آمریکا: مسئولان جرایم میانمار احتمالا با اتهام نسل کشی روبه رو می شوند

یکی از مقام های ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت، تحقیق اجرا شده از سوی دولت واشنگتن درباره کمپین میانمار علیه مسلمانان روهینجایی نه تنها با هدف معین وقوع نسل کشی یا جنایت علیه بشریت است، بلکه با هدف مجازات آنهایی است که مسئول چنین اقداماتی هستند.

آمریکا: مسئولان جرایم میانمار احتمالا با اتهام نسل کشی روبه رو می شوند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، در گزارش منتشر گردیده وزارت خارجه آمریکا آمده، ارتش میانمار به کمپینی کاملا برنامه ریزی گردیده و هماهنگ از کشتار جمعی، تجاوزات گروهی و سایر اقدامات وحشیانه علیه روهینجایی ها دست زده است.

اما در این گزارش به توصیف سرکوب به عنوان نسل کشی یا جرایم علیه بشریت پرداخته نگردیده و همین امر باعث گردیده تا سایر مقام های آمریکایی بگویند که این مساله محل بحث و مجادله داخلی بوده و باعث شد تا انتشار این گزارش قریب به یک ماه به تاخیر بیفتد.

جان سولیوان، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری در نیویورک در پاسخ به این سوال که چرا در این گزارش واژه های نسل کشی یا جنایت علیه بشریت استفاده نگردیده، گفت: قضاوت های حقوقی در این گزارش نیامده چون این بخشی از گزارش نبوده است. ما بر روی مسئول دانستن آنهایی که به جنایت علیه بشریت یا نسل کشی دست زده اند، کار می کنیم.

صحبت های سولیوان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل کمی پیش از آن صورت گرفت که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا با کیاو تینت سو، وزیر دفتر شورای مشورتی میانمار و نماینده آن در جلسه مجمع دیدار کرد.

مقام های سازمان ملل اخیرا به رویترز گفتند که گزارش وزارت خارجه آمریکا شاید به عنوان توجیهی برای تحریم های بیشتر آمریکا یا اقدامات تنبیهی علیه مقام های میانمار مورد استفاده قرار گیرد.

مقام های ارشد وزارت خارجه آمریکا گفته اند که هدف از انتشار چنین گزارشی هدایت سیاست آمریکا در مسئول دانستن عاملان اقدامات علیه روهینجایی ها در میانمار است. البته در این گزارش گام ها یا اقدامات جدیدی پیشنهاد نگردیده است.

یکی از مقام های آمریکایی گفته است که این مساله به پامپئو بستگی دارد که چنین نقش قانونی را در آینده مطرح کند و احتمال آن را رد نکند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آمریکا: مسئولان جرایم میانمار احتمالا با اتهام نسل کشی روبه رو می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: مسئولان جرایم میانمار احتمالا با اتهام نسل کشی روبه رو می شوند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید