شمشیر پادشاه مالزی بر گردن ایدئولوژی شیعی، مجازات شدید برای اشاعه دهندگان مذهب تشیع

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران: سلطان عبدالحلیم معظم شاه با ابراز نگرانی از افزایش جدی شیوع ایدئولوژی شیعی در مالزی به ویژه در ایالت کداه دستور مجازات شدید برای آن هایی که به گسترش آموزه های شیعی در مالزی اقدام می نمایند، صادر کرد.

شمشیر پادشاه مالزی بر گردن ایدئولوژی شیعی، مجازات شدید برای اشاعه دهندگان مذهب تشیع

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار گروه رسانه های دیگر تیم علمی، در ادامه فعالیت های ضد شیعی در مالزی که در برهه اخیر شدت گرفته است، این پروژه در یکی دیگر از ایالت های مالزی نیز کلید خورد.

سلطان عبدالحلیم معظم شاه سلطان ایالت کداه مالزی که در حال حاضر پادشاه کل مالزی نیز است در دیدار شیخ محمد بدرالدین احمد مفتی ایالت کداه با ابراز نگرانی از افزایش جدی شیوع ایدئولوژی شیعی در مالزی به ویژه ایالت کداه از تمامی نهادهای مرتبط خواسته است تا با تمام قوا موضوع شیوع مذهب شیعه در مالزی را مورد آنالیز قرار دهند.

پادشاه مالزی همچنین خواهان مجازات شدیدی برای آن هایی که به گسترش آموزه های شیعی در مالزی اقدام می نمایند، نموده است.

مفتی ایالت کداه در این دیدار گفته است: جوانترها زودتر از دیگران به ایدئولوژی شیعه روی می آورند زیرا به آن ها پیشنهاد پول و سفرهای خارجی می گردد.

بر همین اساس قرار است چهار نفر از پیروان اهل بیت(ع) در این کشور به دلیل داشتن کتب شیعی محاکمه شوند!

این چهار شهروند شیعه به نام های عبد المناف بن عبدالحمید 48 ساله، همسر آقای عبدالمناف، ابوبکر بن احمد 45 ساله و ادریس بن محمد دیسا 48 ساله در مقابل حاکم دادگاه شریعت ایالت پیرق (Perak Darul Rizuan) مورد محاکمه قرار خواهند گرفت.

شایان ذکر است در برهه اخیر مسؤولان ایالت های مختلف مالزی برای شدت بخشیدن به قوانین علیه پیروان اهل بیت(ع)، تمامی فتواهای ضد شیعی و نیز بودجه های معین شده برای این کار را قطعی و لازم الاجرا دانسته اند. همزمان مخریز مهاتیر محمد فرزند نخست وزیر سابق مالزی نیز سردمدار فعالیت های ضد شیعه در این کشور شده است. وی بتازگی گفت که دولت ایالتی باید بودجه ای را برای تقویت مقامات دینی مالزی اختصاص دهند تا بتوانند قوانین ضد شیعی بیشتر و بهتری وضع نمایند!

منبع: ابنا

تیم علمی: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 369

به "شمشیر پادشاه مالزی بر گردن ایدئولوژی شیعی، مجازات شدید برای اشاعه دهندگان مذهب تشیع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمشیر پادشاه مالزی بر گردن ایدئولوژی شیعی، مجازات شدید برای اشاعه دهندگان مذهب تشیع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید