رشد مالی کانادا صفر شد

به گزارش تیم علمی، اقتصاد کانادا در ماه فوریه نتوانست رشدی را به ثبت برساند.

رشد مالی کانادا صفر شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار کانادا، رشد مالی سومین اقتصاد عظیم قاره آمریکا به طرز کم سابقه ای صفر شد. بعضی از کارشناسان، تعطیلی گسترده کسب و کارها در نتیجه شیوع کرونا و سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی را از جمله دلایل مهم ثبت رشد صفر درصدی مالی کانادا در ماه فوریه می دانند. این رشد که 0.2 درصد کمتر از رشد ماه قبل و رقم پیش بینی شده توسط کارشناسان بود، در شرایطی رخ داد که سه ماه قبل نیز اقتصاد کانادا یک رشد منفی را به ثبت رسانده بود.

در بین بخش های مختلف، رشد بخش حمل و نقل منفی 1.1 درصد بوده است و صنعت نیز با رشد منفی 0.3 درصد در رده بعدی واقع شده است.

دفتر پارلمانی بودجه کانادا پیش بینی نموده است در سناریو بدبینانه، اقتصاد کانادا سال جاری 12 درصد کوچک گردد که بدترین شرایط مربوط به سه ماهه دوم سال با رشد منفی 20 درصدی خواهد بود. حتی در سناریو خوش بینانه نیز اقتصاد این کشور حدود پنج درصد کوچک خواهد شد که در هر دو صورتف بدترین عملکرد آن از زمانثبت گزارش ها در سال 1961تاکنون بوده است.

این دفتر هم چنین نسبت به رسیدن کسری بودجه دولت به رقم بی سابقه 181 میلیارد دلار هشدار داده است که معادل 12.7 درصد کل اندازه اقتصاد کانادا است.

در حال حاضر عظیم ترین مراکز اقتصاد کانادا یعنی استان های انتاریو و کبک به دلیل شیوع کرونا در قرنطینه نسبی هستند و بخش عظیمی از کسب کارها به حال تعطیل درآمده اند. با این حال در استان های کوچک ترنظیر پرنس ادوارد فرایند بازگشایی اقتصاد شروع شده است.

گفتنی است که متوسط رشد مالی کانادا در بازه زمانی1997 تا 2019 معادل 0.2 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر 2003 با 1.2 درصد و کمترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر 2008 با منفی 1.4 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 918

به "رشد مالی کانادا صفر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی کانادا صفر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید