کشف 40 تن هروئین و مرفین در ایران با مقصد کشور های اروپایی

به گزارش تیم علمی، دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف 40 تن هروئین و مرفین در کشورمان اطلاع داد که مقصد هدف آن ترانزیت به کشور های اروپایی بود.

کشف 40 تن هروئین و مرفین در ایران با مقصد کشور های اروپایی

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی تیم علمی، اسکندر مومنی صبح امروز در مراسم افتتاح مرکز منطقه ای درمان اختلالات ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در بیمارستان فارابی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با تمام توان برای مقابله با عرضه، ورود و توزیع موادمخدر اقدام می نماید و هیچ تفاوتی نمی نماید که موادمخدر بخواهد داخل کشور توزیع یا به سمت کشور های دیگر ترانزیت گردد.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به کشف 800 تن مواد مخدر در بازه هشت ماه امسال گفت: بیش از 40 تن مواد مکشوفه هروئین و مرفین و مقصد آن کشور های اروپایی بود.

وی اضافه نمود: معتقدیم افراد گرفتار اعتیاد باید تحت درمان قرار گرفته و به چرخه زندگی بازگردند؛ اکنون بیش از 9 هزار مرکز درمانی و کاهش آسیب در کشور در حال فعالیت است که بدون هیچ تبعیضی به افرادی که گرفتار این بلیه شدند، کمک می نماید.

مومنی با بیان اینکه بعضی از کشور ها بعضی از انواع مواد مخدر را آزاد و قانونی اعلام کردند، توضیح داد: جمهوری اسلامی ایران در عین حال که به مقابله و درمان می پردازد، رویکرد اصلی را در پیشگیری قرار داده است.

این مقام مسئول اعلام کرد: در آخرین جلسه ستاد موادمخدر، طرح کمکگران زندگی به تصویب رسید؛ در این طرح به افرادی که دچار اعتیاد شدند، کمک خواهیم داد همچنین با اقدامات پیشگیرانه کوشش خواهیم کرد که افراد در معرض اعتیاد، دچار این بلیه نشوند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر متذکر شد: بر اساس گزارش جهانی مواد مخدر، اختلالات ناشی از مواد مخدر به صورت روزافزون در حال افزایش است؛ در سال 2017 میلادی 586 هزار مرگ و میر در جهان به دلیل اعتیاد ثبت شده است.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران به واسطه واقع شدن در جهت ترانزیت بین المللی، استراژی های متعددی با هدف جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور و کاهش تقاضا اتخاد نموده است.

دکتر آفرین رحیمی موقر؛ رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد نیز در این مراسم با بیان اینکه تشکیل این مرکز در سال 1380 در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر به تصویب رسید و در سال 1383 افتتاح شد، اظهار کرد: رسالت اصلی این مرکز کاهش بار اعتیاد و مصرف مواد در سطح کشور و کمک به افزایش دانش اعتیاد در سطح جهانی است.

وی اضافه نمود: فراوری راهنما و خدمات مبتنی بر شواهد، مشاوره به سیاست گذاران داخلی و بین المللی، ارائه خدمات درمان اعتیاد و خدمات آزمایشگاهی از دیگر فعالی های این مرکز است.

رحیمی موقر توضیح داد: کلینیک های مرکز نقش اصلی در درمان های مبتنی بر شواهد در کشور داشتند، این مرکز بیش از 2 هزار مورد ثبت شده معتادان را به صورت محرمانه دارد و به بیش از یک هزار و 400 نفر آموزش های تخصصی ارائه نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 675

به "کشف 40 تن هروئین و مرفین در ایران با مقصد کشور های اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 40 تن هروئین و مرفین در ایران با مقصد کشور های اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید