اسلامی: 600 هزار خانوار واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن، واجدین شرایط در سامانه ثبت نام نمایند

به گزارش تیم علمی، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه 600 هزار خانوار واجد شرایط دریافت ودیعه مسکن هستند، گفت: 20 هزار میلیارد تومان از محل منابع تخصیص داده شده برای کسب و کار های آسیب دیده از کرونا برای یاری هزینه اجاره بهای مستاجران در نظر گرفته شده است.

اسلامی: 600 هزار خانوار واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن، واجدین شرایط در سامانه ثبت نام نمایند

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی اولویت های دولت در بسته حمایتی مستاجران و 3 اقدام این وزارتخانه در طرح اقدام ملی مسکن را تشریح کرد.

اسلامی در برنامه تیتر امشب 4 شنبه شب شبکه خبر درباره یاری ودیعه مسکن مستاجران گفت: بر اساس وعده رئیس جمهور مبنی بر بسته حمایتی مستاجران، این ودیعه از هفته آینده اجرا می گردد و کسانی که واجد شرایط هستند در سامانه وزارت راه ثبت نام می نمایند.

وی اضافه کرد: مستاجران فقط کارمزد بانکی را پرداخت می نمایند و اصل وام بعد از انتها قرارداد به بانک مسترد خواهد شد و تسهیلات به وسیله مستاجر در اختیار موجر قرار می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: خانواده های 5 نفره و حقوق بگیر ثابت، خانه اولی ها و کسانی که سال جاری ازدواج نموده اند، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در اولویت هستند.

وی اضافه کرد: مبلغ وام برای کلانشهر تهران 50 میلیون، کلانشهر های دیگر 30 میلیون و برای دیگر شهرستان ها 15 میلیون تومان با سود 13 درصد در نظر گرفته شده است و افرادی که بیمه هستند و کدکارگاهی هستند می توانند از کدکارگاهی برای ضمانت استفاده نمایند.

اسلامی گفت: با توجه به اطلاعاتی که از سامانه وزارت رفاه استخراج کردیم، 600 هزار خانوار واجد شرایط دریافت ودیعه مسکن هستند.

وی اضافه کرد: 20 هزار میلیارد تومان از محل منابع تخصیص داده شده برای کسب و کار های آسیب دیده از کرونا برای یاری هزینه اجاره بهای مستاجران در نظر گرفته شده است.

وزیر راه وشهرسازی در ادامه اضافه کرد: به علت شیوع کرونا و احتیاج به مراقبت بیشتر برای کاهش و توقف اسباب کشی مستاجران این یاری ودیعه مسکن از جانب دولت برای مستاجران در نظر گرفته شد و مصوبه دولت تا سه ماه بعد از فروکش کردن و از بین رفتن ویروس کرونا اعتبار و ادامه خواهد داشت.

وی توضیح داد: ممکن است ارزش پول ملی به علت ادامه تحریم های آمریکا و مسائل مالی کاهش داشته باشد، اما این یاری ودیعه مسکن بی تاثیر نخواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی درباره طرح اقدام ملی مسکن نیز گفت: پروژه ها در بعضی شهر ها آغاز شده است و طرح اقدام ملی مسکن برای حدود 400 هزار نفر پیش بینی شده است، که حدود 930 هزار نفر واجد ضوابط اولیه بودند که 40 میلیون تومان مبلغ اولیه ای است که واجدین شرایط باید به حساب واریز نمایند.

اسلامی اضافه کرد: برای این طرح 3 نوع اقدام در نظر گرفته شده است؛ در نوع اول برای کسانی است که خانه های خود را تحویل می گیرند، نوع دوم کسانی هستند که پروژه شان مشخص می گردد و با سازنده قرارداد بسته می گردد و نوع سوم مربوط به زمین هایی است که گروهی تحویل خواهد شد.

وی گفت: بخش دیگر طرح اقدام ملی 200 هزار واحد است که درحال پیگیری است و کمیته امداد، بهزیستی، ستاد اجرایی، بنیاد مستضعفین و خیرین مسکن ساز را شامل می گردد که با تسهیلات ارزان قیمت در اختیار قرار خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی درباره کندی پیشرفت در تامین زمین در طرح اقدام ملی نیز اضافه کرد: با توجه به اینکه زمین ها باید در بخش هایی باشد که امکانات داشته باشد و برای افراد واقعی و حقیقی در نظر گرفته شده، بخش مهمی از وقت، صرف تامین زمین شده است.

وی در ادامه گفت: در الگو های واگذاری برای جامعه هدف آیین نامه دولت برای مسکن های استیجاری اصلاح شده و برای واگذاری اجاره 99 ساله در نظر گرفته شده است.

وزیر راه و شهرسازی درباره زمان تحویل مسکن طرح اقدام ملی نیز اضافه کرد: در شهر های پیشتاز که کار آغاز شده از همین ماه تحویل می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1090

به "اسلامی: 600 هزار خانوار واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن، واجدین شرایط در سامانه ثبت نام نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: 600 هزار خانوار واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن، واجدین شرایط در سامانه ثبت نام نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید