نبرد سنگین ارتش سوریه با داعش در صحرای دیرالزور خبرنگاران

به گزارش تیم علمی، منابع سوری از حملات داعش به مواضع ارتش سوریه در صحرای دیرالزور و مقابله کوبنده ارتش سوریه و متحدانش با این حملات و وارد کردن تلفات و خسارات سنگین به به جامانده های داعشی خبر دادند.

نبرد سنگین ارتش سوریه با داعش در صحرای دیرالزور خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، یک منبع نظامی سوری بیان نمود: تروریست های داعشی حملاتی به مواضع ارتش سوریه در صحرای دیرالزور در نزدیکی جاده بین المللی منتهی به دمشق انجام دادند.

این منبع بیان نمود: نیرو های ارتش سوریه و متحدانش نبردی سنگینی با داعش در این منطقه انجام دادند و ادوات تکفیری ها را منهدم کردند.

منبع نظامی سوری به حملات جنگنده های سوری و روسی به استحکامات داعش در عمق صحرا و هلاکت شماری از تروریست ها اشاره نمودند.

گلوله باران مواضع تروریست ها در جنوب ادلب به دست ارتش سوریه

ارتش سوریه مواضع تروریست ها را در حومه جنوبی ادلب و اطراف قلیدین و العنکاوی در سهل الغاب در شمال غربی حماه زیر آتش قرار داد.

منابع سوری بیان نمودند که در خطوط تماس در سهل الغاب تبادل آتش سنگین میان تروریست ها و ارتش سوریه درگرفت.

دو کشته بر اثر انفجار مین در حماه

یک منبع وابسته به پلیس حماه از کشته شدن دو غیرنظامی بر اثر مین های برجای مانده از داعش منطقه وادی العذیب در حماه اشاره نمود.

درگیری شبه نظامیان آمریکایی و شبه نظامیان وابسته به ترکیه در حومه حلب

منابع سوری از درگیری میان شبه نظامیان وابسته به آمریکا موسوم به قسد با شبه نظامیان وابسته به ترکیه در محور کفرکلبین در حومه اعزاز در حومه استان حلب که طی آن طرفین به تبادل آتش پرداختند، خبر دادند.

همزمان حملات ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن به شهرک عین عیسی در حومه الرقه ادامه یافت.

منابع نظامی سوری با اشاره به حملات راکتی ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن به روستای الهوشان در حومه شهرک عین عیسی بیان نمودند که این حملات تلفاتی به دنبال نداشته است.

ورود محموله جدید آمریکایی از عراق به سوریه

سانا گزارش داد: نیرو های اشغالگر آمریکایی حامی شبه نظامیان قسد در ادامه نقض قوانین بین المللی، ستونی متشکل از 80 محموله به پایگاه غیرقانونی خود در حومه حسکه از شمال عراق منتقل کردد. شبه نظامیان قسد این محموله ها را اسکورت می کردند.

واکنش شدید دمشق به پیش نویس حقوق بشری انگلیس

حسام الدین آلا نماینده سوریه در سازمان ملل متحد در واکنش به پیش نویس انگلیس تحت عنوان شرایط حقوق بشر در سوریه و تجدید یک ساله فعالیت کمیته موسوم به تحقیق بین المللی گفت: کشور های حامی گروه های تروریستی و آنانی که بخشی از اراضی سوریه را اشغال و تدابیر ظالمانه علیه ملت سوریه اعمال نموده اند که در حد جرایم ضدبشری در سایه شیوع کروناست؛ صلاحیت اخلاقی و سیاسی برای انجام تصمیمات درباره سوریه را ندارند به ویژه که آن ها اقدام سیاسی در سوریه را به شروط سیاسی و در راستای افزایش رنج سوری ها، منوط نموده اند.

آلا بیان داشت: بریتانیا که حامی اصلی این پیش نویس است طی ده سال در گذشته عامل اصلی در وارونه جلوه دادن اوضاع در رسانه و فرافکنی سیاسی ضد دولت سوریه بود. ه است.

وی اضافه نمود: انگلیس به عنوان حامی اصل پیش نویس، طی ده سال از بحران سوریه نقش فعالی در جعل شواهد و ترویج حملات رسانه ای و سیاسی ضد دولت سوریه داشته است. انگلیس با آنچه کمیته تحقیق بین المللی خوانده می گردد در راستای تعمیق بحران سوریه و تثبیت دودستگی حرکت نموده است.

آلا بیان نمود: اظهارات یکی از اعضای در چند روز قبل به سی ان ان گواه جدیدی بر ادامه حملات سیاسی برنامه ریزی شده به دولت سوریه است.

وی گفت: ادعا های مربوط به حمایت از راه چاره سیاسی و توقف رنج ملت سوریه و احترام به تمامیت ارضی سوریه با مضمون پیش نویس طرح انگلیس که بر تشویق علیه دمشق است، همخوانی ندارد، زیرا اقدامات دولت سوریه را نادیده انگاشته است.

آلا بر مخالفت شدید سوریه با این پیش نویسی سیاسی مبتنی بر اتهامات علیه دولت سوریه تاکید نمود و گفت: تدوین کنندگان این پیش نویس میلیون ها دلار برای حمایت اقتصادی و ترویج آن در راستای هجمه های سیاسی و رسانه ای علیه دولت سوریه هزینه نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1603

به "نبرد سنگین ارتش سوریه با داعش در صحرای دیرالزور خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبرد سنگین ارتش سوریه با داعش در صحرای دیرالزور خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید