رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی منصوب شد

به گزارش تیم علمی، به گزارش خبرنگاران، وحید یزدانیان در حکمی علی اصغر انصاری را به سمت رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب کرد.

رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی منصوب شد

در متن این حکم بر فراهم کردن زیرساخت های لازم برای محققان هوش مصنوعی کشور به ویژه در زمینه داده و ابزار پردازش و ارائه خدمات، تاکید شده است.

در همین حال اهتمام به ساماندهی و ایجاد قوام ساختاری مرکز فوق در پژوهشگاه ICT ، تهیه محتوای کاربردی، ملموس و فاخر با هدف فرهنگ سازی کاربردهای هوش مصنوعی برای آحاد جامعه و نیز استخراج زمینه های ارائه خدمات به کلیه بخش های کشور با اولویت دهی به فعالان بخش خصوصی به عنوان اهم انتظارات مدنظر است.

توسعه چارچوب همکاری و تفاهمات با دانشگاه های شاخص کشور و استفاده از ظرفیت آنها در شکل گیری مرکز فوق برای تبدیل شدن به قطب تأثیرگذار علمی در زمینه هوش مصنوعی از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده برای مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی است.

علی اصغر انصاری معاونت توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات و سمت مشاور معاون وزیر ارتباطات را در کارنامه دارد.

به گزارش خبرنگاران، مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی بهمن ماه سال گذشته با همکاری وزارت علوم و مشارکت دانشگاه های شریف، تهران و امیرکبیر در پژوهشگاه ارتباطات راه اندازی شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1398

به "رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید