درگیری پلیس هلند با معترضان به قوانین سختگیرانه قرنطینه

به گزارش تیم علمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، صدها تن از معترضان به قوانین سختگیرانه قرنطینه در هلند روز یکشنبه و در آستانه برگزاری انتخابات سراسری در این کشور در شهر لاهه گردهم آمدند.

درگیری پلیس هلند با معترضان به قوانین سختگیرانه قرنطینه

با تور هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام گشت و گذار کنید.

معترضان با حمل پلاکاردهایی از سیاست های سختگیرانه دولت هلند در مقابله با کرونا انتقاد کردند. بر روی یکی از پلاکاردها این عبارت نقش بسته بود: عشق و آزادی: نه به دیکتاتوری.

اما این گردهمایی اعتراضی با حضور گسترده نیروهای پلیس که از معترضان می خواستند متفرق شوند، روبرو شد. در پی آن درگیرهایی میان نیروهای پلیس و معترضان درگرفت.

تصاویر گرفته شده از صحنه های درگیری نشان می دهد که پلیس هلند علاوه بر استفاده از ماشین آب پاش از سگ های پلیس برای متفرق کردن معترضان استفاده نموده است. در این درگیریها، دست کم یک معترض مورد ضرب و شتم پلیس و همچنین حمله سگ پلیس نهاده شد.

لازم به ذکر است که مقامات هلند به تازگی محدودیت های مربوط به شیوع کرونا را افزایش داده و رویکرد سهل انگارانه خود در قبال بیماری کرونا را با توجه به افزایش سرعت شیوع آن ترک نموده اند. اما وضع ایین محدودیت ها طی هفته های اخیر به اعتراض های گسترده ای در سراسر هلند دامن زد که با واکنش تند نیروهای پلیس روبرو شد.

لازم به ذکر است، از شروع شیوع کووید -19 کشور هلند با 17 میلیون نفر جمعیت بیش از 1.1 میلیون مورد ابتلاء به این بیماری را ثبت نموده و حدود 16 هزار نفر نیز جان خود را در اثر این بیماری از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1568

به "درگیری پلیس هلند با معترضان به قوانین سختگیرانه قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری پلیس هلند با معترضان به قوانین سختگیرانه قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید