کشف موجوداتی شبیه به شیاطین اسطوره ای در ژاپن، عکس

به گزارش تیم علمی، دیجیاتو نوشت: سه گونه تازه از کرم های نادری که در تاریکی می درخشند، در ژاپن کشف شده اند که شباهت چشمگیری با شیاطین توصیف شده در افسانه های باستانی این کشور دارند.

کشف موجوداتی شبیه به شیاطین اسطوره ای در ژاپن، عکس

گونه های تازه کشف شده که Polycirrus onibi ،Polycirrus aoandon و Polycirrus ikeguchii نام دارند، به خانواده ای از جانوران معروف به پرتاران (نوعی کرم حلقوی) تعلق دارند که معمولاً در آب های کم عمق ژاپن یافت می شوند. این موجودات درخششی آبی و بنفش از خود فراوری می نمایند، به طوری که شب ها مانند روشنایی مرداب مه آلودی به نظر می رسند.

محققان با توجه به همین ویژگی کرم ها، پیشنهاد نموده اند که ممکن است آن ها الهام بخش داستان های باستانی درباره شیاطین ژاپنی یا یوکای باشند.

ارتباط نامگذاری کرم ها با افسانه ها و شیاطین باستانی

بعلاوه نام این کرم ها نیز از افسانه های باستانی ژاپنی الهام گرفته شده است. به عنوان مثال، onbi (یا آتش شیطان) یک یوکای به شکل توپ نورانی کوچک و شناوری است که در کوه ها و جنگل های دورافتاده ظاهر می گردد تا مسافران ناآگاه را به بیراهه بکشاند. Aoandon تجسمی از وحشت انسانی است که از ترس افرادی که برای بازگوکردن داستان ارواح به دور فانوس های آبی جمع شده اند، ساخته شده است. بااین حال، Ikeguchi هیچ اشاره ای به فرهنگ های باستانی ژاپنی ندارد. درعوض نام آن به احترام مدیر سابق آکواریوم Notojima که به کشف کرم یاری نموده، انتخاب شده است.

کرم های Polycirus به علت شاخک هایی که از دهانشان بیرون آمده، به این صورت نامگذاری شده اند که به آن ها اجازه می دهد رسوبات رودخانه را برای پیداکردن غذا کنکاش نمایند.

اکنون محققان قصد دارند متوجه شوند که این کرم های تازه کشف شده چگونه می توانند نور خود را ایجاد نمایند. نائوتو جیمی، سرپرست تیم تحقیق و استادیار زیست شناسی دریایی در دانشگاه ناگویا، در بیانیه خود شرح می دهد که زیست تابی (فراوری و انتشار نور به وسیله موجودات زنده) گنجینه ای جالب و غیرمعمول از شیمی است و درک مکانیسم های آن به تحقیقات درزمینه علوم پزشکی و زیستی یاری می نماید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 فروردین 1402 بروزرسانی: 12 فروردین 1402 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2281

به "کشف موجوداتی شبیه به شیاطین اسطوره ای در ژاپن، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف موجوداتی شبیه به شیاطین اسطوره ای در ژاپن، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید