اخبار تازه از نمادهای مهم بورس ، جزئیات مزایده ایران خودرو

به گزارش تیم علمی، به گزارش خبرنگاران، وملل طی اطلاعیه ای در تارنمای کدال اظهار داشت که به منظور افزایش مقدار تسهیلات دهی و متعاقب آن کسب عایدی واسطه گری اقتصادی، موسسه ملل در ادامه واگذاری و فروش پروژه های مروارید در تهران و درنیکا و کوه نور در مشهد، تا تاریخ این گزارش تعداد 31 واحد دیگر از این پروژه ها را به فروش رسانده و مجموعا مبلغ 32 میلیارد تومان سود در دفاتر این موسسه شناسایی شده که به قرار ذیل هستند:

اخبار تازه از نمادهای مهم بورس ، جزئیات مزایده ایران خودرو

پروژه درنیکا: از این پروژه تعداد 10 واحد به بهای تمام شده 2/ 42 میلیارد تومان، مبلغ فروش 9/ 61میلیارد تومان و 7/ 19 میلیارد تومان عایدی.

پروژه مروارید: از این پروژه تعداد یک واحد به بهای تمام شده 1/ 11 میلیارد تومان، مبلغ فروش 1/ 19 میلیارد تومان و 8 میلیارد تومان عایدی.

پروژه کوه نور: از این پروژه تعداد 20 واحد به بهای تمام شده 3/ 130 میلیارد تومان، مبلغ فروش 7/ 134 میلیارد تومان و 4/ 4 میلیارد تومان عایدی.

ایران خودرو: خودرو در اطلاعیه ای از برگزاری مزایده فروش 58/ 83 درصد سهام شرکت لیزینگ خودرو غدیر به وسیله سازمان بورس به صورت یکجا با شرایط نقد و اقساط اطلاع داد. این مزایده در تاریخ 12 آبان 1400 برگزار می گردد. تاریخ برآورد شده جهت معین شدن نتایج هم همان 12 آبان ماه 1400 اعلام شده است.

تجهیز نیروی زنگان: شزنگ طی اطلاعیه ای اظهار داشت که با عنایت به ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات ثبت شده نزد سازمان بورس اوراق بهادار تهران در مورد تحصیل یا واگذاری سهام سایر شرکت ها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، شرکت تجهیز نیروی زنگان (سهامی عام) نسبت به تحصیل 75 درصد از سهام شرکت تازه تاسیس پترو پویش نفت زنگان سورین مشتمل بر 7500 سهم به ارزش جمعا 225 میلیون تومان اقدام نموده است. موضوع فعالیت شرکت عبارت است از تحقیق و پژوهش در زمینه انواع فرآورده های نفتی از جمله روانکارها، کاتافهرست های صنعت نفت و دیگر پروژه های مرتبط؛ بازرگانی، فراوری، فروش، واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز. بدیهی است اثرات سود و زیانی که در بازه های زمانی مقرر (میاندوره ای 6ماهه و سالانه) به اطلاع سهامداران و سرمایه گذاران خواهد رسید.

کشت و دامداری فکا: زفکا طی اطلاعیه ای از تغییرات بااهمیت در عملکرد شرکت های تحت کنترل شرکت اطلاع داد. شرکت در اطلاعیه منتشر شده، اعلام نموده که پس از تکمیل 85 درصد فاز اول دامداری، تعداد هزار راس دام مولد به محل پروژه ماکو انتقال داده شد که با راه اندازی یک واحد شیردوش و زایش 375راس از دام های انتقالی، مقدار فراوری شیر روزانه 13هزار کیلوگرم است و انتظار می رود تا انتها امسال فراوری روزانه شیر به 35هزار کیلوگرم برسد. مبلغ کل فروش سال 30میلیارد تومان است. درصد مالکیت ناشر در شرکت تحت کنترل 100 درصد است.

شرکت سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران: ثنظام قبلا در اطلاعیه ای در کدال تحت اسم تغییر در مفاد هر نوع اطلاعیه بااهمیتی که قبلا منتشر شده است/ گروه الف اعلام نموده بود که باتوجه به صدور انتها کار پروژه نگین دریای رامسر به شماره 16/ 12499/ 98/ ص و توافقات با شهرداری و صورت مجلس تفکیکی و پیرو صورتجلسه مورخ 31/ 06/ 1400 فی مابین این شرکت و شرکت های سپهر تهران و سرمایه گذاری اوج سپهر اصفهان، باتوجه به افزایش هزینه ها و مصالح در طول ساخت پروژه مقرر شد مقدار سهم الشرکه این شرکت افزایش یافته و با عنایت به این موضوع واحد104 مجتمع مسکونی رامسر به متراژ 84مترمربع به شرکت سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران (سهامی عام) تعلق گرفت. بنابراین با احتساب قیمت هر مترمربع 190میلیون ریال مقدار 15میلیارد و 960میلیون ریال سود عاید شرکت و به دارایی های شرکت افزوده می گردد. واحد مذکور در صورت های اقتصادی سنوات گذشته به اسم دارایی های شرکت شناسایی نشده و مالکیت آن در اختیار شرکت های مذکور بوده است. بعلاوه دلایل تغییرات اشتباه در نوع افشای اطلاعات بااهمیت اعلام شده است. این شرکت روز گذشته با انتشار اصلاحیه ای در کدال، دلایل اصلاح اطلاعیه قبلی که در تاریخ 31 شهریورماه منتشر شده بود را این گونه اظهار داشت: باتوجه به اینکه در افشای اطلاعات مورخ 31/ 06/ 1400 فهرست تمامی واحدها پیوست نشده بود مجددا اسناد مربوطه به فهرست پیوست اضافه شد.

فولاد خوزستان: فخوز روز گذشته با ارسال اطلاعیه ای روی سامانه کدال از تکمیل فرآیند خرید 250 میلیون سهام خزانه اطلاع داد و اظهار داشت پیرو اطلاعیه شماره 729485 مورخ 23 بهمن 99 و مجوز شماره 736921 مورخ 28 فروردین 1400 و شماره 771175 مورخ 21 تیر 1400 سازمان بورس و اوراق بهادار جهت خرید 250 میلیون سهام خزانه این شرکت، فرآیند خرید در بازه زمانی صدور مجوز تا تاریخ 12 مهر 1400 تکمیل شده است.

شرکت سرمایه گذاری پردیس: پردیس از درخواست تمدید اخذ مجوز افزایش سرمایه اطلاع داد و در اطلاعیه ای که روی سامانه کدال درج شد اظهار داشت افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری پردیس از مبلغ 1،250 میلیارد ریال به 3هزار میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران به علت طولانی شدن فرآیند تصمیم گیری در مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) (به اسم سهامدار بالا دستی گروه سرمایه گذاری تدبیر و این شرکت) در مهلت مشخص شده طی مجوز شماره 024-005/ 753352 مورخ 10 شهریور 1400 انجام نشد، اما با عنایت به اخذ تاییدیه لازم از سهامدار بالادستی در حال حاضر هیچ گونه محدودیتی جهت انجام افزایش سرمایه مذکور وجود ندارد، بنابراین اقدامات لازم جهت اخذ مجدد مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار در دست انجام است.

شرکت توسعه و عمران امید: ثامید هم از برگزاری مزایده ای در تاریخ 17 مهرماه اطلاع داد و موضوع این مزایده را مشارکت در ساخت مسکونی و تجاری پروژه بهرامی (تهران) به مساحت 1304 مترمربع عرصه و زیربنای تقریبی 13هزار و 199 مترمربع شامل 13 طبقه به توضیح 5 طبقه زیرزمین، یک طبقه همکف و 7 طبقه روی همکف واقع در استان تهران، بلوار نلسون ماندلا، خیابان بهرامی، مقابل پلاک 18 و قطعات 21 و 22 تفکیکی اظهار داشت.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1890

به "اخبار تازه از نمادهای مهم بورس ، جزئیات مزایده ایران خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار تازه از نمادهای مهم بورس ، جزئیات مزایده ایران خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید