پیشروی نیروهای یمنی در جبهه مارب، ورود تفنگداران دریایی آمریکا به فرودگاه الغیضه یمن، جنایت سعودی ها در یمن

به گزارش تیم علمی، خبرگزاری خبرنگاران- حملات پی در پی به پایگاه های نظامی و فرودگاه های عربستان در جنوب این کشور ادامه دارد.

پیشروی نیروهای یمنی در جبهه مارب، ورود تفنگداران دریایی آمریکا به فرودگاه الغیضه یمن، جنایت سعودی ها در یمن

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، بعضی منابع عربستانی خاطرنشان کردند همزمان با اعلام سخنگوی نظامی ارتش یمن درباره اجرای حمله جدید با استفاده از پهپاد قاصف کا 2 علیه یکی از اهداف مهم نظامی در پایگاه هوایی ملک خالد در منطقه خمیس مشیط، صدای وقوع انفجار های پی در پی در جیزان شنیده شده است.

یحیی الحوثی از رهبران جنبش انصارا.. یمن اظهارداشت: توانمندی های نظامی داریم که ارتش و کمیته های مردمی را به عمق خاک سعودی در همه مناطق می رساند. همان طور که دبیر کل جنبش انصارا.. یمن گفت بعضی توانمندی ها و غافلگیری هایی داریم که دشمن را متحیر خواهد نمود. به همین سبب، از آن ها می خواهیم که تجاوزگری را متوقف نمایند. به اذن خداوند، ماه مبارک رمضان ماه پیروزی است.

در پی اجرای حملات در عمق خاک سعودی، ارتش و کمیته های مردمی یمن پیروز به پیشروی در شمال شرق سد تاریخی مأرب و تسلط بر بعضی مواضع جدید شده اند که پیش از این، در دست نیرو های متجاوز بود. به گفته منابع، ده ها تن از نیرو های متجاوز از جمله هشت تن از فرماندهان آن ها در این درگیری ها کشته شدند.

حزام الاسد عضو دفتر سیاسی جنبش انصارا.. یمن گفت: ارتش و کمیته های مردمی یمن در جهت عملیات نظامی در محور های مختلف و به طور تعیین مأرب پیشروی زیادی داشتند و بیشتر مناطق استان مأرب آزاد شده است. مردم مأرب در کنار ارتش و کمیته های مردمی یمن با هدف آزادسازی استان خود، فداکاری زیادی کردند.

پیشروی جدید رزمندگان یمنی در جبهه مأرب

بیش از 150 نفر از عناصر و فرماندهان مزدوران وابسته به متجاوزان سعودی در نبرد های دو روز گذشته در مأرب کشته شدند.

به گزارش تلویزیون العالم؛ نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن به پیشروی های جدیدی در جبهه مأرب دست یافته اند و بیش از 150 نفر از عناصر و فرماندهان مزدوران وابسته به متجاوزان نیز در نبرد های دو روز گذشته در مأرب کشته شدند.

نیرو های مشترک یمنی در دو روز گذشته پس از تسلط بر مواضع راهبردی در مشجّح و تلة الحمراء و خط لوله نفت و مواضعی در جبهه علم در شمال و غرب مأرب به پیشروی های میدانی به سمت مأرب دست یافته اند.

یکی از نیرو های یمنی گفت: پیروزی های بزرگی حاصل شده است و پیروزی های بزرگتری نیز به اذن الهی حاصل خواهد شد و به یاری خدا به شهر مأرب خواهیم رسید و به لطف الهی و کوشش های مردان صادق پیروز خواهیم شد. ما به سید (سید عبد الملک بدر الدین دبیر کل جنبش انصار الله یمن) می گوییم طی چند روز آینده به اذن الهی وارد شهر مأرب خواهیم شد.

منابع میدانی می گویند بیش از 150 عنصر و فرمانده مزدوران متجاوزان در درگیری های شدید در نزدیکی های شهر مأرب کشته شدند.

ورود تفنگداران دریایی آمریکا به فرودگاه الغیضه یمن

منابع مطلع از ورود تعدادی از افسران نیروی دریایی آمریکا به فرودگاه الغیضه در استان المهره در شرق یمن خبر دادند.

منابع مطلع خاطرنشان کردند افسرانی از تفنگداران نیروی دریایی آمریکا طی دو روز گذشته وارد فرودگاه بین المللی الغیضه در استان المهره شدند.

این منابع با اشاره به ورود مربیانی از تفنگداران نیروی دریایی آمریکا به فرودگاه بین المللی الغیضه که در کنترل نیرو های سعودی است ، به هویت هواپیمایی که این افسران را به فرودگاه الغیضه رساند، اشاره ای نکردند.

در اواخر ماه ژانویه نیز نیرو های مشترک آمریکایی و انگلیسی وارد فرودگاه الغیضه در استان المهره شده بودند.

لازم به ذکر است اقدامات و تحرکات آمریکا و انگلیس در استان المهره که در کنترل نیرو های ائتلاف و دولت عبد ربه منصور هادی (رئیس جمهور مستعفی و فراری) واقع شده است، به ویژه پس از سفر اوایل ماه دسامبر گذشته کریستوفر هنزل سفیر آمریکا در یمن به فرودگاه الغیضه ، علنی و آشکار شده است.

ائتلاف سعودی مدعی انهدام یک فروند پهپاد تهاجمی یمن شد

ائتلاف سعودی مدعی انهدام یک فروند هواپیمای بدون سرنشین دولت نجات ملی یمن (ارتش و کمیته های مردمی) در جنوب عربستان شد.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ائتلاف سعودی بامداد یکشنبه در بیانیه ای اظهار داشت که یک فروند پهپاد بمب گذاری شده را که نیروهای دولت نجات ملی یمن (ارتش و کمیته های مردمی یمن) به سمت عربستان به پرواز در آورده بودند، بر فراز یمن رهگیری و منهدم نموده است.

ائتلاف سعودی همچنین ادعا نموده که هدف این پهپاد تهاجمی، افراد غیر نظامی بوده است.

سعودی ها هزاران یمنی را بازداشت کردند

نظام سعودی هزاران یمنی را در راه بازگشت به کشور در بندر الودیعه بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری سبا، اداره کل تنظیم امور حمل و نقل زمینی یمن، مسئولیت کامل پیامد های انسانی ناشی از ادامه بازداشت هزاران یمنی در بندر الودیعه به مدت بیش از 20 روز را به عهده نظام سعودی دانست.

این اداره کل در بیانیه ای خاطرنشان کرد مقامات سعودی اجازه ورود به یمنی هایی که به قصد بازگشت به وطن از 24 مارس 2021 وارد بندر الودیعه شده اند نمی دهند به این بهانه که آن ها خودرو های دو دیفرانسیل دارند.

در این بیانیه خاطرنشان شده است این عده به ویژه در ماه رمضان و به علت بی توجهی نظام سعودی اوضاع اسفباری دارند و نزدیک هزار و 500 نفر از آن ها با خانواده هایشان هستند و نزدیک به دو هزار خودرو به علل واهی ناشی از کینه نظام سعودی به مردم یمن توقیف شده اند.

این بیانیه تاکید نمود این افراد روز پنجم آوریل 2021 وقتی برای محکوم کردن اقدامات ظالمانه سعودی ها دست به اعتراض زدند توسط نیرو های ضد شورش سعودی در معرض توهین و ضرب و جرح با باتوم و شوکر قرار گرفته اند.

اداره کل تنظیم امور حمل و نقل زمینی از سازمان ملل متحد و سازمان های حقوق بشری و هماهنگ نماینده امور انسانی سازمان بین المللی مهاجرت خواست برای توقف رنج این عده که در بندر الودیعه بلاتکلیف مانده اند و اجازه بازگشت به کشور خود را ندارند به نظام سعودی اعمال فشار نمایند.

جنایت سعودی ها در یمن

به اذعان سی ان ان؛ هر هفتاد و پنج ثانیه ، یک کودک یمنی جان خود را از دست می دهد و همچنان دنیایان به این مسئله بی تفاوت هستند.

به گزارش تلویزیون الجهته ؛ جنگنده های متجاوز سعودی آمریکایی 16 بار استان مأرب را بمباران کردند و این حملات در شرق منطقه المشجع در شهرستان صرواح واقع در استان مأرب به غیر نظامیان خسارات فراوانی وارد کرد .

همزمان با تشدید حملات متجاوزان سعودی آمریکایی و محاصره مالی یمن؛ شبکه تلویزیونی سی ان ان از درد و رنج های بچه ها یمنی گزارشی پخش کرد.

قحطی و مرگ تدریجی یک نسل

کریستین امان پور ، مجری این شبکه، گفت: قطحی گسترده ای در یمن وجود دارد و بچه ها یمن عملا از گرسنگی در حال مردن هستند. حدود نیم میلیون کودک یمنی با این خطر روبرو هستند، واقعیتی ویرانگر که در طول یک نسل ادامه داشته است. هانکر وارد در مستندی به آنالیز موضوع قحطی و زنانی که در بخش بهداشت و درمان مشغول هستند پرداخته است، زنانی که در مراکز درمانی برای نجات جان بچه ها در کوشش هستند.

ایکای فیتزجرالد ، کارگردان این فیلم درباره این که جان چه تعداد کودک یمنی در این قحطی با خطر روبروست گفت: صد هزار کودک تا کنون جان خود را از دست داده اند و در صورتی که شرایط جاری در یمن تغییری نکند، چهارصد هزار کودک دیگر نیز ممکن است تا پایان امسال جان ببازند. براساس آمار , حدود هر هفتاد و پنج ثانیه , یک کودک در یمن جان خود را از دست می دهند. شرایط به شکلی باورنکردنی و بحران در این کشور جدی است.

احتمال مرگ چهار صد هزار کودک یمنی تا پایان 2021

وی توضیح داد: در واقع این بچه ها آسیب پذیرین و البته همان قشری هستند که سنگین ترین تاوان مرتبط با این بحران را به دوش می کشند و این چیزی است که کوشش می کنیم در فیلم خود روی آن تمرکز داشته باشیم تا نه نبرد در جبهه مقدم، بلکه کسانی را به نمایش بگذاریم که این جنگ زندگی آن ها را ویران نموده است و کسانی که کوشش می نمایند یاری حال این گروه باشند.

فیتزجرالد گفت: واقعیت این است که جنگ جاری یک نسل را ویران نموده و هر کودکی که در طول این جنگ چشم به دنیا گشوده است، با خطر مرگ بر اثر گرسنگی روبروست. مادران گاه مجبور می شوند بچه ها خود را از چندین ایست و بازرسی عبور و پایان به بیمارستان یا درمانگاهی انتقال دهند که شاید شانسی برای زنده ماندن برای آن کودک وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1653

به "پیشروی نیروهای یمنی در جبهه مارب، ورود تفنگداران دریایی آمریکا به فرودگاه الغیضه یمن، جنایت سعودی ها در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی نیروهای یمنی در جبهه مارب، ورود تفنگداران دریایی آمریکا به فرودگاه الغیضه یمن، جنایت سعودی ها در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید