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی سی بی اس از موضع وزیر خارجه آلمان که بر خلاف انگلیس مدارک آمریکا را برای مقصر دانستن ایران در حمله به تانکرها کافی ندانسته بود انتقاد شدیدی نموده و گفت: بعضی کشورها مایلند سر و ته قضیه را به هم آورده و مسئله پی گیری نگردد. وی مدعی شد مدارکی که در اخایار وزارت خارجه آلمان قرار گرفته بسیار بیشتر از آن است که در رسانه ها منتشر شده است.

هایکو ماس در نشست امروز وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا ابراز داشت که کشورش اطلاعات آمریکا و انگلیس را دریافت نموده اما هنوز به نظری قطعی درباره عامل حمله دست نیافته است وی خواستار عدم شتابزرگی درباره این مسئله شد.

استف بلوک وزیر امور خارجه هلند نیز تاکید نمود که به هر گونه شفاف سازی درباره این حادثه علاقمند است.

پیش از ظهر پنجشنبه دو کشتی نفتکش شامل نفتکش Front Altair که با پرچم جزایر مارشال متعلق به نروژ از قطر اتانول بارگیری نموده بود و نفتکش Kokuka Courageous که با پرچم پاناما از الجبیل عربستان به مقصد سنگاپور، محموله متانول حمل می کرد، دچار حادثه شدند که بنا بر ادعای رسانه های غربی هدف حمله قرار گرفته اند.

آمریکا با انتشار ویدئویی که ظاهراً قایقی را در حال جدا کردن یک مین دریایی (به زعم آمریکایی ها) از یکی از نفتکش های حادثه دیده نشان می دهد، مدعی شده است که این قایق ایرانی بوده و به منظور پاک کردن رد پای ایران در این حادثه به محل اعزام شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 736

به "اتریش هم خواهان آنالیز های دقیق درباره انفجار نفتکش ها در دریای عمان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتریش هم خواهان آنالیز های دقیق درباره انفجار نفتکش ها در دریای عمان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید