آمریکا معافیت های هسته ای ایران را لغو می نماید

به گزارش تیم علمی، وزیر امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد ایران با افزایش فعالیت های هسته ای خود نشان می دهد که می بایست معافیت های تحریمی مربوط به پروژه برجامی و همکاری های صلح آمیز هسته ای ظرف 60 روز آینده خاتمه یابند.

آمریکا معافیت های هسته ای ایران را لغو می نماید

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام نمود که ایالات متحده معافیت های تحریمی مربوط به همکاری های صلح آمیز هسته ای با ایران را طی 60 روز آینده لغو می نماید و آن را تمدید نخواهد نمود.

دولت ترامپ میخواهد به سیاست صدور معافیت های تحریمی برای کشور هایی نظیر روسیه، چین و شرکت های اروپایی جهت همکاری های صلح آمیز هسته ای با ایران سرانجام دهد.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هم چنین اعلام نمود که وزارت امور خارجه به تحریم دو فرد مرتبط با برنامه هسته ای ایران به نام های مجید آقایی و امجد سازگار اقدام نموده است.

وی اضافه نمود: دو تن از اعضای اصلی برنامه غنی سازی هسته ای ایران به نام های مجید آقایی و امجد سازگار را تحریم می کنم. دانشمندان ایرانی باید انتخاب نمایند: خارج از محدوده توسعه یافته به صورت مسالمت آمیز کار نمایند و یا خطر تحریم را بپذیرند.

واشنگتن علی رغم لغو معافیت های تحریمی، معافیت جداگانه ای که قبل از برجام صادر می شده و مربوط به همکاری های بین الملل در نیروگاه هسته ای بوشهر بوده است را به منظور حصول اطمینان از ایمنی عملیات ها در این تأسیسات به مدت 90 روز تمدید خواهد نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1085

به "آمریکا معافیت های هسته ای ایران را لغو می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا معافیت های هسته ای ایران را لغو می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید