معرفی برترین رستوران های لیسبون؛ پرتغال

به گزارش تیم علمی، رستوران های لیسبون

شهر لیسبون، مرکز پرتغال آشپزی بسیار غنی و متنوعی دارد. این شهر در حاشیه اقیانوس اطلس قرار گرفته و به همین علت، غذاهای دریایی بخش عمده و مهمی از این غذاها را تشکیل می دهند. در سرتاسر لیسبون رستوران های فراوانی وجود دارند که خوشمزه ترین و معروف ترین غذاهای محلی لیسبون و پرتغال را به مشتریان ارائه می نمایند. ترکیب آشپزی سنتی و تاثیر فرهنگ های مختلف، رستوران های لیسبون را به مجذوب کننده ترین و هیجان انگیزترین رستوران های اروپا تبدیل نموده اند. در این مطلب همراه خبرنگاران باشید تا با برترین رستوران های لیسبون آشنا شویم. اگر قصد سفر به پرتغال و شهر لیسبون را دارید می توانید از این فهرست برای برنامه ریزی سفرتان بهره ببرید.

معرفی برترین رستوران های لیسبون؛ پرتغال

رستوران بلکانتو | Belcanto

یکی از برترین رستوران های لیسبون رستوران بلکانتو است که به زیبایی هر چه تمام تر سنت و شیوه های مدرن را در هم آمیخته است. سرآشپز خوش ذوق و مجرب این رستوران، خوزه آویلز رستوران قدیمی در شهر را خریداری و آن را به یکی از مدرن ترین و برترین رستوران های لیسبون تبدیل نموده است. یکی از نکات شاخص این رستوران منوی آن است که مدام تغییر می نماید و تنوع و دگرگونی آشپزی و غذاهای لیسبون و پرتغال را نشان می دهد. آویلز معتقد است که غذاها را باید به شیوه ای روایی و داستانی به مشتریان عرضه کرد و حقیقتا غذاهای این رستوران هم همین طور است. هر غذای این رستوران به زیبایی هر چه تمام تر تزیین و سرو می گردد. رستوران بلکانتو در دو وعده ناهار و شام به سرویس دهی به مشتریان می پردازد و غذاهای خوشمزه پرتغالی و بین المللی را به مشتریان ارائه می نماید.

 • ساعات کار: سه شنبه تا شنبه از ساعت 12 ظهر تا 3 بعدازظهر و از ساعت 7 بعدازظهر تا 11 شب
 • آدرس: N10 Largo de São Carlos, Lisboa, 1200-410, Portugal

رستوران استرلا دابیکا | Estrela Da Bica

رستوران استرلا دابیکا با فضا و جوِ راحت و کولی واری که دارد یکی از پرطرفدارترین و برترین رستوران های لیسبون است و محبوبیت زیادی پیدا نموده است. این رستوران در تهیه غذاها از خلاقیت و نوآوری زیادی استفاده می نماید و با دکوراسیون روستیک و محلی اش فضایی جالب برای غذا خوردن به وجود آورده است. غذاهای این رستوران ترکیبی از آشپزی پرتغالی و برزیلی هستند. جالب این که منوی این رستوران دایما تغییر می نماید، بنابراین هر بار که به رستوران استرلا دابیکا بیایید با تجربه ای نو روبرو خواهید شد.

 • ساعات کار: همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 7:30 عصر تا 11:30 شب
 • آدرس: N 33 Travessa do Cabral, Lisboa, Lisboa, 1200-073, Portugal

رستوران پاپ آسوردا | PAPAÇORDA

این رستوران غذاهای سنتی و محلی پرتغالی را در محیطی امروزی و مدرن به مشتریان ارائه می نماید. جالب است بدانید که نام این رستوران برگرفته از غذای سنتی پرتغالی به نام آسورداست که در حقیقت، خوراکی تهیه شده از حلزون یا سایر موجودات دریایی است که با نان و سیر و گشنیز ترکیب می گردد. در این رستوران می توانید انواع مختلفی از آسوردا را امتحان کنید که با لابستر، میگو و …. تهیه می شوند.

 • آدرس: N 49 Avenida 24 de Julho, Lisboa, Lisboa, 1200-479, Portugal

رستوران تاوارس | Tavares

اگر در پی امتحان کردن خوشمزه ترین غذاهای پرتغالی در محیطی لوکس و مجلل هستید رستوران تاوارس انتخابی بسیار عالی و مناسب است. این رستوران با محیط لاکچری و زیبایی که دارد در سال 1784 افتتاح شده و یکی از قدیمی ترین رستوران های لیسبون محسوب می گردد. وقتی وارد این رستوران می شوید انگار پا به رستورانی تاریخی گذاشته اید: مجسمه ها و تندیس های طلایی، چلچراغ های باشکوه و آینه کاری های باشکوه و خیره نماینده، یک قرن هنر را به نمایش می گذارد. در این رستوران می توانید انواع غذاهای سنتی و محلی لیسبون و پرتغال را در محیطی دلنشین و شیک نوش جان کنید و تجربه ای به یادماندنی برای خود و همسفرانتان رقم بزنید.

 • ساعات کار: همه روزه به جز یکشنبه از ساعت 7 عصر تا 10:30 شب
 • آدرس: N R/C, 37 Rua da Misericórdia, Lisboa, Lisboa, 1200-270, Portugal

رستوران آپارت | A Parte

اگر در پی رستورانی متفاوت تر می گشت رستوران آپارت گزینه ای بسیار مناسب است. این رستوران دنج و صمیمی نتیجه زحمات سرآشپز برزیلی و همسر پرتغالی اش است که یک آپارتمان مسکونی را به یکی از برترین رستوران های لیسبون تبدیل نموده اند. محیط و فضای این رستوران بسیار صمیمی و دلنشین است و احساس می کنید در خانه هستید. منوی رستوران آپارت ترکیبی خوشمزه از غذاهای محلی پرتغال و لیسبون و همین طور گزینه های بین المللی است. از جمله محبوب ترین غذاهای این رستوران می توان به شمشیرماهی گریل شده با میگو و گنوچی ایتالیایی اشاره نمود. رستوران آپارت در وعده های ناهار و شام به مشتریان سرویس دهی می نماید و محبوبیت زیادی بین مردم محلی و همین طور جهانگرد ها و گردشگران خارجی پیدا نموده است.

ساعات کار: همه روزه به جز یکشنبه از ساعت 12 ظهر تا 12 شب

آدرس: N 14C Avenida Defensores de Chaves, Lisboa, Lisboa, 1000-117, Portugal

رستوران سِر وِژاریا | cervejaria

یکی دیگر از برترین رستوران های لیسبون به ویژه برای کسانی که می خواهند با حال و هوای روستایی و سبک روستیک این کشور آشنا شوند رستورانی به نام سر وژاریا است. در این رستوران انواع غذاهای دریایی و محلی لیسبون و پرتغال همراه با نوشیدنی های دلچسب و گوارا به مشتریان ارائه می گردد. در حقیقت، تخصص اصلی این رستوران در زمینه سرو غذاهای دریایی است که با استفاده از ماهی ها و جانوران دریایی تازه صید شده تهیه می گردد. منوی این رستوران تا حد زیادی به فصل و زمانی که سفر می کنید بستگی دارد و متغیر است. اما به طور کلی میگوی ببری بزرگِ گریل شده، خرچنگ خاردار و صدف خوراکی، از جمله معروف ترین غذاهای این رستوران هستند. این غذاهای خوشمزه دریایی را می توانید در کنار طیف متنوعی از نوشیدنی های دلچسب محلی نوش جان کنید و از طعم بی نظیر و گاه نو آن ها لذت ببرید. رستوران سر وژاریا در دو وعده ناهار و شام به مشتریان سرویس دهی می نماید و با محیط صمیمی و راحتی که دارد به یکی از برترین رستوران های لیسبون تبدیل شده است.

 • ساعات کار: همه روزه از ساعت 12 ظهر تا 12:30 نیمه شب
 • آدرس: nº1 - H Avenida Almirante Reis, Lisboa, Lisboa, 1150-007, Portugal

کافه سائو بنتو | Café De Sao Bento

خب، تا این جا دیدیم که بیشتر رستوران های لیسبون عمدتا به ارائه غذاهای دریایی می پردازند. اما اگر از خوردن غذای دریایی خسته شده اید و دوست دارید غذایی متفاوت بخورید به کافه سائو بنتو بروید. این کافه رستوران در زمینه طبخ و ارائه انواع استیک با تخم مرغ و چیپس و دور چین، غذای ایتالیاییِ کارپاچیو و البته غذاهای پرتغالی تخصص دارد. بنابراین اگر عاشق گوشت و استیک هستید و دوست دارید غذایی گوشتی بخورید به این رستوران بروید. یکی از محبوب ترین غذاهای این رستوران استیک راسته گاو با تخم مرغ است که با طعم لذیذ و آبدارش و مخلفات و دورچین های خوشمزه هر کسی را وسوسه می نماید.

ساعات کار:

 • همه روزه از ساعت 12:30 ظهر تا 2:30 بعدازظهر
 • 7 بعدازظهر تا 2 بامداد
 • آدرس: nº212 Rua de São Bento, Lisboa, Lisboa, 1200-821, Portugal

رستوران کانتینو لوسیتانو | Cantinho Lusitano

اگر در پی رستورانی پرتغالی با قیمتی ارزان می گشت رستوران کانتینو لوسیتانو انتخابی ایده آل است. در این رستوران انواع تاپاس یا پیش غذاهای معروف پرتغالی و غذاهای خوشمزه دیگر سرو می گردد. اگرچه منوی این رستوران دائما در حال تغییر است، اما از جمله محبوب ترین غذاهای این رستوران می توانید به پیکا پاو (راسته گوشت گاو با سس مخصوص و سیب زمینی سرخ نموده)، پنیر ویژه با مربای کدو تنبل، رول گوشت با نعنا و سس ماست و سوسیس گریل شده با سس موستاکل اشاره نمود. اگر این اسامی کمی شما را گیج نموده اصلا نگران نباشید. پیشخدمت های با توجه و مهربان رستوران آماده هستند تا در خصوص کلیه غذاهای منو به شما شرح بدهند و برترین و مناسب ترین غذا را برای شما سرو نمایند. این رستوران تنها در وعده شام به سرویس دهی می پردازد و از ساعت 7 بعدازظهر تا نیمه شب باز است.

 • ساعات کار: همه روزه به جز یکشنبه ها از ساعت 7 بعدازظهر تا 12 شب
 • آدرس: N 52 Rua dos Prazeres, Mercês Lisboa, Portugal

منبع: theculturetrip.com

منبع: الی گشت
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2059

به "معرفی برترین رستوران های لیسبون؛ پرتغال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی برترین رستوران های لیسبون؛ پرتغال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید