استان اردبیل نیازمند افزایش دو برابری تخت های بیمارستانی است

به گزارش تیم علمی، استاندار اردبیل گفت: در سطح استان به خصوص مرکز استان نیازمند افزایش دو برابری تعداد تخت های بیمارستانی هستیم.

استان اردبیل نیازمند افزایش دو برابری تخت های بیمارستانی است

سیدحامد عاملی گفت: استان اردبیل در حوزه بهداشت و درمان دچار عقب ماندگی های جدی اعم از تهیه تجهیزات پزشکی و ارتقای سطح کیفی تجهیزات موجود، توسعه فضا و تخت بیمارستانی و افزایش فضای آموزشی علوم پزشکی است.

استاندار اردبیل در جریان بازدید و افتتاح طرح های درمانی که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان امام(ره) برگزار گردید، گفت: کاهش و برطرف عقب ماندگی های جدی حوزه بهداشت و درمان بعضی از استان های کم برخوردار کشور همانند استان اردبیل، به صورتویژه در دستور کار دولت است.

عاملی می گوید: در حال حاضر تعداد تخت های بیمارستانی استان اردبیل کمتر از 2 هزار تخت است که بر اساس آمار جمعیت و نظر متخصصان حوزه بهداشت و درمان، باید تعداد تخت های بیمارستانی استان اردبیل به 3 هزار و 700 تخت افزایش پیدا کند و احداث یک بیمارستان با ظرفیت 540 تخت در حال اجرا بوده و احداث یک بیمارستان یک هزار تخت خوابی در حال پیگیری است.

او ادامه داد: دستگاه MRI پارس آباد تا سرانجام امسال نصب شده و در تشخیص و درمان بیماری های گوناگون پیشرفت مطلوبی حاصل خواهد شد.

استاندار اردبیل با اشاره به بعضی تجهیزات پزشکی مورد احتیاج شهرستان مشگین شهر گفت: تا سرانجام امسال تست ورزشی، ماموگرافی و بعضی تجهیزات مورد احتیاج در این شهرستان مستقر خواهد شد.

عاملی ادامه داد: در سایر شهرستان های استان، تجهیزات بیمارستانی و پیش بیمارستانی لازم تحویل داده شده و یا مراحل اداری را طی می نماید.

او گفت: امروز تعدادی از پروژه های درمانی بیمارستان امام(ره) همانند آنژیوگرافی هیبرید، سی تی اسکن اورژانس و واحد تصویربرداری مداخله ای به بهره برداری رسید که بخش قابل توجهی از این تجهیزات، بسیار پیشرفته بوده و با وجود تیم های متخصص تجهیزات، شاهد جهش بی سابقه در تشخیص و درمان بعضی از بیماری ها خواهیم بود.

استاندار اردبیل گفت: استقرار رادیو تراپی دوم و افزایش تعداد مورد احتیاج آمبولانس مرکز استان در دستور کار بوده و علاوه بر این، اقدامات لازم جهت ورود تجهیزات ناباروری در مرکز استان و شهرستان پارس آباد در حال اجرا است.

خبرنگاران اردبیل اردبیل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 مهر 1401 بروزرسانی: 5 مهر 1401 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2199

به "استان اردبیل نیازمند افزایش دو برابری تخت های بیمارستانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان اردبیل نیازمند افزایش دو برابری تخت های بیمارستانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید