معترضان هنگ کنگی آشکارا خواهان مداخله انگلیس شدند

به گزارش تیم علمی، معترضان هنگ کنگی در ادامه اعتراضها و اغتشاشات، با تجمع مقابل کنسولگری انگلیس، آشکارا خواهان مداخله دولت انگلیس در این منطقه شدند.

معترضان هنگ کنگی آشکارا خواهان مداخله انگلیس شدند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، صدها نفر از معترضان هنگ کنگی روز یکشنبه (امروز) با در دست داشتن پرچم های ملی بریتانیا و سر دادن شعار خدا ملکه را حفظ کند در مقابل کنسولگری بریتانیا تجمع کردند و از قدرت استعماری سابق خواستند تا تضمین کند که چین به تعهدات خود در خصوص آزادی های این منطقه احترام بگذارد.

دولت محلی هنگ کنگ که تحت حاکمیت چین است هفته هاست که با خشونت هایی از سوی معترضان و اغتشاش گران روبرو شده است.

هنگ کنگ از سال 1842 تا 1997 تحت سیطره بریتانیا بوده است، اما در سال 1997 و پس از انتها یافتن پیمان پیشین با بریتانیا، به جمهوری چین پیوست. این منطقه، بیش از هفت میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از مراکز مهم مالی در منطقه شرق آسیا و دنیا به شمار می رود.

معترضان به انگلیسی فریاد می زدند: یک کشور، دو سیستم، مرده است، هنگ کنگ آزاد است و بعضی از آنها پرچم های بریتانیا را نیز در دست داشتند.

با توجه به اینکه بسیاری از جوانان هنگ کنگی به دنبال خروج از این شهر هستند، اعلام می کردند که بریتانیا باید وضعیت گذرنامه های ملی انگلیس را تغییر دهد. این گذرنامه ها به دارندگان آن اجازه می دهد تا به مدت 6 ماه به انگلیس سفر نمایند اما حق زندگی و کار در آنجا را ندارند.

از همین رو سفارت چین در لندن، در زمینه حمایت سیاست مداران انگلیسی از اعتراضات هنگ کنگ هشدار داده است(جزئیات بیشتر)

پیش از این معترضان هنگ کنگی با تجمع در برابر کنسولگری آمریکا، از ترامپ خواستند برای نجات آن ها در هنگ کنگ مداخله نظامی کند.(جزئیات بیشتر)

پکن معتقد است که واشنگتن در دامن زدن به آشوب های هنگ کنگ نقش داشته است. اخیراً نیز تصاویری از یک دیپلمات آمریکایی در حین دیدار با رهبران معترضان هنگ کنگ منتشر شده است.

ناآرامی ها در هنگ کنگ پس از آن شروع شد که دولت محلی این منطقه لایحه ای قضایی ارائه کرد که استرداد مجرمین به سرزمین اصلی چین را مقدور می کرد. با وجود تعلیق این لایحه، اعتراضات همچنان ادامه یافته و اخیرا رنگ و بوی جدایی طلبانه نیز به خود گرفته است.

پکن معتقد است که این ناآرامی ها در کنار جنگ تجاری واشنگتن، جزئی از یک راهبرد بزرگتر برای اعمال فشار به جدی ترین رقیب مالی آمریکاست. در سند راهبرد امنیت ملی سال 2017 آمریکا، برای اولین بار از چین به عنوان یک رقیب راهبردی یاد شده که باید با آن مقابله کرد.

سفیر جدید چین در مسکو ضمن انتقاد از مداخلات پی در پی واشنگتن در امور داخلی پکن، خطاب به آمریکا هشدار داد که در امور داخلی هنگ کنگ فضولی ننمایند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 366

به "معترضان هنگ کنگی آشکارا خواهان مداخله انگلیس شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان هنگ کنگی آشکارا خواهان مداخله انگلیس شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید