استقبال ایران از توافق جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ

به گزارش تیم علمی، وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در مورد توافق نامه جمهوری آذربایجان، جمهوری ارمنستان و فدراسیون روسیه بیانیه ای صادر کرد.

استقبال ایران از توافق جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از توافق نامه میان جمهوری آذربایجان، جمهوری ارمنستان و فدراسیون روسیه که منجر به آتش بس و توقف مخاصمات گشت استقبال نموده و امیدوار است این توافق که اصول آن در طرح پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران نیز آمده بود، به ترتیبات نهایی برای استقرار صلح پایدار در منطقه قفقاز منجر گردد به گونه ای که دربرگیرنده آرامش و سعادت برای مردم در تمامی کشورهای منطقه و رافع نگرانی های موجود باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی، عدم تغییر در مرزهای رسمی بین المللی، آزادی مناطق اشغالی، بازگشت آوارگان، احترام به امنیت و حقوق اقلیت ها و همچنین خروج تمامی نیروهای تکفیری و جنگجویان خارجی از منطقه تاکید داشته و بار دیگر آمادگی خود را برای یاری به تحقق صلح و امنیت پایدار در منطقه و مشارکت در ابتکارات منطقه ای اعلام می کند.

جمهوری اسلامی ایران همچنین آمادگی خود را برای یاری به استقرار نیروهای حافظ صلح فدراسیون روسیه در امتداد خطوط تماس بر اساس بندهای 3 و 4 توافق آتش بس اعلام می کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1300

به "استقبال ایران از توافق جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال ایران از توافق جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید