افزایش روزهای آلوده در خراسان جنوبی

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران/خراسان جنوبی معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: تعداد روزهای با کیفیت هوای نامطلوب در خراسان جنوبی از ابتدای سال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

افزایش روزهای آلوده در خراسان جنوبی

فاطمه دعاگویان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال 13 روز در بیرجند، 30 روز در سرایان، 39 روز در نهبندان و 11 روز در شهر حاجی آباد زیرکوه با کیفیت هوای نامطلوب بود که غالباً شامل روزهای ناسالم برای گروه های حساس است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع تعداد روزهای با کیفیت هوای نامطلوب در استان افزایش یافته است، اضافه نمود: سال گذشته شش روز در بیرجند ، 13 روز در سرایان، 47 روز در نهبندان و پنج روز در حاجی آباد با کیفیت هوای نامطلوب بوده است.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی یادآور شد: آلاینده شاخص در این شهرها که باعث ثبت شاخص کیفیت نامطلوب شده گرد و غبار است.

دعاگویان ادامه داد: آلودگی هوای خراسان جنوبی با گرد و غبار و ذرات معلق قابل پیش بینی بود و نسبت به سال گذشته در حوزه تعداد روزها و شدت، افزایش هم خواهیم داشت و با توجه به خشکسالی و کم بارشی سال جاری پیش بینی می گردد تعداد روزهای ناسالم و کم کیفیت هوا نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد؛ همانگونه که در ماه های ابتدایی سالافزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر در شهرستان های استان گرد و غبار به راحتی قابل مشاهده بود، اضافه نمود: مسئله مهم مسئله مراقبت و پیشگیری است چراکه بخش های زیادی از کانون های فرسایش ما هنوز فعال نیستند و هرچقدر بیشتر فعال شوند تعداد روزهای آلوده و شدت غبار موجود در هوا افزایش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1979

به "افزایش روزهای آلوده در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

827 کاربر به "افزایش روزهای آلوده در خراسان جنوبی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش روزهای آلوده در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید