ترامپ در پی تزریق نقدینگی به صنعت نفت آمریکا

به گزارش تیم علمی، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته از کابینه خود خواست تا طرحی را برای تزریق نقدینگی به صنعت انرژی این کشور به خاطر بحران ناشی از سقوط قیمت نفت در بازار جهانی آماده کند.

ترامپ در پی تزریق نقدینگی به صنعت نفت آمریکا

به گزارش گروه اقتصادی تیم علمی به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، شب گذشته خاطرنشان کرد: که از کابینه خود خواسته است تا در سایه سقوط قیمت نفت آمریکا در بازار جهانی، طرحی را برای تزریق نقدینگی به صنعت نفت این کشور، آماده نمایند.

ترامپ، در توئیتر نوشت: ما هرگز نمی گذاریم صنعت نفت و گاز آمریکا ناامید گردد. من به وزیر انرژی و وزیر خزانه داری دستور دادم تا طرحی را آماده نمایند تا بتوان در قالب آن به شرکت های نفتی و گازی یاری اقتصادی کرد و از این طریق شرکت های بسیار مهم حوزه انرژی واشتغال در این حوزه، برای مدت زمان طولانی، حفظ گردد.

شرکت های نفتی و گازی آمریکایی، از تگزاس گرفته تا وایومینگ، با بحران جدی ورشکستگی به خاطر کاهش شدید تقاضای نفت در بازار جهانی ناشی از خانه نشینی میلیارد ها نفر به خاطر شیوع ویروس کرونا، روبرو هستند.

برای نخستین بار در تاریخ صنعت نفت، قیمت نفت آمریکا، در معاملات دوشنبه از صفر عبور کرد و منفی شد.

این بدان معناست که فروشندگان نفت باید برای اینکه نفت خود را عرضه نمایند به خریداران پول بدهند چرا که دیگر فضایی برای انبار کردن نفت، باقی نمانده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1004

به "ترامپ در پی تزریق نقدینگی به صنعت نفت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در پی تزریق نقدینگی به صنعت نفت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید