تصمیمات دولت برای مقابله و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا

به گزارش تیم علمی، معاون اول رئیس جمهوری در جلسه امروز هیئت وزیران ضمن تقدیر از دولت چین بخاطر رعایت پروتکل های بهداشتی در بالاترین سطح ممکن، بر اهمیت حفظ سلامت و بهداشت شهروندان ایران تاکید نمود.

تصمیمات دولت برای مقابله و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون اول رئیس جمهوری در جلسه امروز هیئت وزیران ضمن تقدیر از دولت چین بخاطر رعایت پروتکل های بهداشتی در بالاترین سطح ممکن، بر اهمیت حفظ سلامت و بهداشت شهروندان ایران تاکید نمود.

در جلسه امروز همچنین به منظور مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا در کشور، مراتب زیر به تصویب هیئت وزیران رسید:

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمادگی لازم و کامل در سطح ملی و استان ها برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و مقابله با آن را صورت دهد و همه دستگاه ها مکلف به همکاری با این وزارتخانه هستند.

وزیر کشور با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دستورالعمل های لازم و اقدامات ضروری را به همه استانداران و فرمانداران به ویژه در استان های مرزی و علی الخصوص در مرز های شرقی برای پیشگیری و مواجهه احتمالی با ویروس کرونا ابلاغ کنند.

پرواز های مستقیم از مبدأ چین و به مقصد چین متوقف گردد.

وزارت راه و شهرسازی با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به تجهیز یک فروند هواپیما و اعزام تیم ویژه پزشکی برای بازگرداندن دانشجویان و اتباع ایرانی از ووهان اقدام کنند و پیگیری شرایط سایر اتباع ایرانی در دستور کار وزارت امور خارجه و سایر دستگاه ها باشد.

کلیه مسافران ورودی از مبدأ چین مطابق دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بدو ورود به کشور قرنطینه شوند.

مشخص نحوه پرداخت بدهی نیرو های مسلح به شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

در ادامه جلسه امروز هیئت وزیران، نحوه پرداخت بدهی نیرو های مسلح به شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران مشخص شد.

به موجب این تصمیم، کلیه واحد های اداری و ستادی دستگاه های اجرایی مندرج در قانون برگزاری مناقصات و نیرو های مسلح موظفند صورتحساب آب و برق و گاز مصرفی خود را در مهلت مشخص شده در قبوض، پرداخت کنند.

در صورت عدم پرداخت در مهلت مقرر، با اعلام شرکت های مهندسی آب و فاضلاب کشور، مدیریت منابع آب ایران و مدیریت فراوری، انتقال و توزیع نیروی برق ایران و ملی گاز ایران (حسب مورد)، سازمان برنامه و بودجه کشور و خزانه داری کل کشور مکلفند نسبت به برداشت معادل هزینه آب و برق و گاز مصرفی اعلام شده از اعتبارات دستگاه اجرایی بدهکار و پرداخت به حساب شرکت های مربوط اقدام کنند.

تصویب لایحه پروتکل ارزیابی اثرات زیست محیطی فرامرزی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر

در ادامه جلسه، لایحه پروتکل ارزیابی اثرات زیست محیطی فرامرزی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر به تصویب دولت رسید.

هدف از این پروتکل پیشگیری، کاهش و مهار آلودگی محیط زیست دریایی و اراضی آسیب پذیر به علت نزدیکی به دریا و ارتقای حفاظت از تنوع زیستی و استفاده معقول از منابع طبیعی آن و حمایت از سلامت انسانی به وسیله اجرای مؤثر و شفاف فرآیند های ارزیابی اثرات زیست محیطی هر نوع فعالیت پیشنهادی در چارچوب فرامرزی است که ممکن است موجب اثرات مهم فرامرزی بر محیط زیست دریایی و همچنین اراضی گردد که به علت نزدیکی با دریا دچار آسیب می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 835

به "تصمیمات دولت برای مقابله و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمات دولت برای مقابله و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید