شرایط عجیب دریافت وام سهام عدالت

به گزارش تیم علمی، مدتی است که قرار است کارت اعتباری سهام عدالت پرداخت گردد. اما حالا هم میزان این وام تغییر نموده و هم شرایط عجیبی برای دریافت آن وضع شده است. شرایطی که سبب می گردد بسیاری نتوانند از این کارت اعتباری استفاده نمایند.

شرایط عجیب دریافت وام سهام عدالت

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، چندی پیش بود که رئیس جمهوری از پرداخت کارت اعتباری سهام عدالت اطلاع داد و گفت وام 14 و 7 میلیون تومانی به دارندگان سهام عدالت پرداخت می گردد.

اما مدیران بورس و شرکت سپرده گذاری گفته اند وام معادل 50 درصد ارزش سهام عدالت است. یعنی دارندگان سهام عدالت یک میلیونی می توانند 10 میلیون وام بگیرند و دارندگان سهام عدالت 532 هزار تومانی 5 میلیون تومان.

جز این، محدودیت دیگری که برای استفاده از این کارت اعتباری وجود دارد این است که تبدیل به پول نقد نمی گردد و افراد می توانند آن را فقط در فروشگاه هایی که بانک معین می نماید، خرج نمایند.

چه کسانی مشمول وام نیستند؟

اما بعضی هم نمی توانند این وام یا همان کارت اعتباری سهام عدالت را دریافت نمایند.

دسته اول افرادی هستند که بخشی از سهام عدالت خود را فروخته باشند. به عبارت دیگر اگر شخصی یک سهم از سبد سهام عدالت خود را هم فروخته باشد نمی تواند کارت اعتباری بگیرد. با این شرط بیش از سه میلیون نفر از دریافت این وام محروم می شوند. این شرط برای سهامدارانی است که روش مستقیم را انتخاب نموده اند.

شرط دیگر برای دریافت این کارت اعتباری، داشتن کارت ملی هوشمند است. بر این اساس افرادی که سهام عدالت دارند، اما هنوز کارت ملی هوشمند را نگرفته اند نمی توانند کارت اعتباری سهام عدالت را بگیرند.

این وام تا پنج ماه استراحت دارد و اگر سهامدار نتواند ظرف این مدت کل مبلغ را برگرداند تبدیل به وام با نرخ سود 18 درصد و اقساط سه ساله می گردد.

پیش از این هم شروط دیگری برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت عنوان شده بود.

مثلا اگر یک مرجع قانونی به شرکت سپرده گذاری نامه داده باشد که بر اساس آن سهام فرد توقیف شده باشد، آن فرد نمی تواند کارت اعتباری دریافت کند.

اگر فرد سجامی نشده باشد باید مراحل احراز هویت را انجام دهد وگرنه مشمول دریافت کارت اعتباری نمی گردد.

حتما باید در یکی از بانک های ملی و تجارت که درحال حاضر کارت اعتباری می دهند حساب داشته باشند، در آینده هر بانک جدیدی که این طرح را شروع کردند می توانند به وسیله آن بانک ها استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1687

به "شرایط عجیب دریافت وام سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط عجیب دریافت وام سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید