کارهایی که باید برای داشتن خوابی آرام انجام دهید

به گزارش تیم علمی، داشتن خوابی آرام و دلنشین یکی از مسائلی است که در سلامت و تندرستی ما تأثیر دارد.

کارهایی که باید برای داشتن خوابی آرام انجام دهید

به گزارش خبرنگار به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، بسیاری از ما ممکن است چند ساعت در روز طول بکشد تا بتوانیم به شکلی راحت خواب مان ببرد و یا برای آنکه خوابی راحت و بدون کابوس داشته باشیم، نیاز به تلاش فراوانی داشته باشیم؛ اما گاهی اوقات کار های ساده ای وجود دارد که می تواند خواب راحت را به ما بازگرداند.

یک مشاور در امور روانشناسی در این خصوص می گوید برای اینکه فرد خواب عمیقی داشته باشد، به تمرینات و الگو های خاصی نیاز دارد تا بتواند وارد مرحله خواب ایمن و بدون کابوس گردد. او این مراحل را چنین بر می شمرد:

1- انجام ورزش

فردی که ورزش می کند، حتی اگر این ورزش او پیاده روی باشد، کمتر دچار بی خوابی در زمان خواب می گردد. ورزش سبب می گردد تا بار منفی از فکر شما آزاد شده و بتوانید انرژی خود را به خوبی بازیابی کنید.

2- انرژی منفی خود را خالی کنید

فردی که از بی خوابی و نگرانی به هنگام خواب رنج می برد، باید از روش خاصی در برخورد با دیگران پیروی کند و آن هم دوری از افرادی است که انرژی منفی فراوانی را به وی انتقال می دهند. او همچنین باید از حضور در موقعیت هایی که سبب می گردد تا انرژی منفی به شکل ناراحتی های پی در پی ظاهر گردد، دوری جسته و تلاش کند از این موارد با بیان موقعیت های خوب و مزایایش رهایی یابد.

3- آماده شدن برای خوابیدن

از مهمترین گام ها برای داشتن سلامت روانی خوب، پیروی از یک روال قبل از خواب است ک به آن آمادگی برای خواب می گویند. این کار از طریق خاموش کردن تلفن همراه، دوری جستن از منابع سر و صدا و یا صدا های بلند صورت می پذیرد؛ همچنانکه شما می توانید نوری بسیار اندک را نگه داشته و یا آن را هم به طور کامل برای آمادگی به منظور خواب خاموش کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 مهر 1400 بروزرسانی: 15 مهر 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1867

به "کارهایی که باید برای داشتن خوابی آرام انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهایی که باید برای داشتن خوابی آرام انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید