اشتغال آفرینی 83 تسهیل گر برکت در سیستان و بلوچستان

به گزارش تیم علمی، خبرگزاری خبرنگاران- بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام سال جاری بیش از 25 هزار شغل در استان سیستان و بلوچستان ایجاد می نماید.

اشتغال آفرینی 83 تسهیل گر برکت در سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت، این بنیاد راه اندازی 8 هزار و 250 طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در استان سیستان و بلوچستان برای سال 1400 هدف گذاری نموده است که باعث ایجاد 25 هزار و 750 شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و روستایی این استان خواهد شد.

مرتضی نیازی با تاکید بر قرار دریافت تمامی شهرهای استان سیستان و بلوچستان تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی بنیاد برکت گفت: 83 مجری و تسهیل گر در سال جدید فرآیند ایجاد مشاغل پایدار را در مناطق محروم و کم برخودار استان پیگیری و اجرا می نمایند.

وی توضیح داد: بنیاد برکت اجرای 7 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در استان سیستان و بلوچستان برای سال 1400 پیش بینی نموده بود که با انعقاد یک تفاهم نامه جدید، تعداد طرح ها به 8 هزار و 250 طرح رسید.

نیازی درباره مفاد این تفاهم نامه شرح داد: تفاهم نامه به ارزش 500 میلیارد ریال میان بنیاد برکت، سازمان های مدیریت و برنامه ریزی و جهاد کشاورزی استان و بانک قرض الحسنه مهر برای ایجاد یک هزار و 250 طرح اشتغال زایی در حوزه های کشاورزی و دامپروری به امضا رسیده است.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت گفت: با احتساب این تفاهم نامه، تعداد طرح های اشتغال زایی بنیاد برای سال 1400 به 8 هزار و 250 طرح رسید که ایجاد 25 هزار و 750 فرصت شغلی را برای متقاضیان به دنبال خواهد داشت.

وی در تشریح اقدامات اشتغال زایی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان گفت: تا سرانجام سال 99، بیش از 15 هزار طرح اجتماع محور منجر به ایجاد 45 هزار شغل خرد و خانگی در استان به بهره برداری کامل رسیده است.

نیازی ادامه داد: دامپروری سبک و سنگین، فراوری پوشاک، صنایع دستی، فنی و خدماتی، پرورش مرغ و محصولات گلخانه ای از جمله رسته های در اولویت برای ایجاد مشاغل جدید در مناطق محروم و روستایی سیستان و بلوچستان به شمار می فرایند.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت با تاکید بر اشتغال زایی این بنیاد در مناطق محروم کشور گفت: تا سرانجام سال گذشته، 110 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور در 7 هزار و 575 روستا و 278 شهرستان در سراسر کشور راه اندازی شده که با ایجاد 330 هزار فرصت شغلی خرد و خانگی همراه بوده است.

لازم به ذکر است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز 16 هزار 947 طرح در حوزه های توانمندسازی مالی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه گذاری 15 هزار و 914 میلیارد ریال در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1717

به "اشتغال آفرینی 83 تسهیل گر برکت در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال آفرینی 83 تسهیل گر برکت در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید