به پویش بدون قیمت نخریم بپیوندید

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران/کرمانشاه معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از راه اندازی پویش بدون قیمت نخریم در کرمانشاه خبر داد و گفت: عدم درج قیمت نزدیک به 40 درصد تخلفات اصناف را به خود اختصاص می دهد.

به پویش بدون قیمت نخریم بپیوندید

مسعود بیگلری در گفت و گو با تیم علمی، با اشاره به راه اندازی پویش بدون قیمت نخریم، اظهار کرد: هدف از راه اندازی این پویش الزام واحدهای صنفی به درج قیمت بر روی کالا است و اگر مردم به این پویش بپیوندند و از خرید کالاهایی که قیمت ندارد خودداری کنند، حتما واحدهای صنفی متخلف با کاهش فروش روبرو شده و این بهترین جریمه برای آنها است.

وی ادامه داد: عدم درج قیمت عامل اصل گرانفروشی است، زیرا وقتی کالاهایی قیمت دارد، بازرسین می توانند بر اساس قیمت عرضه و قیمت فاکتور مشخص کنند که آیا مغازه دار سود قانونی خود را اخذ کرده و یا مرتکب تخلف شده است.

به گفته معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صمت استان کرمانشاه، این سود قانونی برای رسته های مختلف صنفی و حتی نوع کالاهایی که عرضه می شود متفاوت است.

بیگلری در ادامه از سهم قابل توجه عدم درج قیمت در تخلفات بازار کرمانشاه هم یاد کرد و گفت: حدود 40 درصد تخلفاتی که در بازرسی ها مشاهده می کنیم مربوط به عدم درج قیمت است.

وی تاکید کرد: البته نزدیک به 70 تا 80 درصد واحدهای صنفی قیمت را بر روی کالاهای خود درج می کنند و کرمانشاه از نظر درج قیمت کالا شرایط مناسبی دارد.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صمت استان کرمانشاه اضافه نمود: عدم درج قیمت را بیشتر در واحدهای صنفی مشاهده می کنیم که اقلام ریز و کوچک عرضه می کنند.

بیگلری از مردم خواست ضمن همراهی در این پویش، حتما مواردی که از عدم درج قیمت مشاهده می کنند را با سامانه تلفنی 124 در میان بگذارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1137

به "به پویش بدون قیمت نخریم بپیوندید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به پویش بدون قیمت نخریم بپیوندید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید