سیاه نمایی درباره شین جیانگ در شوی سیاسی غربی ها

به گزارش تیم علمی، رادیو بین المللی چین نوشت: آمریکا، انگلیس و آلمان روز چهارشنبه در سازمان ملل متحد میزبان یک نشست ویدیویی درباره حقوق بشر شین جیانگ بودند که بار دیگر به صحنه ای مضحک منجر شد. تعداد کل شرکت کنندگان این نشست حدود 20 کشور بود که از تعداد کشورهای همپیمان آمریکا کم تر است و از میان کشورهای اسلامی تنها ترکیه شرکت کرد. مهم تر از همه، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در آن حاضر نشد.

سیاه نمایی درباره شین جیانگ در شوی سیاسی غربی ها

آمریکا که بیشترین جمعیت مسلمانان در جهان را به قتل رسانده، در سال های گذشته به بهانه مبارزه با تروریسم در امور کشورهای اسلامی دخالت کرده و مورد نفرت بسیاری از مسلمانان جهان قرار گرفته است.

هیچ یک از مردم چین به این مساله اعتقاد ندارند که واشنگتن واقعا به شرایط حقوق بشر شین جیانگ توجه داشته است. بلکه بسیاری بر این باورند که آمریکا و همپیمانان عمده اش درصدد ایجاد ناآرامی در منطقه شین جیانگ هستند. آن کشورهایی که در سال های گذشته مورد مداخله غربی ها قرار گرفته اند مانند افغانستان، عراق، لیبی، سوریه، عواقب بسیار تلخی را تجربه کردند. اما شین جیانگ هرگز دستخوش اصلاح غربی نخواهد شد.

سخنگوی هیات دایمی چین در سازمان ملل در این باره گفت: نشست یاد شده پر از دروغ و اطلاعات نادرست است. این یک نمایش ناشیانه دیگر غرب و برخی کشورهاست و هدف مغرضانه سیاسی آن ها جلوگیری از رشد چین و ایجاد اختلال با استفاده از شین جیانگ است. این عملکرد آن ها با مخالفت قاطع اعضای گسترده سازمان ملل رو به رو شده است.

این سخنگو با تاکید بر بی اعتنایی برگزارکنندگان نشست یاد شده نسبت به حقوق بشر واقعی در شین جیانگ گفت: از سال 1990 تا 2016، هزاران حادثه تروریستی با صدها کشته و هزاران زخمی در منطقه شین جیانگ رخ داده است، اما آمریکا و معدودی از کشورهای دیگر توجهی به آن نداشتند. با تلاش دولت چین، هیچ حادثه تروریستی در شین جیانگ در بیش از 4 سال گذشته رخ نداده، بیش از 3 میلیون نفر از فقر رهایی یافته و بیش از 24 هزار مسجد در شین جیانگ ایجاد شده است که از تعداد کل مساجد در چهار کشور آمریکا، آلمان، انگلیس، فرانسه هم بیشتر است.

سیاه نمایی مکرر آمریکا و دیگر کشورها علیه شین جیانگ با اهداف مغرضانه اجرا شده و این اقدام آن ها قدرت نرم آمریکا را روز به روز بی اعتبار می کند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1694

به "سیاه نمایی درباره شین جیانگ در شوی سیاسی غربی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاه نمایی درباره شین جیانگ در شوی سیاسی غربی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید