جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دانشگاه تهران اعلام شد

به گزارش تیم علمی، دانشگاه علوم پزشکی تهران، جزئیات ثبت نام برای شرکت در چهاردهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی برای سال تحصیلی 1401-1400 را اظهار داشت.

جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دانشگاه تهران اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، ثبت نام چهاردهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت اینترنتی آغاز شده است و این مهلت تا خاتمه روز دوشنبه 6 بهمن ماه 99 ادامه دارد. داوطلبان با مراجعه به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و اسکن مدارک مشروحه می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

پرداخت الکترونیکی مبلغ یک میلیون ریال (100 هزار تومان) به وسیله سامانه ثبت نام، تکمیل برگ ثبت نام، ارائه مدرک معتبر که نشان دهنده معدل کل مقطع دیپلم متوسطه باشد همچنین مدرک معتبر که نشان دهنده معدل مقطع کارشناسی رشته های مورد پذیرش باشد و کارت خاتمه خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای داوطلبان مرد از جمله مدارک مورد احتیاج است.

مدرک خاتمه و یا معافیت از طرح برای مشمولان طرح نیروی انسانی از دیگر مدارک ثبت نام است. داوطلبانی که مشغول گذراندن طرح نیروی انسانی هستند در صورت قبولی، هنگام ثبت نام در دانشگاه ملزم به ترخیص از طرح هستند.

داوطلبانی که مدرک زبان ندارند می توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت نمایند. در صورت قبولی ارائه مدرک زبان در هنگام ثبت نام در دانشگاه لازم است در غیر اینصورت قبولی آن ها کان لم یکن تلقی خواهد شد. در صورتی که داوطلب واجد شرایط شرکت در آزمون نباشد مبلغ پرداختی جهت ثبت نام به هیچ وجه قابل استرداد نخواهد بود و در صورت قبولی در آزمون با توجه به آموزش رایگان، لازم است پذیرفته شدگان همانند سهمیه آزاد برگ تعهد خدمت مربوطه را تکمیل نمایند.

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته یکی از رشته های گروه های آزمایشی علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی باشند، حداکثر سن در زمان ثبت نام آزمون 25 سال تمام باشد (صرفاً متولدین اول دی ماه 1374 و بعد از آن)، دارا بودن مدرک زبان انگلیسی و معدل کل دیپلم 18 و بالاتر از جمله شرایط ورود به دوره پزشکی به وسیله لیسانس است.

کسانی که خدمت نظام وظیفه آنان حداکثر تا قبل از آغاز نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1400 (زمان ثبت نام پس از قبولی) به اتمام می رسد می توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت نمایند.

در صورتی که پذیرفته شدگان در آزمون تا زمان ثبت نام کارت خاتمه خدمت دریافت ننموده باشند، قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در خصوص مکاتبه با سازمان نظام وظیفه و اخذ مجوز یا مهلت ندارد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در خصوص خسارات احتمالی که از این ناحیه به داوطلب وارد می گردد ندارد.

دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی و تخصصی (Ph.D) از دانشگاه های سراسری و آزاد و ... حق شرکت در آزمون را ندارند.

دانشجویان مشمول آیین نامه استعداد های درخشان در رشته های مورد پذیرش و برگزیدگان المپیاد های علمی دانشجویی از بند های مربوط به معدل معاف هستند.

دانشجویان موضوع آیین نامه استعداد های درخشان شامل برگزیدگان آزمون سراسری گروه علوم تجربی تا رتبه 500 کشوری در آزمون سراسری کنکور (با معرفی سازمان سنجش آموزش کشور)، دارندگان مدال طلا، نقره و برنز کشوری از المپیاد های علمی دانش آموزی (با معرفی وزارت آموزش و پرورش)، برگزیدگان حائز رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره رازی، جشنواره های خوارزمی (در زمینه علوم پزشکی) با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و گروه غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم، مالکان ابداع یا اختراع ثبت شده با تائید معاونت تحقیقات و فناوری وزارتخانه های مربوطه، دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی و دانشجویان پژوهشگر برجسته به تایید شورای پژوهشی دانشگاه هستند.

دارندگان مدال طلای المپیاد های دانش آموزی از آزمون کتبی معاف هستند و بدون شرکت در آزمون کتبی صرفا با شرکت در آزمون مصاحبه و ارزیابی فراشناختی مورد ارزیابی قرار می گیرند. دارندگان مدال های نقره و برنز این رشته ها باید در آزمون کتبی شرکت نمایند و حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون کتبی را احراز نمایند. (کسب حداقل نمره حد نصاب آزمون کتبی الزامی است).

متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی به پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران باید توجه داشته باشند که کد رهگیری به معنی تکمیل مدارک نیست. جهت آگاهی از تکمیل بودن و تایید مدارک لازم است مجددا بعد از حداکثر سه روز کاری به سایت مراجعه تا پیغام تکمیل مدارک را مشاهده نمایند و گرنه اعتراض بعد از مهلت پذیرفته نیست.

متقاضی در صورت مشاهده پیغام مدارک ناقص است باید سریعا نسبت به برطرف نقص اقدام کند. در غیر این صورت مجاز به شرکت در آزمون نخواهد بود. شرکت نمایندگان در آزمون باید حتما فارغ التحصیل شده باشد. کارت دانشجویی، ریز نمرات ترم آخر و ... پذیرفته نیست.

بر این اساس مدارک به صورت دستی و مراجعه حضوری بعد از اتمام مهلت ثبت نام اینترنتی پذیرفته نمی گردد. متقاضی باید برگ ثبت نام را از داخل سایت پرینت کند و به صورت دستی آن را تکمیل، امضا و عکسدار کند و سپس مجددا اسکن نموده و به صورت اینترنتی ارسال کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1471

به "جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دانشگاه تهران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دانشگاه تهران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید