توضیحات آقاتهرانی درباره طرح صیانت در توییتر!

به گزارش تیم علمی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس که از حامیان طرح موسوم به صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی است در توضیحاتی از اصل 85ای شدن این طرح دفاع کرد.

توضیحات آقاتهرانی درباره طرح صیانت در توییتر!

مرتضی آقا تهرانی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

شفافیت امری پسندیده است؛ از قدیم گفته اند: ندزد و نترس! پس شفاف تر از آنچه فکر کنید صادقانه، با شجاعت تمام، با ابراز مهر و محبتم به مردم خوب این مرز و بوم از جلسه چهارشنبه مجلس خدمتتان گزارشی می دهم.

طرح حمایت از کاربران فضای مجازی از مجلس دهم، به وسیله آقای پژمانفر رییس سابق کمیسیون فرهنگی بار ها به صحن مجلس آمد و شد داشته؛ ولی هر دفعه به بهانه ای با مسئله ای برخورد می نماید، و کارش به رای نمایندگان نمی انجامد.

دوره یازدهم شد و ایشان به کمیسیون اصل 90 رفتند، اولویت اصلی کمیسیون فرهنگی را اتمام طرح های ناتمام قبلی گذاشتیم و پس از جمعیت، دومین اولویت کمیسیون فرهنگی حمایت از کاربران در فضای مجازی تشخیص داده شد.

کمیته فضای مجازی به وسیله آقای یزدیخواه فعال شد، حدود 2000 نفر ساعت دوستان به تکمیل این کار وقت گذاشتند، و در صحن کمیسیون توافق شد که طبق ماده 124 آیین نامه برای قوت بیشتر، طرح به مرکز پژوهش ها سپرده گردد. قرار یک ماهه بود، ولی سختی کار، قرار را به سه ماهه کشانید.

این طرح حدود یک ماهی در کش و قوس نوبت صحن درگیر شد، تا هفته های گذشته در نوبت نهاده شد، که خبرنگاران هر روز به اشتباه خبری از مرگ و حیات طرح می دادند. طرح هر روز به نوبت نزدیک و نزدیک تر می شد، تا چهارشنبه.

صبح چهارشنبه باید طبق دستور طرح حمایت از کاربران به امضاء و درخواست عده زیادی از نمایندگان مطرح می شد. البته زمان طرح آقای ساداتی نژاد مقدم بود. مجلس علنی آغاز شد.

ساعت 10:30 پس از استراحت به صحن آمدیم، آقای نیکزاد ریاست صحن را داشت، صحن به درخواست کمیسیون فرهنگی نیم ساعت غیر علنی شد، چون بنا بر این بود که نمایندگان قدری بهتر نسبت به هشتاد و پنجی شدن توجیه شوند.

اول بنده به اسم رئیس کمیسیون فرهنگی تنها 5 دقیقه صحبت کردم و در مقام پاسخگوئی به این موارد بر آمدم: چرا این طرح باید 85ای گردد؟ اهمیت ورود متخصصانه به این طرح در کمیسیون مشترک تخصصی، چرائی و وسعت حملات بیگانگان و نوع حمایت از کاربران در جهات گوناگون طرح.

سپس آقای تقی پور که خود روزگاری وزیر ارتباطات بوده طی 5 دقیقه گفتند که این فرصت برترین زمان ورود است، و اینکه حسن این طرح، حمایت از کاربران است. بعد هم آقای سیاهکلی، که دوره زیادی در خدمت همین فضای سایبری بوده 5 دقیقه گفتند که ...

تمام ایراداتی که این و آن دارند، خود علت بر 85 شدن این طرح است، ساماندهی فضای مجازی دیر شده، مجلس هم باید به آب و نان مردم برسد، ولی این کاری تخصصی و فنی است.

5 دقیقه هم آقای زاکانی در ضرورت ورود به این فضای بی صاحب صحبت کردند. هیچ جای جهان این قدر برنامه فضای مجازی اش که اینک حقیقی شده یله، رها و شل نیست، بی برنامگی کجایش افتخار است؟!

بعد از نیم ساعت زنگ علنی نواخته شد و 10 دقیقه موافق و 10 دقیقه مخالف، و طبق قرعه دو 5 دقیقه ای هم طرفین؛ و سپس 85ای شدن طرح رای گیری شد. خدا را شکر با کوشش دوستان دومین طرح 85 به درخواست کمیسیون فرهنگی به صحن آمده و رای آورد. در حالی که در مجلس قبل یک طرح هم 85 نداشته است.

این رشته توییت مرتضی آقا تهرانی درحالی منتشر شد که اهداف و محتوای طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و حتی تصویب اصل 85ای شدن آن در صحن مجلس با نقدها زیادی همراه بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1802

به "توضیحات آقاتهرانی درباره طرح صیانت در توییتر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات آقاتهرانی درباره طرح صیانت در توییتر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید