دست یابی جوانان ایرانی به دانش فنی فراوری داروی رمدسیویر ، قیمت؛ یک درصد نرخ بازار سیاه

به گزارش تیم علمی، با دست یابی گروه دارویی برکت به دانش فنی فراوری داروی ضدکرونای رمدسیویر (Remdesivir) و فراوری انبوه آن در این گروه، توزیع این دارو در مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور انجام می گردد.

دست یابی جوانان ایرانی به دانش فنی فراوری داروی رمدسیویر ، قیمت؛ یک درصد نرخ بازار سیاه

به گزارش گروه مالی تیم علمی، در راستای سیاست های بهداشتی و درمانی کشور و حمایت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای یاری به درمان مؤثرتر بیماری کرونا، متخصصان سبحان انکولوژی در گروه دارویی برکت به دانش فنی فراوری داروی رمدسیویر دست یافتند.

بنابر اعلام کارشناسان بسیاری از کشور های دنیا، این دارو شانس بالایی در درمان بیماری کرونا داشته است. رمدسیویر اولین دارویی است که آمریکا برای درمان کرونا به آن مجوز داده است و علاوه بر این کشور در کشور های چین، آلمان، انگلیس و هند در حال فراوری و توزیع است.

رمدسیویر پیش از این برای درمان بیماری ویروسی ابولا مورد استفاده قرار می گرفته است.

شرکت گیلیاد ساینس که فراورینماینده رمدسیویر در آمریکا است، هفته گذشته خاطرنشان کرد که با تجویز زودهنگام این دارو برای بیماران مبتلا به کرونا، دوره درمان بیماری به میزان قابل توجهی کاهش مییابد.

خرید انحصاری این دارو برای چند ماه از سوی آمریکا که دونالد ترامپ خبر آن را اعلام نموده بود، حواشی زیادی در رسانه ها به وجود آورد.

با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان و شرایط ویژه درگیری بیش تر کشور های دنیا با بیماری کرونا، تهیه داروی رمدسیویر از خارج تقریباً امری غیرممکن و بسیار پرهزینه بود. به همین دلیل بخش دارویی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) توانستند با دست یابی به دانش فنی و تکیه بر ظرفیت های داخلی، امکان فراوری انبوه این دارو در کشور را پس از دریافت مجوز های وزارت بهداشت، فراهم نمایند.

محمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هفته گذشته از دستاورد بخش دارویی این ستاد در فراوری و ساخت داروی تحریمی رمدسیویر، مخصوص بیماران حاد کرونایی، خبر داده بود.

مخبر افزود: قیمت نسخه ایرانی داروی رمدسیویر که در بازار سیاه به 60 میلیون تومان رسیده، با قیمتی بسیار پایین، و حدود یک درصد این مبلغ با نرخ مصوب وزارت بهداشت، وارد بازار خواهد شد.

دکتر سعید نمکی؛ وزیر بهداشت نیز هفته پیش گفته بود: رمدسیویر را به اندازه کافی توزیع کردیم و هفته آینده اولین فراوری ملی این دارو هم عرضه خواهد شد، بنابراین کمبودی در این زمینه نخواهیم داشت.

در حال حاضر فراوری و توزیع داروی ضد کرونای رمدسیویر در ایران در حال گسترش است و فعلاً با سهمیه بندی تعیین از سوی وزارت بهداشت این دارو از طریق شرکت پخش البرز، که کوشش های زیادی برای توزیع اقلام بهداشتی و درمانی در چند ماه اخیر برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا داشته، در اختیار مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1181

به "دست یابی جوانان ایرانی به دانش فنی فراوری داروی رمدسیویر ، قیمت؛ یک درصد نرخ بازار سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست یابی جوانان ایرانی به دانش فنی فراوری داروی رمدسیویر ، قیمت؛ یک درصد نرخ بازار سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید