7 مورد از عوارض خوابیدن با موی خیس

به گزارش تیم علمی، خوابیدن با مو های خیس باعث بروز عوارضی خواهد شد. در این مطلب، به 7 مورد از عوارض خوابیدن با موی خیس اشاره خواهیم کرد و در ادامه آن به راه هایی ساده برای مراقبت از موهایتان اشاره خواهیم کرد.

7 مورد از عوارض خوابیدن با موی خیس

خبرنگاران | سرویس سلامت - اگر شما نیز عادت دارید که با مو های خیس بخوابید، این مطلب را حتما بخوانید. خوابیدن با مو های خیس باعث بروز عوارضی خواهد شد که بارزترین آن ها مرتبط با سلامت مو ها بوده و همچنین این شرایط بر روی پوست و بدن شما نیز تاثیر خواهد گذاشت.

7 مورد از عوارض خوابیدن با موی خیس

1. شکستگی مو: مو زمانی که مرطوب است، بسیار شنماینده خواهد بود. در این حالت، مو نفوذپذیر بوده و می تواند تا 45 درصد وزن خود را، آب جذب کند. زمانی که خواب هستید، حرکت سر شما باعث کشیده شدن مو به اطراف شده و این امر احتمال شکستگی مو را افزایش می دهد. این حالت بر روی تمام بافت مو های شما تاثیر گذاشته و رشد مو ها را با مشکل روبرو می نماید.

2. گوریدگی و در هم تنیده شدن مو ها: مو ها زمانی که مرطوب باشند، بیشتر در هم تنیده خواهند شد. این حالت می تواند در صبح باعث دردسر فرد گردد. همچنین گوریدگی منجر به شکستگی موهای شما می گردد. بسیاری از زنان بعد از حمام مو های خود را شانه نمی نمایند، زیرا گفته شده است که این کار به ساقه مو آسیب وارد خواهد نمود. اما راهکار های ساده ای وجود دارد: استفاده از شانه های دندانه پهن، استفاده از برس های نرم یا حتی استفاده از انگشتان برای شانه کردن مو های خود.

3. شوره سر: شوره سر می تواند به دلایل مختلفی از جمله خشکی پوست سر، اگزما، پسوریازیس یا قارچ ایجاد گردد که خوابیدن با مو های خیس، آن را بدتر خواهد نمود.

قارچ در جا های گرم، تاریک و مرطوب رشد می نماید. اگر با مو های خیس بخوابید، شرایط را برای رشد قارچ فراهم خواهید کرد. علاوه بر این اگر پوست شما مرطوب باقی بماند، می تواند خارش و لک ناشی از اگزما و پسوریازیس را بدتر کند.

4. کدر شدن مو: درخشش مو ناشی از رطوبت و روغن های طبیعی پوست سر است. زمانی که سر مرطوب خود را بر روی یک روبالشتی خشک می گذارید، پارچه، رطوبت مو های شما را جذب نموده و ساقه مو را خشک و کدر می نماید.

5. عفونت قارچی پوست: یکی دیگر از عوارض خوابیدن با موی خیس، ابتلا به عفونت قارچی است. عفونت قارچی پوست، نوعی عفونت مسری بوده که باعث خارش وحشتناک شده و می تواند منجر به ریزش مو گردد. زمانی که مو های خیس خود را بر روی بالش قرار می دهید، بالش گرم و مرطوب می گردد. ترکیب موی مرطوب و بالش مرطوب باعث رشد قارچ می گردد.

6. باکتری: مانند قارچ ها، باکتری هایی که معمولا روی پوست سر هستند نیز می توانند در یک محیط گرم و مرطوب رشد نمایند. رشد این باکتری ها می تواند باعث پوسته پوسته شدن سر شده و در نهایت منجر به ریزش مو گردد. علاوه بر این، خوابیدن با مو های خیس باعث می گردد که این میکرو ارگانیسم ها به داخل بالش شما نفوذ نموده و باعث عود مجدد عفونت شوند.

7. سردرد: اگر باکتری ها بر روی پوست سر شما رشد نمایند، بدن به طور طبیعی، جریان خون را به پوست افزایش خواهد داد تا عفونت را از بین ببرد. افزایش فشار می تواند منجر به سردرد گردد.

راه های مراقبت از مو

اگر در زمان خواب، مو های شما خیس است، از توصیه های زیر برای کاهش بروز مسائل احتمالی بهره ببرید.

  • به محض ترک حمام، مو های خود را با حوله خشک کنید.
  • تا جایی که می توانید رطوبت مو های خود را بگیرید. برای این کار می توانید از سشوار بهره ببرید.
  • از روبالشتی ابریشمی و ساتن بهره ببرید. آن ها نسبت به پنبه بهتر بوده و شکستگی مو را به حداقل می رسانند.
  • از مرطوب نماینده برای حفظ رطوبت مو های خود بهره ببرید.
  • در زمان خواب، مو های خود را با حوله نپوشانید. این کار باعث افزایش رشد میکروارگانیسم ها می گردد.
  • مو های خود را به صورت گوجه ای در پشت سر جمع نکنید.
  • سعی کنید اگر می توانید قبل از خواب، به حمام نروید.

برگرفته از: dailyhealthpost.com

منبع: setare.com
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1512

به "7 مورد از عوارض خوابیدن با موی خیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 مورد از عوارض خوابیدن با موی خیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید