راست و دروغ انتصاب داماد وزیر بهداشت با نام مستعار!

به گزارش تیم علمی، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای، به طرح بعضی حواشی و ابهامات نسبت به نحوه انتخاب و انتصاب مدیران ارشد این وزارتخانه واکنش نشان داد و توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی ارائه کرد.

راست و دروغ انتصاب داماد وزیر بهداشت با نام مستعار!

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، چند روزی است که در فضای مجازی مطلبی درباره به کار گیری داماد وزیر بهداشت در این وزاتخانه منتشر شد و مورد انتقاد بعضی کاربران نهاده شد. در این اخبار غیر رسمی و آمده بود که عین اللهی، وزیر بهداشت دامادش را با نام مستعار به عنوان مشاور وزیر به کار گرفته است.

موضوعی که چندی پیش به وسیله یکی از نمایندگان مجلس مطرح شده بود و مسعود پزشکیان نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که بعضی افراد با اینکه در بدنه وزارت بهداشت نیستند و یا دارای سمت و حکمی در وزارت بهداشت نیستند، اما در انتصابات دخالت می نمایند، گفته بود، ما می گوییم در قانون کسانی که تضاد منافع دارند و منافع شان با بیرون گره خورده، نمی توانند تصمیماتی بگیرند که برای توسعه کشور باشند و فقط کاری می نمایند که منافعشان در خطر قرار نگیرد بنابراین چنین آدمی را نباید در مسئولیت های اساسی کشور قرار داد و در سطح کلان کشور به این ها مسئولیت بسپارند. دلیل اینکه مشکل مملکت حل نمی گردد این است که خودمان منافعمان را به منافع مملکت گره می زنیم که برخلاف قانون است.

عین اللهی قول داده بود تعارض منافع را جدی بگیرد

یحیی ابراهیمی دیگر عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز درباره تعارض منافع در انتصابات وزیر بهداشت گفته بود، آقای وزیر در جلسه کمیسیون در ابتدا و قبل از رای اعتماد قسم خورد و قول داد که دوری از تعارض منافع را جدی بگیرد، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. در حال حاضر حتی در استان لرستان هم فردی بازنشست شده و 35 سال تمام کار نموده، اما با سفارش وزیر بهداشت وی را نگه داشتند، اگر قرار است این طور باشد که پس بقیه را هم نگه دارید! اینطور که نمی گردد! نمی گردد که فردی وزیر باشد، اما زیر همه چیز بزند و خلاف قانون عمل کند.

بعلاوه همایون سامه یح نیز دیگر عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز گفته بود، آنچه که آقای وزیر قبل از اینکه رای اعتماد بگیرد صحبت شد و قولی که به نمایندگان داد، مبنی بر این بود که تمام معاونان ایشان نباید کلینیک مرکز خصوصی و کار خصوصی داشته باشند و تمام وقت در اختیار وزارتخانه باشند؛ حال تعدادی از معاونت ها را انتخاب نموده است که این مشخصات را ندارند لذا کمیسیون روی این موضوع حساس شده است.

فرایند انتخاب مدیران بر اساس شایسته سالاری است

حال با گذشت چندین روز از انتقاد نمایندگان در مورد انتصابات وزیر بهداشت و انتشار اخبار غیر رسمی از بگارگیری داماد عین اللهی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای، به طرح بعضی حواشی و ابهامات نسبت به نحوه انتخاب و انتصاب مدیران ارشد این وزارتخانه واکنش نشان داد و توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی ارائه کرد.

در این اطلاعیه آمده است: فرایند انتخاب و انتصاب مدیران در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر مبنای شایسته سالاری مبتنی بر اصول و ارزش های دولت سیزدهم و معیار های عهدنامه مدیران دولت مردمی بوده و این وزارتخانه با خرد جمعی، مشارکت نخبگان و دریافت و بهره از پیشنهادات اساتید دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و بعلاوه طرح و آنالیز کارشناسانه در کمیته های تخصصی متعدد متشکل از صاحب نظران دانشگاهی در حوزه های گوناگون، اقدام به انتخاب و انتصاب مدیران نظام سلام کشور می کند و بعضی حواشی، ابهامات و شبهات رسانه ای مطرح شده در این خصوص از قبیل تاثیر بعضی چهره ها و افراد در فرایند انتصابات وزارت بهداشت به هیچ وجه صحت ندارد.

تنها مرجع اطلاع رسانی اخبار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه است و هر گونه اخباری مبنی بر انتصاب مدیران وزارت بهداشت صرفا از سوی این مرکز مورد تایید است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1919

به "راست و دروغ انتصاب داماد وزیر بهداشت با نام مستعار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راست و دروغ انتصاب داماد وزیر بهداشت با نام مستعار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید