استفاده از فضای مجازی برای فروش صنایع دستی در ایام کرونایی

به گزارش تیم علمی، ایسنا/ براساس سخنان معاون صنایع دستی سیستان و بلوچستان، استفاده از فضای مجازی برای فروش صنایع دستی در ایام کرونایی صورت می گیرد.

استفاده از فضای مجازی برای فروش صنایع دستی در ایام کرونایی

فروش آنلاین به کمک صنایع دستی آمد

محمد بهروز عیسی زهی درباره شرایط هنرمندان صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان در ایام کرونا و در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی از سوی این معاونت برای بهبود شرایط فروش محصولات هنرمندان اجرا شده است؟ اظهار کرد: شرایط استان سیستان و بلوچستان نیز در روزهای کرونایی همانند سایر استانها و حتی میتوان گفت همانند دیگر نقاط دنیا، دچار مشکل شده است؛ اما خوشبختانه تا به امروز کارگاهی نداشتیم که بطور کلی از کار افتاده باشد.

او با بیان اینکه تولید صنایع دستی در این مدت کاهش یافته است، اعلام کرد: تلاش کردیم تا اندازه ای که مقدور است به هنرمندان استان کمک شود و تسهیلاتی در اختیارشان قرار بگیرد. به عنوان مثال عده ای از هنرمندان که متقاضی دریافت وام بودند در سامانه کارا ثبت نام کرده اند و وامهایی به آنها تعلق می گیرد.

معاون صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان همچنین حضور در فضای مجازی را از دیگر راهکارهای کمک به هنرمندان این عرصه عنوان و اظهار کرد: یکی دیگر از اقدامات اجرا شده این بود که صنعتگران را به سمت فضای مجازی سوق دهیم و هم اکنون تعدادی از آنها در حال استفاده از این فضا برای فروش محصولاتشان هستند. به همین دلیل با پارک علم و فناوری نیز تفاهم نامه ای امضا کرده ایم و با تأسیس خانه خلاق، شرایط فروش آنلاین محصولات هنرمندان استان در شرایط بهتری قرار گرفته است. خانه خلاق سه ماه پیش با همکاری پارک علم و فناوری راه اندازی شد تا از طریق بهره گیری از ظرفیت حمایت از استارتاپ ها بتوانیم شرایط فروش را برای صنعت گرانی که متقاضی فعالیت در فضای مجازی بودند، تسهیل کنیم.

او یادآور شد: با توجه به اینکه فروش محصولات صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان بطور کلی وابسته به گردشگری نیست و بیشتر محصولات این استان همانند سوزن دوزی و حصیر به خود مردم استان فروخته می شود، از این نظر با مشکل چندانی روبرو نشده ایم. البته قطعا در روستاها هنرمندانی که در این حوزه فعال بودند دچار مشکل شده اند و ما تلاش کرده ایم که تا آنجایی که می توانیم شرایط را تسهیل کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1355

به "استفاده از فضای مجازی برای فروش صنایع دستی در ایام کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از فضای مجازی برای فروش صنایع دستی در ایام کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید