چالش جدید واتس اپ در هند و ترکیه

به گزارش تیم علمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز گذشته دادخواستی در دادگاه هند ارائه شده که طبق آن آپدیت جدید، قوانین مربوط به حریم شخصی واتس اپ نظارت بر کاربران است و امنیت هند را تهدید می نماید.

چالش جدید واتس اپ در هند و ترکیه

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید.

این دادخواست نشان دهنده یک چالش قانونی دیگر برای پیغام رسان متعلق به فیس بوک است. در دادخواست مذکور اشاره شده واتس اپ با اشتراک گذاری، انتقال و ذخیره اطلاعات کابران در یک کشور دیگر با قوانین اطلاعات خارجی، امنیت ملی هند را به خطر می اندازد. در بخشی از آن آمده است: واتس اپ حق اساسی حریم خصوصی ما را به سخره گرفته است.

در بخش دیگری آمده است: این رفتار مستبدانه و اجباری در دموکراسی مقبول نیست و فراتر از حقوق اساسی ذکر شده در قانون اساسی هند است.

چندی قبل واتس اپ با یک نوتیفیکیشن به کاربران بیان کرد اطلاعات آنها از جمله موقعیت مکانی و شماره تماس شأن را با فیس بوک و واحدهای دیگر شرکت از جمله اینستاگرام و مسنجر به اشتراک می گذارد. شبکه اجتماعی مذکور به کاربرانش تا 8 فوریه مهلت داده تا با قوانین جدید موافقت نمایند.

این اقدام واتس اپ با خشم کاربران آن در سراسر دنیا از جمله در هند روبرو شد. این در حالی است که اپ مذکور بیش از 400 میلیون کاربر در کشور آسیایی دارد.

اما قانون جدید واتس اپ فقط در هند چالش برانگیز نشده و ترکیه نیز نسبت به آن واکنش نشان داده است. هیأت رقابت ترکیه به همین دلیل میخواهد تحقیقاتی در سرویس پیغام رسان و شرکت مادر آن انجام دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1427

به "چالش جدید واتس اپ در هند و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش جدید واتس اپ در هند و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید