لزوم مراقبت از واحدهای فعال و رفع مسائل واحدهای راکد و تعطیل

به گزارش تیم علمی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان بر لزوم رفع مسائل و موانع پیش پای واحدهای تولیدی راکد و تعطیل تاکید کرد.

لزوم مراقبت از واحدهای فعال و رفع مسائل واحدهای راکد و تعطیل

به گزارش تیم علمی، حبیب الله خجسته پور در جلسه مشترک کمیسیون کارگری شهرستان و استان سمنان بر لزوم احصاء مسائل واحدهای تولیدی تاکید و اظهار کرد: مسئولان ذی ربط باید در راستای حل مسائل احتمالی واحدهای تولیدی فعال، مشکل دار و تعطیل استان گام بردارند.

وی بر مراقبت و رصد مداوم واحدهای فعال تاکید و شرح داد: این واحدها می بایست مستمرا و به صورت ویژه مورد رصد و مراقبت قرار گیرند تا از بروز مشکل برای آنها جلوگیری گردد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه باید مسائل واحدهای تولیدی مشکل دار به فوریت ، بررسی و حل شوند ادامه داد: واحدهای تولیدی راکد و یا تعطیل نیز باید با تلاش جدی تری به چرخه تولید برگردند.

وی ادامه داد: اگر معضلات و مسائل واحدهای مشکل دار و یا تعطیل احصا گردد به دو مدل برخورد می کنیم،یا این مسائل استانی بوده و در استان قابل حل اند یا مسائل آنها باید در سطح ملی پیگیری و مرتفع شوند . در بررسی مسائل استانی ممکن است مسائل از سوی صاحب صنعت، کارفرما، کارگر و یا دستگاه های اجرایی و بانک ها باشد و لذا می بایست این مسائل در سطح استانی شناسایی و برای حل آن اقدام موثر صورت گیرد .

خجسته پور با بیان اینکه برخی از مسائل واحدهای تولیدی باید در سطح ملی حل شوند ادامه داد: نخستین گام برای رفع این مسائل، شناسایی و ارجاع آنها به مراجع مسوول است ضمن اینکه باید راهکارهای حل مسائل نیز باید همزمان به مراجع ملی ارائه گردد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از توجه ویژه استاندار سمنان به واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: از زمانی که ایشان، تصدی استانداری را برعهده گرفته بیشترین وقت خود را در قالب برگزاری جلسات هفتگی و نشست با صاحبان صنایع و سرمایه گذاران و دستگاه های خدمات رسان و بازدید از مراکز صنعتی صرف بررسی مسائل واحدهای تولیدی استان کرده و این رویکرد، نشان دهنده توجه ویژه عالی ترین مقام اجرایی استان به بخش تولید و تلاش در جهت توسعه پایدار استان است.

وی با اشاره به رتبه دوم استان در کسب رضایت مندی مردم گفت: بدون شک همکاری مدیران دستگاه های اجرایی با بخش های مختلف جامعه و از جمله تشکل های کارگری نقش مهمی در کسب این دستاورد داشته است.

خجسته پور از سمنان به عنوان یک استان صنعتی نام برد و افزود: با توجه به گستردگی و جایگاه صنعت در استان باید بیشترین توجه ها نیز معطوف به مسائل در بخش کارگری و اشتغال و وضعیت معیشت خانوارها باشد.

وی بر ضرورت توجه به مطالبات و خواسته های مردم تاکید و اعلام کرد: باید تقویت تشکل ها و تعاملات دولتی با هدف تقویت سرمایه اجتماعی موجود و حل موثر مسائل از سوی دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گیرد.

معاون استاندار تقویت این گفتمان را امید آفرین ارزیابی و شرح داد: تقویت تعامل بین دولت و کارفرمایان می تواند به حل بیش از پیش مسائل تولید و فعالان کارگری در کمک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 452

به "لزوم مراقبت از واحدهای فعال و رفع مسائل واحدهای راکد و تعطیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم مراقبت از واحدهای فعال و رفع مسائل واحدهای راکد و تعطیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید