رحیمی: شاید کادر فنی تیم های ملی تغییر کند و از چند سرمربی استفاده کنیم، مقانلو بین گزینه هاست

به گزارش تیم علمی، مدیر فنی تیم ملی تکواندو با اعلام اینکه بیژن مقانلو یکی از گزینه های راهنمایی تیم ملی است، از احتمال انتخاب چند مربی برای راهنمایی تیم های تکواندوی کشورمان اطلاع داد.

رحیمی: شاید کادر فنی تیم های ملی تغییر کند و از چند سرمربی استفاده کنیم، مقانلو بین گزینه هاست

اصغر رحیمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره برگزاری رویدادهای بین المللی تکواندو با استقبال بهتر کشورها گفت: دقیقاً همین طور است، اما به نظرم اگر وزارت ورزش و جوانان ابلاغ مدیریتی هادی ساعی را زودتر اعلام می کرد و موضوعات زودتر حل شده بود، حتی کیفیت مسابقات بهتر از این هم می شد. کشور آذربایجان در لحظات آخر با تماس تلفنی ساعی اضافه شد، با این حال سطح فنی مسابقات نسبت به دوره های قبل بالاتر است و قهرمانان المپیک و دنیا حضور دارند و بازی های قابل قبولی را دیدیم.

وی در ادامه توضیح داد: امیدوارم بچه ها برای سال آینده به خصوص در شش ماه ابتدایی که رویدادهای زیادی در پیش خواهیم داشت، آمادگی خوبی داشته باشند. این مسابقات نیز ان شاءالله به بچه ها برای کسب امتیاز و بهتر شدن شرایط شان در رنکینگ المپیک یاری کند، چرا که ما نسبت به اروپایی ها خوب امتیاز جمع نکردیم و باید از 60 امتیاز تورنمنت های ایران به خوبی استفاده کنیم و ذخیره خوبی داشته باشیم.

مدیر فنی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سؤال که با توجه به سرانجام قرارداد اعضای کادر فنی در انتهای سال، قرار است تغییراتی در تیم های ملی داشته باشیم؟، اعلام کرد: به نظرم باید بعد از سرانجام تورنمنت های ایران جلسه کمیته فنی تشکیل و برای رویدادهای مختلف کادر فنی چیده گردد. واقعاً دیگر فرصت نیست و باید از هفتم یا هشتم فروردین ماه تمرینات را آغاز کنیم، اما اینکه کادر فنی تغییر کند یا نه، باید در کمیته فنی تصمیم گیری گردد.

رحیمی در واکنش به اینکه شنیده می گردد قرار است ساختار کمیته های فنی با تغییراتی روبرو گردد و کمیته فنی پومسه و کیوروگی (مبارزه) تفکیک شوند، یادآور شد: این نقطه ضعف در کمیته فنی بود که درباره پومسه، کیوروگی، هوگو، پاراتکواندو، تیم ناشنوایان و ارتقای دان نظر می داد، اتفاقی که خیلی تخصصی نبود، اما در رویکرد تازه فدراسیون قرار است کمیته فنی در بخش های پومسه و کیوروگی جدا گردد و حتی یک کمیته فنی وجود داشته باشد که در خصوص مسائل عمومی نظر بدهد.

مدیر فنی تیم ملی تکواندو راجع به اعضای کمیته فنی کیوروگی گفت: شنیدم معین شدند و حتی برای چند نفر ابلاغ زدند، اما ممکن است تعداد این نفرات افزایش پیدا کند. می دانم حتی کمیته فنی پومسه آغاز به کار نموده و تصمیماتی نیز گرفته است.

وی در خصوص شرایط همکاری خود با فدراسیون تکواندو نیز ابراز کرد: مدیر فنی تیم ملی در بخش آقایان هستم، اما این را که در آینده ساعی و اعضای کمیته فنی چه تصمیمی بگیرند باید صبر کنیم. من نیز مانند سایر اعضای کادر فنی تا سرانجام سال در خدمت تیم ملی هستم.

رحیمی در پاسخ به این پرسش که کادر فنی تیم های ملی دچار تغییرات خواهد شد، گفت: فکر می کنم تغییر داریم، به خاطر اینکه برای دوره حدوداً سه ساله فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی بوده است. اگر قرار باشد به عنوان مدیر فنی ادامه همکاری بدهم، حتماً توصیه می کنم روش انتخاب سرمربی تیم ملی را تغییر بدهیم. این که در دو المپیک مربیانی را گذاشتیم که برای طولانی مدت بودند، خیلی خوب جواب نداد، بنابراین شاید مجبور شویم به صورت شناور مربیان را در رویدادهای مختلف جابه جا کنیم و به همین علت کادر فنی فعلی در آینده باز هم می تواند به تیم ملی یاری کند.

مدیر فنی تیم ملی تکواندو درباره اینکه به نظر می رسد با این توضیحات دیگر عسکری سرمربی تیم ملی نخواهد بود، توضیح داد: معین نیست و کمیته فنی باید تصمیم گیری کند، اما همان طور که گفتم شاید چند سرمربی داشته باشیم. باید برای تیم دانشجویان و تیم های اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی، بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا کادر فنی انتخاب کنیم و همه این مسابقات برای ما دارای اهمیت هستند. احساس من این است که حداقل باید دو گروه کادر فنی و با دو سرمربی داشته باشیم.

وی راجع به اینکه با این شرایط امکان تعامل میان اعضای دو گروه فنی و حرکت طبق یک برنامه فنی وجود خواهد داشت، اعلام کرد: یک میزان کار سخت است. در گذشته من نیز سرمربی تیم ملی بودم و یک میزان موارد سلیقه ای نیز اثر می گذارد، اما کوشش این است اگر قرار باشد همکاری داشته باشم و یک جلسه نیز با ساعی صحبت کردم، به سمت استانداردسازی نه در سطح تیم ملی بلکه در سطح کشور حرکت کنیم، حتی ورزشکاران ملی پوش که خداحافظی می نمایند و توقع دارند مربی تیم ملی شوند، به استان ها بروند و استانداردسازی نمایند تا وقتی بازیکن قرار است در تیم ملی حضور داشته باشد، مربی به سمت کارهای پایه ای نرود.

رحیمی در خصوص سرنوشت تشکیل تیم امید برای حضور در مسابقات چلنج در کره جنوبی یادآور شد: این مسابقات قرار بود انجام گردد و یک سال به تعویق افتاد. هم نظر ساعی برای تشکیل تیم امید مثبت است و هم در گذشته پولادگر به شدت برای تشکیل تیم امید اصرار داشت، اما مسابقات چلنج به تعویق افتاد. باید تیم امید را تشکیل بدهیم، اما در زمان حاضر اعضای تیم ملی در رده سنی جوانان و امید هستند. باید مدلی برنامه ریزی کنیم برای این مسابقات و چند رویدادی که به آنها اشاره کردم. در گذشته در یونیورسیاد دانشجویان نتایج خوبی داشتیم و باید نمایش خوب مان را دوباره تکرار کنیم. در قهرمانی آسیا دوره گذشته سوم شدیم و هدف گذاری ما نتایج بهتر است. در بازی های آسیایی 2018 پیروز به کسب دو مدال طلا شدیم و انتظار کسب مدال طلای بیشتر را داریم، همه اینها مستلزم آن است که به سرعت جلسه بگذاریم و یک سیاست گذاری کلان انجام بدهیم.

مدیر فنی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سؤال که سرنوشت همکاری مهرو کمرانی با تیم تکواندوی بانوان چه می گردد، گفت: دقیقاً موضوع بانوان نیز مانند آقایان است. درست است که در زمان حاضر رئیس فدراسیون به من گفته است موضوعات بانوان را نیز خودم پیگیری کنم، اما باید درباره خانم کمرانی هم در کمیته فنی تصمیم گیری گردد. اینجا هم اعتقاد به حذف مربی ندارم و با توجه به تعدد رویداد می توانیم از این مربیان در رویدادهای مختلف استفاده کنیم.

وی در واکنش به اینکه شنیده می گردد بیژن مقانلو راهنمایی تیم ملی را به عهده خواهد گرفت، گفت: روزی که ایشان با آقای ساعی ملاقات کرد به صورت اتفاقی من نیز در فدراسیون بودم. مقانلو تنها برای تبریک به آقای ساعی آمده بود و هیچ بحث فنی بین آنها مطرح نشد، اما مقانلو نیز مربی پیروزی است، پتانسیل بالایی دارد و نامش میان گزینه ها دیده می گردد. خوشبختانه در بخش مردان نسبت به بانوان وضع مان بد نیست.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2093

به "رحیمی: شاید کادر فنی تیم های ملی تغییر کند و از چند سرمربی استفاده کنیم، مقانلو بین گزینه هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحیمی: شاید کادر فنی تیم های ملی تغییر کند و از چند سرمربی استفاده کنیم، مقانلو بین گزینه هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید