تاکید واعظی بر گسترش همکاری استان های مرزی ایران و ترکیه

به گزارش تیم علمی، تهران (پانا) - رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی نقشه راه یک ساله کشورها برای توسعه روابط را تعیین می کند، گفت گسترش روابط با همسایگان جایگاه بسیار مهمی در سیاست خارجی همه کشورها دارد و ترکیه همواره همسایه مهم ایران بوده و هست.

تاکید واعظی بر گسترش همکاری استان های مرزی ایران و ترکیه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری محمود واعظی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی بیست و هشتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های ایران و ترکیه با اشاره به برگزاری مجازی این نشست در روز چهارشنبه 8 اردیبهشت ماه و با بیان اینکه برگزاری این جلسه در فضای مجازی نمی تواند به طور کامل اهداف نشست واقعی را محقق کند، گفت: به طور طبیعی برگزاری نشست های کمیسیون مشترک در فضای حقیقی، با دیدارها و گفت و گوهای متعدد با مقامات عضو چنین کمیسیون هایی همراه است که این دیدارها می تواند بسیاری از موانع کوچک و بزرگ بر سر راه گسترش تعاملات و روابط را از میان بردارد.

وی گزارش های ارائه شده از سوی مسوولان کمیته های مختلف این کمیسیون درباره رایزنی ها برای برگزاری پیروز تر نشست مجازی کمیسیون را مطلوب توصیف کرد و گفت: شیوع کرونا برای همه کشورها از جمله ترکیه و ایران و نیز تعاملات بین المللی مسائلی ایجاد کرده است که باید سعی کنیم با برگزاری چنین نشست ها و رایزنی هایی بر این مسائل غلبه کنیم.

رییس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه، شرح داد: در تمام کمیسیون های مشترک همکاری که شرکت کرده یا ریاست آن را برعهده داشته ام، همواره بر حضور و ارتقای سهم بخش خصوصی در تعاملات تاکید زیادی داشته ام و در این نشست نیز باید برای تسهیل همکاری ها و روابط بخش های خصوصی 2 کشور رایزنی کرده و نهایت تلاش خود را به کار بگیریم.

واعظی همچنین بر لزوم گسترش همکاری ها و تعاملات استان های همجوار مرزی دو کشور و اهمیت و تاثیر آن بر ارتقای سطح روابط دوجانبه تاکید کرد.

در این جلسه بهمن حسین پور دبیر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه هم گزارشی از فرایند اقدامات و رایزنی های انجام گرفته برای برگزاری این نشست ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1686

به "تاکید واعظی بر گسترش همکاری استان های مرزی ایران و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید واعظی بر گسترش همکاری استان های مرزی ایران و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید