فارن پالیسی: طرح آمریکا کاهش برخی تحریم ها مقابل پایبندی ایران به تعهدات برجامی است

به گزارش تیم علمی، یک نشریه آمریکایی نوشت که انتظار میرود واشنگتن طرحی را به ایران پیشنهاد دهد که به ازای کاهش برخی تحریم ها، تهران به تعهدات برجامی خود بازگردد.

فارن پالیسی: طرح آمریکا کاهش برخی تحریم ها مقابل پایبندی ایران به تعهدات برجامی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا قصد احیای توافق هسته ای سال 2015 با ایران را دارد و روز پنجشنبه با آغاز مجدد گفت وگوهای کمیسیون مشترک برجام، رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به دنبال توسعه نقشه راهی برای دستیابی به این هدف است.

نشریه آمریکایی فارن پالیسی با اشاره به مطلب فوق نوشت که منابعی نزدیک به مذاکره کنندگان آمریکایی و اروپایی خبر داده اند که انتظار می رود رابرت مالی به تهران توافقی را پیشنهاد دهد که بر اساس آن به ایران کاهش تحریم ها به ازای بازگشت تهران به توافق هسته ای داده شود اما این کاهش تحریم ها به اندازه ای نباشد که دولت بایدن نیز از سوی سیاستمداران افراطی در داخل آمریکا از جمله تعدادی از هم حزبی هایش مورد حمله قرار بگیرد.

یک مقام آمریکایی نیز گفت که فرایند جدا کردن و توافق برای لغو یا کاهش برخی تحریم هایی که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق علیه ایران اعمال کرده بسیار پرزحمت است.

پس از نشست روز جمعه کمیسیون مشترک برجام مقرر شد که نشست های دو گروه کارشناسی که از هفته گذشته به طور موازی به منظور رایزنی های فنی در دو حوزه رفع تحریم و مسائل هسته ای آغاز به کار کرده اند، ادامه یابد.

نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی در حوزه جنبه های فنی مربوط به رفع تحریم ها و مسائل هسته ای، به کمیسیون مشترک اعلام می شود.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام 13 فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه شنبه 17 فروردین این گفت وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال شود و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم ها و هسته ای تشکیل و بررسی ها را انجام دهد. نتایج بررسی های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز جمعه 20 فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت های برای تنفس و مشورت به پایتخت ها برمی گردند و مقرر شد روز چهارشنبه 25 فروردین دوباره در وین گردهم بیایند. البته این نشست به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت سیاسی اتحادیه اروپا به کرونا با یک روز تاخیر امروز (پنجشنبه) برگزار گشت.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1650

به "فارن پالیسی: طرح آمریکا کاهش برخی تحریم ها مقابل پایبندی ایران به تعهدات برجامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارن پالیسی: طرح آمریکا کاهش برخی تحریم ها مقابل پایبندی ایران به تعهدات برجامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید